گروه: اخبار استان خبر: 162030 / تاریخ انتشار : 1399/5/21 ساعت : 07:19
کارشناس مسائل غرب آسیا در گفتگو با صبح زاگرس:

مثلث شوم غربی، عبری و عربی پشت صحنه اتفاقات اخیر لبنان است

جعفر قناد باشی گفت: پشت صحنه اتفاقات اخیر در لبنان عربستان سعودی ، اسرائیل و آمریکا است و تظاهرکنندگان برای خوشنودی آنها دست به چنین کاری زدند.

 جعفر قناد باشی کارشناس مسایل سیاسی در گفتگو با پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس پیرامون  اتفاقات اخبر لبنان گفت:آنچه در لبنان اتفاق افتاده است، واغتشاشاتی که در این کشور رخ داده است، برای نسبت دادن به انفجار اخیر بیروت است که از آن بهره برداری شده است.

 

وی افزود:این افراد کسانی هستند که در طول مدت یکسال سعی کردند،لبنان را  به سوی آشوب  هدایت کنند و علاقه مند به این  نبودند که این دولت هم مستقر شود و در حال حاضر هم از این فرصت بدست آمده  استفاده می کنند.

 

قنادباشی تصریح کرد: پشت سر این افراد عربستان سعودی ، اسرائیل  و آمریکا  است و برای خوشنودی آنها دست به چنین کاری زدند.

 

وی در ادامه اظهار داشت: همانطور که می دانید این تظاهرات در گذشته نیز بوده، و اکنون هم حادثه انفجار در شهر بیروت را بهانه قرار داده اند، و این حادثه هم نمی تواند از نظر منطقی کمکی به آنها کند و بها نه های آنهارا پر رنگ کند،چون بهانه ها  مثل همان گذشته است.

 

قنادباشی در ادامه گفت: یکی از اهداف تظاهرات کنندگان از بین بردن اسنادیاست که وجود دارد چرا که رئیس جمهور و نخست وزیر لبنان  می خواستند مقصرین حادثه انفجار در شهر بیروت را اعلام کنند.

 

وی افزود:علت حمله این افراد به وزرات خانه های  اقتصاد و خارجه برای از بین بردن مدارک و اسنادی هست که می تواند تا حدودی مقصرانی که دخیل در این انفجار بودند را مغرفی کند.

 

انتهای پیام/

 

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.