گروه: اخبار استان خبر: 163417 / تاریخ انتشار : 1399/6/24 ساعت : 16:59
فرماندار کهگیلویه مطرح کرد؛

فرهنگ اصیل دفاع مقدس در بزنگاه ها انقلاب را بیمه کرد

فرماندار کهگیلویه گفت: دفاع مقدس فرهنگ اصیلی است که در بسیاری از گردنه ها و بزنگاه ها ،انقلاب و کشور را بیمه کرده است.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس صبح امروز جلسه شورای اداری شهرستان کهگیلویه با حضور اعضا و با موضوع بزرگداشت هفته دفاع مقدس در سالن فرمانداری کهگیلویه برگزار شد.

 
حمزه محقق زاده فرمانده ناحیه مقاومت بسیج کهگیلویه گفت: همه ادیان و ملت های جهان رزمندگان و سربازانی دارند که جانشان را برای کشورشان دادند و حالا ما که ادعای پیروی از کامل ترین دین جهان را داریم باید نسبت به موضوعات دفاعی و ایثارگران توجه ویژه ای داشته باشیم.
 
 
 
محقق زاده گفت: امسال با توجه به  شیوع ویروس کرونا شرایط کشور خاص بوده و دستورالعمل های بهداشتی حتما باید رعایت شود.
 
 
وی اضافه کرد:  رژه نیروهای مسلح به شکل سال های گذشته امسال انجام نخواهد شد اما برنامه هایی برای بزرگداشت این روز داریم.
 
 
محقق زاده با اشاره به برنامه هایی که در هفته دفاع مقدس امسال برگزار می شود اشاره کرد و گفت: بزرگداشت هفته دفاع مقدس امسال با شعار محوری ما قوی هستیم برگزار و برنامه های از جمله فضاسازی, همایش نکوداشت پیشکسوتان عرصه جهاد و شهادت شهرستان کهگیلویه و پخش مستقیم بیانات رهبری با مردم استان, رژه خودرویی ادارات, دیدار و سرکشی از خانواده شهدا, اهدای ۲۸۰ بسته لوازم التحریر به دانش آموزان, دیدار با امام جمعه, تجلیل از جهادگران گروه جهادی بسیجی شهید نویدی,غبارروبی و عطر افشانی گلزار مطهر شهدا و برنامه های دیگری  در شهرستان کهگیلویه برگزار خواهد شد.
 
 
اتابک فرماندار کهگیلویه گفت: دفاع مقدس فرهنگ اصیلی است که در بسیاری از گردنه ها و بزنگاه ها انقلاب و کشور را بیمه کرده است.
 
اتابک گفت: ما چهلمین سالگشت دفاع مقدس  در ۳۱ شهریور ماه را داریم و تلاش هایی نیز جهت برگزاری برنامه ها صورت گرفته که امیدواریم هر چه بهتر برنامه ها برگزار شود.
 
 
 فرماندار کهگیلویه با اشاره به شرایط شهرستان در زمینه بیماری کرونا گفت: در ابتدای کار کارشناسان سلامت پیش بینی ابتلا به این پیک بیماری را داشتند و این اپیدمی در بسیاری از کشورها به اوج خود نیز رسیده است.
 
 
 
وی گفت: مهمترین راهکارهایی که در خصوص این بیماری ارایه می شود رعایت فاصله گذاری, استفاده از ماسک در محل کار و در محافل عمومی است تا بیش از این دچار شرایط سخت نشویم.
 
اتابک اضافه کرد: در مرحله دوم پیک کرونا نیز اقداماتی انجام شده که اگر مردم و سیستم اداری رعایت نکنند تعداد بیشتری مبتلا شده و توان و ظرفیت ما جوابگو نخواهد بود.
 
فرماندار کهگیلویه با اشاره به آمار ابتلای به کرونا در شهرستان کهگیلویه گفت: ۳۰ درصد از افرادی که به کرونا مبتلا شدند از کارمندان دولتی هستند و با بازگشایی مدارس شاید آمار ها و درصد ها تغییر کند.
 
وی اضافه کرد: عروسی ها و مراسمات عزاداری یکی از مهمترین تجمعات غیر ضروری بود که موجب شیوع بیماری کرونا در شهرستان شد.
 
 
اتابک عنوان کرد: در مورد برخی از بانک ها به این نتیجه رسیدیم که بانک ها را ببندیم و در پاسخ به یکی از ارباب رجوع ها در مورد بسته بودن درب بانک به او گفته شد که از بانکی که ۱۲ نفر کارمند دارد ۹ نفر کرونا گرفته . پس با این شرایط مردم باید قوانین و مواردی که از سوی شبکه بهداشت اعلام و اعمال می شود پایبند باشیم.
 
این مسئول گفت: در سیستم اداری خدمت رسانی به مردم نباید تعطیل شود و با روش های ساده از جمله کم کردن نامه نگاری ها و فشرده کردن مراجعات در یک بار می توان خدمت رسانی به مردم را با رعایت دستورالعمل ها انجام دهند.
 
وی اضافه کرد: همه باید با هم همکاری کنیم که جامعه سالم باشد همه باید با هم همکاری کنیم که موارد ضروری از جمله آموزش تعطیل نشود و همه باید آموزش زیستن با این بیماری را به فرزندانمان یاد دهیم.
 
 
 در ادامه تصاویر تکمیلی آمده است؛
 
 
 
 
 
 
 
 
 
انتهای پیام/
تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.