گروه: اخبار استان خبر: 165098 / تاریخ انتشار : 1399/8/3 ساعت : 13:59
یادداشت؛

عطر بهار نارنج ربیع الاول در فضا پیچید/لزوم حفظ ثابت قدمی در مسیر طاعت الهی

وقت آن است که در این بهار، به یُمن رویش دوباره‌ جوانه معرفت سجده شکر به جای آوریم و این بهار را قدر بدانیم و بندگی کنیم و در مسیر بندگی خداوند متعال ثابت قدم بمانیم.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس؛حجت الاسلام صابر دهقان ،روحانی جهادگر بهمئی در یادداشتی با گرامیداشت ماه شادی و پر از حوادث مبارک قمری،خواهان ثابت قدمی در طاعت از خداوند شد.

 

متن یادداشت:

 از بوی عود، خاک، صدای خیزران و تازیانه کربلا که گذر کنیم، عطر ربیع است که دل‌ های صیقل داده محرم و صفر را، به ماه شادی اهل بیت (علیهم السلام) فرا می‌ خواند.

 

همان ماهی که چون عطر بهار نارنج در نسیم می ‌پیچد و شمیم روح‌ انگیز تسبیح آل طه را به جان عاشقان هدیه می ‌کند.

 

آری ربیع‌الاول، اولین کوچه بعد از صفر است.

 

ماهی که آبستن حوادثی میمون است، میلاد مبارک خاتم ‌الانبیا محمد مصطفی (ص) و همچنین موسس مذهب شیعه جعفری حضرت امام صادق(ع) .

 

ربیع الاول ماه هجرت است، هجرت پیامبر نور (ص) از مکه به مدینه که سر فصل زرین دین مبین اسلام بود.

 

ربیع رایحه‌ای دارد از جنس عطر گل نرگس؛ چرا که آغاز امامت پر برکت حضرت بقیة اللّه (عج) به گیسوی این ماه زینتی بی بدیل بخشیده  است.

 

عظمت دیگر این ماه از آن جهت است که ماه رخداد واقعه عظیم «لیلة المبیت» است، شبی که حضرت علی (ع) در بستر پیامبر اکرم (ص)آرمید تا جان پیامبر را از توطئه در امان دارد.

 

اگر چه تمام ایام الهی دارای منزلت و جایگاهند اما ربیع مزین به قدوم حضرت رسول (ص) است به عنوان آخرین نبی و آغاز امامت مهدی (عج) ، به عنوان آخرین ولی، آخرین امام و حجت خدای بر زمین.

 

حال که محرم و صفر را پشت سر گذاشتیم و با صفای عشق حسین (ع) به معرفت رسیدیم، وقت آن است که در این بهار، به یُمن رویش دوباره‌ جوانه معرفت سجده شکر به جای آوریم و این بهار را قدر بدانیم و بندگی کنیم و در مسیر بندگی خداوند متعال ثابت قدم بمانیم.

 

انتهای پیام/

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.