گروه: اخبار استان خبر: 165365 / تاریخ انتشار : 1399/8/9 ساعت : 13:34
آنچه در نمازجمعه این هفته استان گذشت؛

چرا صحبت از هلوکاست جرم است اما توهین به پیامبر اسلام آزادی بیان؟/افزایش بی رویه قیمت مسکن و مصالح ساختمان از نگرانی های مردم/هدر رفتن زحمات کادر درمان با نادیده گرفتن پروتکل های بهداشتی

نماز جمعه این هفته کهگیلویه و بویراحمد بدون حضور نمازگذاران و با رعایت پروتکل های بهداشتی همزمان با دیگر مناطق کشور برگزار شد.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس

نماز جمعه این هفته شهر یاسوج بدون حضور نمازگزاران و مردم شهر یاسوج طبق تصمیم ستاد استانی مبارزه با کرونا برگزار شد.

 

در این هفته نماز جمعه به دلیل شرایط قرمز کرونایی بدون تجمع و حضور مردم ولایت مدار شهر یاسوج و به منظور تکریم ارزش های دین توسط نماینده ولی فقیه برگزار که خطبه های این نماز از سوی خطیب جمعه شهر یاسوج بیان شد.

 

یاسوج:

چرا صحبت از هلوکاست جرم است اما توهین به پیامبر اسلام آزادی بیان؟

 

امام جمعه شهر یاسوج با بیان اینکه مردم با رعایت پروتکل های بهداشتی از سلامت خود و تلاش های کادر درمان حمایت کنند، گفت: نباید اجازه شیوع کرونا داده شود زیرا ممکن است تجهیزات بیمارستان ها با کمبود مواجه شود.

 

آیت الله نصیر حسینی در خطبه اول نماز جمعه شهر یاسوج با توصیه به رعایت تقوای الهی گفت: خداوند متعال با هشدار به انسان، او را متذکر قیامت و آن روز سخت یادآوری می کند: روز قیامت برای کسانی که قانون الهی و حلال و حرام را رعایت می کنند و سبک عمل نیستند و در ترازوی عمل آنها خوبی ها و ارزش ها وجود دارد، این افراد در آن روز در خوشحالی هستند.

 

وی با بیان اینکه افرادی که نامه عمل آنها فاقد خوبی ها و ارزش هاست و وزن فکری، ایمانی و تفکر اعتقادی ندارند روز سختی در قیامت دارند، گفت: روز سه شنبه تولد پیامبر مکرم و هفته وحدت است، تولد آن حضرت مقدمه بعثت و برای تربیت انسان بود، پیامبر مبعوث شد تا انسان ها را به سمت خوبی ها و کمالات انسانی هدایت کند و بشر را با آموختن مصادیق شرک و دوری از آن از جهنم برهاند و همچنین از اسارت کفر و و گناه نجات دهد و آنها را به سمت بهشت خداوند سوق دهد بنابراین پیامبران بیشترین رنج را برای هدایت بشر متحمل شدند از طرفی عصاره انبیاء و اولیاء الهی مهدی صاحب الزمان عج امروز بشر را به عنوان حجت کامل و بالغ و انسان کامل هدایت و صیانت می کند.

 

وی با اشاره به اقدام رئیس جمهور فرانسه که به نام آزادی بیان به پیامبر توهین می کند، گفت: آیا به غیر از انبیاء کسی توانست افق های ارزش های بشری و انسانی را معرفی کند.

 

وی با توضیح اینکه کسانی که بنام آزادی بیان به مقدسات توهین می کنند: عده ای شمشیر توهین و بی حرمتی را بر روی ارزش ها و باورهای بشری قرار می دهند و سبب توهین به حریت و انسانیت انسان ها می شوند.

 

وی با اشاره به بیانات رهبر انقلاب که در نامه ای جوانان فرانسوی را مورد خطاب قرار داد، بیان کرد: رهبر انقلاب خطاب به جوانان فرانسه فرمودند: چرا رئیس جمهور شما به پیامبر توهین روا می دارد و آن را آزادی بیان می داند آیا این موضوع احمقاته توهین به شعور یک ملت نیست.

 

امام جمعه شهر یاسوج با بیان اینکه چرا صحبت در خصوص هلوکاست جرم است اما توهین به پیامبر پیامبر آزادی بیان نام برده می شود گفت: اگر آزادی بیان را مد نظر دارید چرا اجازه اظهار نظر در خصوص هلوکاست داده نمی شود اما به نام آزادی بیان به مقدسات و باورهای میلیاردها مسلمان توهین می کنید.

