گروه: اخبار استان خبر: 164522 / تاریخ انتشار : 1399/7/20 ساعت : 23:18
رئیس امور عشایر بهمئی خبر داد:

بهره برداری از چاه آب منطقه عشایری پشتکوه ملاطهماسب بهمئی/ 70 خانوار از آب شرب بهداشتی بهره مند شدند

اکبریان گفت: با بهره برداری از چاه آب منطقه عشایری پشتکوه ملاطهماسب بهمئی؛ 70 خانوار شهرستان از آب شرب سالم و بهداشتی بهره مند شدند.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس رئیس اداره امور عشایر از افتتاح چاه آبی پشت کوه ملاطهماسب و بهره مندی 70 خانوار عشایری شهرستان از آب شرب سالم و بهداشتی خبر داد.

محمد اکبریان تصریح کرد:منطقه عشایری پشت کوه ملاطهماسب با بعد جمعیتی 70 خانوار سالهاست که از مشکل کمبود آب شرب رنج می بردند اما در سالهای اخیر با تلاش و رایزنی مجوز حفر یک حلقه چاه عمیق گرفته شد.

 

وی افزود: این پروژه با اعتباری نزدیک به 24 میلیارد ریال با ۱۳ کیلومتر اجرای خط انتقال لوله آب و دو باب مخزن و منبع ذخیره آب  ۲۰۰ مترمکعبی و ۱ کیلومتر شبکه انتقال برق به پایان رسید.

 

رئیس اداره امور عشایر شهرستان خاطرنشان کرد:در تلاش هستیم تا  زیرساخت‌های رفاهی به صورت حداقلی به منظور ماندگاری عشایر شهرستان و کمک به تولید ایجاد شود.

 

اکبریان گفت : تامین آب آشامیدنی عشایر باعث افزایش جمعیت عشایر ، افزایش دام و کمک به اقتصاد شهری و روستایی در این شهرستان می شود.

 

وی  هدف از اجرای این طرح را حمایت از عشایر و روستائیان، جلوگیری از مهاجرت روستائیان و عشایر به شهر‌ها و رونق تولیدات محلی و بومی در روستا‌ها برشمرد.

 

رئیس اداره امور عشایر بهمئی تصریح کرد گفت: سرعت انتقال آب در این شبکه 5 لیتر بر ثانیه است که جوابگوی تامین آب شرب جمعیت 70 خانواری این مناطقه عشایری به همراه 20 هزار دام موجود در منطقه است.

 

وی در پایان گفت:این پروژه از محل اعتبارات ملی در بحث آبرسانی به عشایر  تامین اعتبار شد که به همت همکاران استانی از مدیر کل امورعشایر،معاون توسعه امورعشایراستان،فرماندارشهرستان  و مجموعه مسئولانی که در به ثمر رسیدن این پروژه نهایت همکاری را  داشته و نسبت به عشایر شهرستان عنایت ویژه داشتند، تقدیر و تشکر  دارم.

 

انتهای پیام/

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.