گروه: اخبار استان خبر: 162492 / تاریخ انتشار : 1399/5/29 ساعت : 16:45

دلایل عدم واریز وجه حاصل از فروش سهام عدالت

فروش سهام عدالت از سه ماه پیش آغاز شده است. اما برخی از سهامداران هنوز با مشکل عدم واریز وجه حاصل از فروش سهام عدالت یا پرداخت مبلغی پایین‌تر از رقم واقعی، درنتیجه فروش این سهام مواجه هستند.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس عدم پرداخت پول از سوی بانک‌ها و کارگزاری‌ها موجب نارضایتی بسیاری از مشمولان سهام عدالت شده است. به گفته حسن قالیباف اصل، رییس سازمان بورس و اوراق بهادار، برخی‌ هستند که اطلاعات‌‌ خود را ناقص در سایت‌ها اعلام کرده‌اند و به اعتقاد خودشان سهام عدالت‌ خود را فروخته‌اند و باید پولی بگیرند در حالی که چنین نیست. این افراد باید به سایت‌های مربوطه مراجعه کرده و اطلاعات‌ خود را کامل کنند.

به گفته مسئولان و نهادهای مرتبط با آزادسازی سهام عدالت، واریز وجه حاصل از فروش سهام عدالت، چندین روز کاری زمان خواهد برد. این در حالی است که برخی از سهامداران، چندین ماه است که سهام خود را فروخته‌اند اما پولی دریافت نکرده‌اند. 

با وجود شکایات و نارضایتی‌های متعدد سهامداران عدالت، حسین فهیمی، سخنگوی ستاد آزادسازی سهام عدالت با اشاره به موضوع عدم وجود مشمولانی که تاکنون پول حاصل از فروش سهام عدالت را دریافت نکرده‌اند یا پس از چند ماه، مبلغ کمی به حساب آنها واریز شده است، گفت: اگر برای فردی چنین مشکلی پیش آمده است باید این موضوع را در قالب گزارش جهت شکایت ابلاغ کند تا بتوان رسیدگی لازم را در این زمینه انجام دهیم.

 

وزیر اقتصاد در حاشیه نشست امروز هیات دولت خطاب به دارندگان سهام عدالت گفت: شرکت‌های سهام عدالت ارزندگی بالایی دارند به همین دلیل باید دقت کنند که به راحتی راجع به آن تصمیم نگیرند. درمورد سهام عدالت قبلا هم گفته‌ام و الان هم می‌گویم که ممکن است عده‌ای در کمین باشند و فشار صورت گیرد و ارزش این سهام پایین بیاید و خودشان بخرند. این نکته را باید توجه کنیم که خیلی باید با دقت در مورد تبدیل سهامشان چه به نقد و چه به دارایی دیگر تصمیم بگیرند.

بنابر گفته مسئولان، اگر فرد اقدام به ثبت سفارش فروش کرده، اما به دلیل عدم تکمیل اطلاعات وارد شده به درخواست فرد ترتیب اثر داده نشده و سهام فرد به فروش نرفته است، نمیتوان پولی را برای فرد واریز کرد.

افراد برای اطلاع از صحیح بودن اطلاعات خود باید به سامانه https://sahamedalat.ir/ مراجعه و در صورت لزوم تغییرات لازم را اعلام کنند.

همچنین مشمولان سهام عدالت می‌توانند در خصوص ثبت اعتراض و پیگیری روند فروش سهام عدالت خود با شماره ۱۵۹۶ که شرکت سپرده‌گذاری مرکزی اعلام کرده است، تماس گیرند. 

وزیر اقتصاد نیز از فروشندگان سهام عدالت خواسته است که چنانچه با تاخیر غیرمعمول در واریز مبلغ حاصل از فروش سهام عدالتشان مواجه شده‌اند، مشکل خود را با راه‌های ارتباطی این وزارتخانه مطرح کنند. سهامداران پس از طرح مشکل خود در پورتال این وزارتخانه، برای آگاهی از نتیجه درخواست خود می‌توانند با شماره تلفن ۳۳۹۶۷۳۰۰ (۰۲۱) تماس گیرند. سهامداران برای شروع ابتدا باید فرم ثبت اعتراض را در سامانه https://form.mefa.ir/ ثبت کنند.

آخرین اخبار سهام عدالت جاماندگان

برخی از این جاماندگان سهام عدالت به دلیل اینکه تحت پوشش هیچ مرکزی قرار ندارند، قابل شناسایی نیستند. بنابراین در نشست روز گذشته کمیسیون اقتصادی مقرر شد با شناسایی و تایید کمیته امداد به این افراد هم سهام عدالت تعلق گیرد. همچنین در بحث روستانشینان هم با توجه به کد ملی افراد، این شناسایی‌ها انجام خواهد شد.

به گفته غنی نظری خانقاه، عضو هیئت رئیسه کمیسیون اقتصادی مجلس، پیش‌بینی می‌شود که حدود ۲۰ میلیون نفر از سهام عدالت جامانده‌اند، اما تنها ۱۰ میلیون نفر از آنها که شامل ۶ میلیون نفر کارگر ساختمانی، یک میلیون و ۵۰۰ هزار نفر کمیته امدادی‌ها، ۲۰۰ هزار نفر بهزیستی و ... می‌شوند، نتوانسته‌اند سهام عدالت را دریافت کنند که براساس سازو کار تعیین شده، به این افراد پرداخت خواهد شد. 

ارزش روز سهام عدالت

ارزش سبد سهام عدالت ۵۳۲ هزار تومانی با رشدی ۴۹۰ هزار تومانی، به ۱۷ میلیون و ۶۰۸ هزار تومان و ارزش سبد سهام عدالت ۱ میلیون تومانی به حدود ۳۴ میلیون تومان رسید. بنابراین ارزش ۶۰ درصد سهام عدالت قابل فروش، به ۱۰ میلیون و ۵۶۵ هزار تومان رسیده است.

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.