گروه: اخبار استان خبر: 161906 / تاریخ انتشار : 1399/5/15 ساعت : 23:20
پیگیری های صبح زاگرس نتیجه داد

سلامت شهروندان در اولویت دستگاه قضایی با ورود به ماجرای سگ های ولگرد+تصاویر

صبح زاگرس در چند نوبت گزارش هایی را در خصوص سگ های ولگرد در شهر های مختلف استان منتشر کرده بود که به نظر می رسد با ورود دستگاه قضایی به این ماجرا ثمربخش بوده و به زودی شاهد ساماندهی آن خواهیم بود.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس پدیده سگ‌های بی‌خانمان یا ولگرد در یاسوج طی چند سال اخیر به شکل نگران کننده و ناراحت‌کننده‌ای سلامت شهروندان و نظم شهر را هدف قرار داده است، پیش از این فقط بخش های حاشیه نشین یا روستایی شهر شاهد حضور سگ‌های ولگرد و بعضاً بیمار و گرسنه بود ولی هم اکنون نقاط مرکزی شهر هم مبتلای به این معضل شده است.


معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان با بیان این مطالب افزود، گزارشات واصله و شکایات متعدد مردمی و مستندات واصله حاکی از حضور این حیوانات نه فقط در حاشیه بلکه در نقاط پرتردد شهری، فضای سبز شهری، جلوی مغازه ها جهت تغذیه و استفاده از ضایعات مواد غذایی نانوایی‌ها و زباله های جلوی منازل داشته که با توجه به نوع ناقلیت بیماری ها سلامت شهروندان در خطر قرار گرفته است.

پ
 
 
عیسی حسنی گفت: شکایات مردمی که دستگاه قضایی را ملجأ و پناهگاه خود می دانند ما را ملزم به ورود در این موضوع هم کرد لذا لازم بود در راستای وظایف پیشگیرانه به این موضوع هم مانند سایر آسیب های اجتماعی شهر ورود شود لذا از ابتدای سال جاری معاونت پیشگیری از وقوع جرم مراتب را به نهادها و دستگاه‌های متولی اعلام و خواستار اتخاذ تصمیم جدی  برای جلوگیری از پیشروی و افزایش  تعداد این حیوانات  و دامنه دار شدن  این معضل در شهر شد.
 


حسنی گفت: در نهایت با همت معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی  استان و شهردار یاسوج و سایر نهادهای متولی مانند دامپزشکی، جهاد کشاورزی و محیط زیست اقدام لازم و موثر برنامه‌ریزی و مصوب شد.


وی افزود: از هفته آینده این مصوبات اجرایی خواهد شد. البته از آنجایی که از بین بردن و امحای این حیوانات از نظر شرعی شرایط خاصی دارد لذا قضیه ساماندهی آنها مد نظر قرار گرفت و در جلسات تشکیل شده مقرر گردید که این حیوانات به وسیله داروی بیهوش کننده زنده گیری شده و در محلی که توسط شهرداری احداث شده نگهداری  شوند.


حسنی همچنین پیشنهادی برای شهرستانها داشت و گفت: متناظر همین اقدام را مردم می توانند از مراکز متولی مانند شبکه بهداشت و شهرداری‌ها و دامپزشکی در شهرستانهای استان هم مطالبه تا خطرات ناشی از تکثیر و وجود چنین سگ‌های ولگردی در استان کمتر متوجه شهروندان گردد.

گفتنی است پایگاه خبری صبح زاگرس در چند نوبت گزارش هایی را در خصوص سگ های ولگرد در شهر های مختلف استان منتشر کرده بود که به نظر می رسد ثمربخش بوده و به زودی شاهد ساماندهی سگهای ولگرد خواهیم بود.

در ادامه تعدادی از خبرها و گزارش های صبح زاگرس در خصوص سگ های ولگرد آمده است:

ادامه حضور سگ های ولگرد در خیابان های شهر یاسوج/شهردار:کارهای زیرساختی ساماندهی و نگهداری سگ های ولگرد انجام شده است+تصاویر

 

سگ های ولگرد معضل 10 ساله شهر سی سخت+تصاویر

 

حمله سگ های ولگرد به 2 زن در مسیر کشتارگاه شهرداری لنده/بی نتیجه بودن همه پیگیری ها و افزایش نارضایتی های مردم

 

جولان سگ های ولگرد در اطراف کشتارگاه شهرداری لنده/گلایه مردم روستای دم تنگ از بی تفاوتی مسئولان شهرداری+تصاویر و فیلم

 

واکنش شهردار یاسوج به موضوع سگ های ولگرد/مقدم: مقدمات اجرای پروژه محل نگهداری سگ ها انجام شده است

 

تهدید سلامت شهروندان لیکک با جولان سگ های ولگرد

 

گلایه شهروندان یاسوجی از جولان سگ های ولگرد در زمین های پشت بیمارستان جلیل

 

انتهای پیام/

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.