گروه: اخبار استان خبر: 165091 / تاریخ انتشار : 1399/8/3 ساعت : 14:40
حسین پور خبر داد؛

قیمت نان امسال افزایش نخواهد داشت/بازار کهگیلویه و بویراحمد برای خروج آرد رصد می شود

مدیر کل صمت کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به اینکه بازار برای جلوگیری از خروج آرد رصد می شود، گفت: برای تامین و توزیع آرد مورد نیاز استان مشکلی وجود ندارد و امسال افزایش قیمت نان نداریم.

سالار حسین پور در گفتگو با پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس در خصوص آخرین وضعیت تامین آرد استان گفت: کمبودی در زمینه آرد واحدهای خبازی ها، روستایی و عشایری وجود ندارد.

 

وی با بیان اینکه 6 هزار تن گندم سهمیه استان است که تبدیل به آرد شده و در اختیار مصرف کنندگان شهری و روستایی قرار می گیرد،گفت: آرد شهری و خبازی ها توسط اتحادیه ها، آرد روستایی توسط تعاون روستایی و امور عشایر نسبت به تامین آرد عشایر اقدام می کند و مشکلی در زمینه تامین و توزیع ان وجود ندارد.

 

مدیر کل اداره صمت با اشاره به اینکه هر کیسه 40 کیلوگرمی آرد با قیمت میانگین 32 هزار و 500 تومان توزیع می شود تاکید کرد: در خصوص تامین و توزیع آرد مورد نیاز استان هیچ گونه مشکلی وجود ندارد و از طرفی بازار به صورت روزانه در حال رصد برای جلوگیری از خروج آرد است.

حسین پور با اشاره به اینکه قیمت نان در ستاد تنظیم بازار تعیین می شود و تابع ستاد بازار هستیم، گفت: در شرایط حاضر در خصوص افزایش قیمت تغییری صورت نخواهد گرفت.

 

وی با بیان  اینکه در خصوص قیمت کالاها در ستاد تنظیم بازار تصمیم گیری می شود، و اینکه  اگر کالاها قیمت مواد اولیه آنها تغییری نداشته باشد تغییری قیمت توسط صمت صورت نمی گیرد، گفت: گندم و آرد توسط صنعت و معدن تامین می شود و تغییر قیمتی در خصوص آن نخواهیم داشت.

مدیر کل اداره صمت در خصوص تاریخ آخرین قیمت گذاری آرد و نان، گفت: آخرین قیمت گذاری در تاریخ 06/24/ 98  براساس مصوبه کشوری با توجه به افزایش قیمت نان و گندم باید صورت می گرفت، اما به دلیل افزایش قیمت بنزین و کرونا ویروس، یک سال با تاخیر این تغییر در اواخر بهار یعنی 8 ماه بعد قیمت نان تغییر کرد و در سال جاری به هیچ عنوان افزایش قیمتی در رابطه با نان نخواهیم داشت.

 

انتهای پیام/

 

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.