گروه: اخبار استان خبر: 163287 / تاریخ انتشار : 1399/6/21 ساعت : 15:39

بازگشایی مناطق گردشگری ،بی خیالی مسئولان یا دستورات استانی در سرخی وضعیت کرونا!

بازگشایی مناطق گردشگری در شرایط قرمز کرونا دستورات ستاداستانی کرونا است یا بی خیالی مسئولان به مرگ و میر های مردم ابهامی که ستاد پاسخگوی آن باشد.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس این روزها که شرایط بیماری حاصل از ویروس منحوس کرونا به وضعیت قرمز در شهر یاسوج رسیده است، باید ضمن رعایت نکات بهداشتی و محدودیت های رفت آمدی افراد در مکان ها و جاهایی که خطر ابتلا به این ویروس را افزایش میدهد برخی تدابیر در این خصوص بسیار حایز اهمیت است.

شهر یاسوج با توجه به جاذبه های گردشگری و تفریحی که دارد جاذبه شدیدی در افراد برای استفاده از این مکان ها ایجاد کرده و باعث ورود گردشگران و بومی ها به این مناطق شده است.

آبشار یاسوج و پارک جنگلی یاسوج که از پر بازدیدترین نقاط این شهر است، از لحاظ داشتن پتانسیل های گردشگری و تفریحی همیشه مورد استقبال فراوانی از سرتاسر ایران  به این شهر است، همچنین در این شرایط به دلیل هجوم مسافران به این نقاط، پتانسیل انتقال این ویروس را افزایش داده که باید چاره ای اندیشید.

لذا با بازگشایی مسیر های رفت آمدی این تفریح گاه ها و عدم نظارت کافی بر این مکان ها احتمال افزایش و انتقال این ویروس را افزایش داده است و این موضوع مهم مستلزم تصمیات لازم از طرف ستاد استانی کرونا است .

متاسفانه در این رابطه تماس های مکرری با شهرداری یاسوج داشتیم که وی پاسخگو نبوده و به گونه ای بی خیال مرگ و میر های کرونایی در شرایط سرخ کرونا و شیوع این ویروس در 2 منطقه گردشگری آبشار و پارک جنگلی یاسوج بودند .

مسئولان ستاد استانی کرونا باید پاسخگوی ابهام ایجاد شده در ذهن مردم باشند ، چرا از یک طرف بخشنامه دورکاری و تعطیلی صادر می کنند و از سوی دیگر با عدم نظارت بر مناطق گردشگری و بازگشایی این جاذبه ها آن هم در شرایط خطرناک کرونایی بویراحمد از کویید 19 و مرگ ومیر مردم استقبال می کنند.

کادر پزشکی در چند ماه گذشته در نبرد با کرونا خسته شده‌اند، صحنه‌های دلخراشی دیده‌اند و استراحت نکرده‌اند از این رو از مردم انتظار دارند با رعایت پروتکل‌ها خستگی کادر درمان از تن آنان بزدایند و اگر پروتکل های بهداشتی را با جدیت رعایت کنیم می توانیم به تدریج به شرایط قابل اطمینانی در مقابله با کرونا دست یابیم.

انتهای پیام/

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.