 

امام جمعه شهر یاسوج با بیان اینکه پیامبر برای بیان تعالیم الهی و حق مبعوث شد، گفت: با رسالت پیامبر شیاطین و جبهه کفر جولان آنها متوقف شد، ایوان کسری فرو ریخت، جمیع پادشاهان تخت های آنها سرنگون شد بنابراین کسی که درصد نجات بشر از گمراهی است حق بوده و این حق در وجود پیامبر و جانشینان برگزیده او و قرآن است.

 

حضرت آیت الله سید نصیر حسینی با بیان اینکه انسان نمی تواند برخلاف فرمان پروردگار حرکت کند و به سعادت برسد، گفت: تنها راه نجات بشر پیروی از تعالیم پیامبر و قرآن و ائمه معصومین است.

 

امام جمعه شهر یاسوج در خطبه دوم با بیان اینکه تقوا برای انسان ذخیره و عبادت و عمل صالح برای انسان ماندگار است، گفت: روز سه شنبه ۱۳ آبان روز ملی مبارزه با استکبار جهانی و تسخیر لانه جاسوسی توسط دانش آموزان در سال ۵۸ است، استکبار کسی است که به دنبال غالب کردن تفکر خود بر ملت ها است، امروز آمریکا به عنوان عفریت مستکبر از طریق جنایات مختلف از سرنگونی حکومت مصدق در ایران تا حمایت از گماشته خود یعنی پهلوی به نام دموکراسی درصدد منافع خود بود، حتی اگر گماشته آنها جنایت کاران باشد از گماشته خود برای تامین منافع خود حمایت می کنند.

 

وی با بیان اینکه آمریکا تا پایان حکومت پهلوی از اعمال و جنایت آنها حمایت می کرد، گفت: بعد از انقلاب آمریکا با حمایت از صدام سبب کشتار و جنایت علیه مردم ایران شد و روز به روز با ارسال سلاح و تجهیزات به ادعای خودشان درصد ساقط کند انقلاب نوپای ایران بودند، از طرفی ساقط کردن هواپیمای مسافربری در خلیج فارس، از دیگر جنایت آنهاست.

 

امام جمعه شهر یاسوج با بیان اینکه آمریکایی ها به معاهده برجام پایبند نبودند و سردار شهید سلیمانی را به شهادت رساندند، گفت: در دوران سخت کرونا که جان انسان ها توسط این بیماری تهدید می شود اگر معتقد به انسانیت باشند باید کمک کنند اما مسیر ارسال دارو را با تحریم ها بسته شد، اما آمریکای ها بدانند با همه سختی ها و تحریم ها از مشکلات عبور خواهیم کرد و نباید شک کرد پیامبر خدا و اهل بیت پیامبر از اسلام و مردم ایران در مقابل جبهه کفر و استکبار حمایت می کنند.

 

آیت الله حسینی با بیان اینکه هیچ کشوری مانند ایران سبب ایجاد مشکل برای آمریکا نشد، گفت: روز چهارشنبه روز فرهنگ عمومی است همه باید نسبت به رعایت فرهنگ ها، اخلاق اجتماعی نسبت به هم نوع خود طبق موازین دینی و اسلامی برخورد داشته باشیم.

 

وی با بیان اینکه دین اسلام به مهربانی، رسیدگی به نیازمندان، حفظ حرمت انسان ها، خدمت به بشر توجه دارد، تاکید کرد: دین مبین اسلام حتی نسبت به منابع طبیعی، طبیعت اهمیت می دهد این موضوع نشان دهنده اهمیت حیات وبرای همه موجودات است.

 

وی با بیان اینکه در کرونا مشکل ما ماسک نزدن، عدم رعایت پروتکل های بهداشتی و نادیده گرفتن فاصله گذاری اجتماعی است، گفت: در کنار تلاش ها و زحمات کادر درمان بدون در نظر گرفتن پروتکل های بهداشتی همه این زحمات هدر می رود از طرفی اگر شیوع این بیماری افزایش پیدا کند تجهیزات هم با کمبود مواجه می شود.

 

امام جمعه شهر یاسوج با بیان اینکه غرب از منافقین که ۱۷ هزار ایرانی را به شهادت رسانند حمایت می کنند، گفت: غربی ها گروه های مقاومت، حزب الله لبنان که از خود دفاع می کنند را تروریست می نامند.

