گروه: اخبار استان خبر: 164058 / تاریخ انتشار : 1399/7/8 ساعت : 15:58
مدیرکل دامپزشکی کهگیلویه وبویراحمدخبر داد :

کهگیلویه وبویراحمد عاری از آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان

مدیرکل دامپزشکی استان در اولین نشست ستاد استانی پیشگیری از آنفلوآنزای فوق حادپرندگان گفت: تاکنون هیچ کانونی از شیوع بیماری آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان در استان مشاهده نشده است .

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس اولین نشست ستاد پیشگیری و کنترل آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان استان با حضور مدیران دستگاه های ذیربط و به ریاست معاونت سیاسی امنیتی استاندار تشکیل گردید.

 

بهمنش ، مدیر کل دامپزشکی استان در این جلسه ضمن تشریح بیماری در کشور و استان گفت :  خوشبختانه تا کنون موردی از بیماری در استان مشاهده نشده است ولیکن این آمادگی وجود دارد که در صورت شیوع بیماری اکیپ های دامپزشکی استان در آمادگی کامل بوده و لیک می بایست براساس سیاست‌های کلان دولت  از توان سایر دستگاه ها نیز برای مقابله با شیوع این بیماری استفاده شود.

 

وی ادامه داد: آموزش و اطلاع رسانی در زمینه ایجاد حساسیت عمومی برای پیشگیری از شیوع این بیماری، پرهیز از ایجاد نگرانی غیر واقعی در جامعه در ارتباط با مصرف مرغ و تخم مرغ دارای اهمیت بسیار است و دستگاه های مرتبط، صدا و سیما و خبرگزاری ها باید در این زمینه مشارکت کنند. 

 

 بهمنش ضمن تاکید بر تخصیص واکسن آنفلوآنزا برای اکیپ های عملیاتی دامپزشکی  توسط دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی گفت: ضرورت دارد برای پیشگیری از بیماری، تمام توان لجستیکی و نیروی انسانی استان در اختیار دامپزشکی قرار گیرد، همچنین پیگیری و تامین منابع مالی مورد نیاز عملیات اجرایی مقابله با بیماری  توسط سازمان مدیریت و برنامه ریزی صورت گیرد.

 

احد جمالی معاون سیاسی امنیتی استانداری گفت: با توجه به موقعیت جغرافیایی استان بالاخص تالاب های مناطق گرمسیر استان که مستعد حضور بیشتر پرندگان مهاجر می باشد توسط دامپزشکی و محیط زیست با حساسیت پایش و نظارت گردد.

 

وی ابراز داشت: با توجه به صعود استان به مرحله قرمز کرونایی شایسته است همه دستگاه های اجرایی استان با حساسیت بالا زمینه کاهش بروز بیماری آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان را فراهم و در این زمینه دامپزشکی را  در زمینه خودرو و نیروی انسانی یاری و مساعدت نمایند .

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.