******************

لنده:

بیداری اسلامی در مقابله با استکبار ستیزی در جهان/افزایش بی رویه قیمت مسکن و مصالح ساختمان از نگرانی های مردم

حجت الاسلام سید هدایت محمودی اصل در خطبه های نماز جمعه این هفته شهرستان لنده با اشاره به رعایت تقوای الهی گفت: سرزمین قلب ما باید معطوف از الطاف الهی باشد و دل های ما باید پیوند دهنده با امام زمان(عج) باشد. 

 
وی با اشاره به مشکلات و گرانی موجود در بازار و افزایش بی رویه قیمت مرغ گفت: روند قیمت مرغ باتوجه به نیازمردم یک روند صعودی است که باید مسئولان و متولیان تدابیرلازم را می اندیشیدند.

 

امام جمعه لنده تصریح کرد: ضرورت نظارت بر بازار مسکن و افزایش بی رویه قیمت مصالح ساختمانی از نگرانی های به حق مردم است که دولتمردان باید در این حوزه چاره جویی کنند.

وی تاکیدکرد: باتوجه به افزایش قیمت در تمام مصالح ساختمانی واقعا کار برای ساخت و ساز برای یک خانواده ای که تمام سرمایه خود همین تسهیلات بانکی است واقعا با این گرانی بازار مصالح ساختمانی نمی توانند ساختمان خود را به سرانجام برسانند.

محمودی اصل گفت: فرمایشات مقام معظم رهبری در بحث عدم تخریب چهره رئیس جمهور به منزله نادیده گرفتن اوضاع کنونی کشور نیست و بحث نقد با تخریب دو مطلب کاملا متفاوت است.
 
وی گفت: باتوجه به سرمایه گذاری مردم در بورس و تشویق مردم به حضور در این بازار باید مسئولان نسبت به مشکلات ناشی از آن توجه و دقت لازم را داشته باشند تا مردم بیش از این دچار زیان و خسران نشوند.

 

وی گفت:در طول تاریخ چپاول حقوق مردم توسط دولت ها استعمارگر خارجی با چراغ سبز برخی حاکمان خود فروخته داخلی شکل می گرفت که با روی کار آمدن انقلاب اسلامی شاهد مقابله جدی با این روحیه و مبارزه بی امان با استکبار بوده ایم و بیش از چهار دهه است که این روحیه توسط مردم و رهبری بی نظیر امام خمینی(ره) و مقام معظم رهبری به همه جهانیان به اثبات رسیده است.
 

امام جمعه لنده گفت: روحیه استکبار ستیزی ملت ما در برهه های مختلف تاریخی به همه جهانیان ثابت شده است که در سیزده آبان نیز این مهم تجلی یافته و همه ساله با حضور باشکوه مردم و مسئولان شاهد تعالی این جریان هستیم.

وی گفت: روحیه استکبار ستیزی این ملت باعث شد تا در حوزه های مختلف بدون کمک دیگر کشورها به خود کفایی بریم که یکی از مهمترین برنامه های دشمنان هم جلوگیری از خودکفایی بوده است .

 

محمودی اصل تاکید کرد: این گفتمان ملت های مسلمانان است و خودمان و فرزندانمان باید در سایه نظام و رهنمون های امام و رهبری با بینش سیاسی خود در مواقع مختلف خود در استکبار ستیزی همواره محکم ایستاده ایم.

 

وی گفت:باید نیروهای که به این شکل دشمن شناس هستند روز به روز به تقویت شوند و نسبت به تربیت نسل جوان مومن و انقلابی در راه مبارزه با استکبار در دستور کار قرار گیرد.

 

امام جمعه لنده گفت: هفته بسیج دانش آموزی فرصتی برای انتقال مفاهیم دینی است که در سایه وفاق و همدلی با بهره گیری از آموزه های دینی است که بتوانیم با آن به پیشرفت و سعادت برسیم.

 

وی گفت: بسیج به عنوان یک نیروی مقتدر و در میدان می تواند در بیشتر عرصه ها مفید واقع شود و بسیج دانش آموزی نیز می تواند با تقویت بنیه های علمی، فرهنگی، قرآنی و دینی و تربیتی بر این هم افزایی بیافزاید.

******************


لیکک:

باید به جای فرد تفکر ناکارآمد توسط مردم استیضاح شود

 

نماز جمعه این هفته شهر لیکک به امامت حجت الاسلام سید محمد یوسف افروعی اقامه شد.

 

حجت الاسلام افروغی ابتدا با تاکید بر لزوم توبه،استعفار،به جایگاه دعا و عبادت در زندگی پرداخت.

 

وی با بیان داستانی از فقر یکی از اصحاب امام صادق(ع)، افزود:این فرد با یاری از توبه،استغفار و دعای صبحگاهی غنی و ثروتمند شد.

 

حجت الاسلام افروغی با گرامیداشت ۱۳ آبان، روز استکبار ستیزی ،گفت:امام راحل(ره) مبارزات خود را در راستای استکبار ستیزی و مبارزه با رژیم پهلوی آغاز کرد و در همه اتفاقات ۱۳ آبان وجه مشترکی یعنی استکبار ستیزی وجود دارد.

 

خطیب نماز جمعه بهمئی خاطر نشان کرد:ما بیش از حد به اتحاد نیاز داریم، اتفاقات ناگواری که در جهان اسلام رخ می دهد،به دلیل عدم اتحاد مسلمین است.

 

حجت الاسلام افروغی با اشاره به طرح دولت بی سر که آمریکا برای کشورهای عراق،لبنان و ایران پیاده کرده است،گفت:این طرح در لبنان برای حزب اله لبنان توفیقاتی داشت، پتاسنل و قدرت واقعی حزب اله نیروی مردمی است.

 

وی افزود:در لبنان به دنبال سرکار آمدن نیروی حامی آل سعود و آمریکا یعنی سعد حریری بودند اما به خاطر سابقه بد و رها کردن مردم خود ور بزنگاهی حساس،توفیقی ندارد. امام جمعه شهر لیکک ادامه داد:این طرح در ایران هم با وجود مقام معظم رهبری توفیقاتی برای آمریکا ندارد.

 

حجت الاسلام افروغی تصریح کرد:مقام معظم رهبری دولت را موظف کرد تا پایان عمر خود به کار خود ادامه دهد. وی گفت:استیضاح فرد در وضعیت فعلی فایده ای ندارد،استیضاح جریان و تفکر ناکارآمد باید توسط مردم به‌خصوص هیئتی ها،مسجدی ها و افراد با بصیرت رخ دهد.

 

حجت الاسلام افروغی ادامه داد:اتفاقاتی که در سودان رخ داد برای درس گرفتن ما در اعتماد به آمریکا بسیار حائز اهمیت است. وی گفت:این کشور مسلمان با آمریکا همراه شد و در کنار آل سعود مقابل مسلمان ایستاد،وقتی توفیقاتی برای آنها حاصل نشد به سمت اسد متمایل شد که به وسیله یک کودتا دولت این کشور از بین رفت.

 

امام جمعه شهر لیکک افزود:این تجارب ثابت کرده است که هر دولت و ملتی به دامن غرب پناه برد،چیزی جز نابودی و ذلت نصیبشان نشد. حجت الاسلام افروغی با محکوم کردن توهین غربی ها به پیامبر مکرم اسلام(ث)، گفت:تمدن غرب به واسطه نور،وجود،دین و نام پیامبر در حال فروپاشی است و قطعا از بین خواهد رفت.

 

وی گفت:دلایل اسلام ستیزی رئیس جمهور فرانسه دلایل متعددی دارد؛برخی از علمای فرانسوی اعلام کردند نزدیک به ۵۰درصد کودکان تازه متولد شده فرانسوی مزین به نام پیامبر مکرم اسلام شدند شاید این رقم اغراق آمیز باشد اما غرب از این سرعت انتشار فرهنگ اسلام وحشت کردند.

 

حجت الاسلام افروغی ادامه داد:رسانه های غرب در اختیار رژیم صهیونیستی است که باید برای خوش خدمتی به آنها، به پیامبر اکرم توهین کنند.

 

وی تصریح کرد:زیرساخت ایران اسلامی بسیار مستحکم تر از آن است که ما فکر می کنیم، انشالله مشکلات کشور با روی کار آمدن دولت جوان انقلابی مرتفع می شود.

 

خطیب نماز جمعه بهمئی با تاسی از فرمایشات اخیر مقام معظم رهبری و اینکه سلامت از معیشت مهمتر است،گفت:به فضل الهی در مرحله جدید خدمات خوبی در راستای مبارزه با کرونا به مردم شهرستان خواهیم داشت. انتهای پیام/

در حال تکمیل//

 

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.