گروه: اخبار استان خبر: 165659 / تاریخ انتشار : 1399/8/16 ساعت : 16:47
نوستالرژی روزهای غرور آفرین یک تیم فوتبال در یاسوج

مصوبه ای برای احیای تیم شهرداری که به مرحله اجرا نخواهد رسید/چرا شهرداری تن به احیای دوباره "غول کًش" نمی دهد

هرچند که برخی از اعضای شورای شهر از تصویب دوباره تیم داری شهرداری یاسوج خبرداده اند اما همچنان سکوت بر سر در شهرداری یاسوج و شورای شهر خودنمایی می کند و نه نامی و نه سخنی از این تیم داری نیست.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس ورزشگاه تختی شهر یاسوج روزگاری مملو از عاشقان فوتبال بودکه برای دیدن بازی های شهرداری یاسوج با تیم های پر آوازه فوتبال ایران پای به این شهر زیبا می گذاشتند.

نوستالژی تیم فوتبال شهرداری

در روزگاری که تیم شهرداری یاسوج در جام حذفی به غول کش بزرگ معروف شده بود و تیم های قدرتمند پاس، تراکتور و فولاد را در زمین چمن یاسوج شکست می داد و نایب قهرمان آسیا را در فولاد شهر به زانو در می آورد روزهای زیادی می گذرد.

---

تیم فوتبال شهرداری یاسوج، تیمی که توانست تا یک قدمی دروازه های آسیا هم پیش برود و در آنجا با سد محکمی به نام استقلال روبه رو شد و بازی خوبش در آن مسابقه خاطره انگیز با آن شوت حنیف عمران زاده در خاطره ها همیشه به یک نوستالژی تبدیل شد.

انحلال؛ تاوان روزهای پر فروغ یک تیم جوان

اما دوری نگذشت که تیم غول کش اندک اندک پا به زوال نهاد و مسئولان با چشم های کم فروغ و شورای جوانی که دم از ورزش دوستی می زد، با یک موصبه غیرکارشناسی پایان عمر آن را رقم زد و شهرداری یاسوج بالجبار دست به انحلال این تیم زد.

ماجرای سقوط که به یک فیلم اکش شباهت داشت، بعد از سقوط تیم فوتبال شهرداری یاسوج به لیک دسته یک و کم فروغ شدن روزهای اوجش، نام شهرداری به عنوان تیمی قدرتمند اما زود از پا افتاده بر روی زبانها افتاد.

آوازه پایتخت طبیعت در سراشیبی ناکامی

تیم فوتبالی که توانست با حک نام پایتخت طبیعت برروی پیراهن بازیکنان بومی اش، نام یاسوج را بر سرزبانها بیاندازد و خاطرات خوشی را برای این دیار به ارمغان آورد.

تیمی که توانسته بود ،لقبی جدید برای یاسوج به نام پایتخت طبیعت را زنده کند و سیر گردشگران از دیدن طبیعت این دیار باعث هجوم گردشگران و طبیعت دوستان به این دیار شود.

اما هرچه بود،غول کش برای دوستدارانش یک افسانه شد و نوستالژی آن هنوز برای جوانانی که از صبح تا غروب کار می کردند تا بتوانند درموقع رقابت این تیم، این بازی ها را از نزدیک تماشا کنند همچنان یک رویا باقی بماند.

خاطراتی در قاب رویایی غول کش

هنوز طرفداران این تیم در سرزمین زاگرس بازی های غول کش را در ورزشگاه تختی یاسوج از یاد نبرده اند،مسابقه هایی که روح عجیبی به شهر و ساکنین آن داده بود، روحیه ای که می توان در زمان بازی های این تیم در چشمان یکایک شهروندان مشاهده کرد، در زمان بازی های این تیم کمتر کسی بود که پای ثابت بازی های غول کش نباشد.آن روزها دیگر در مرکز استان کهگیلویه وبویراحمد، آبی و قرمز معنایی نداشت و پیر، جوان همه یکصدا و عاشقانه تیم شهر خود را صدا می زدند.

چه کسی فکرش را می کرد تیم تازه متولد شده شهرداری یاسوج که در عرصه فوتبال هم چون کودکی خردسال تازه راه رفتن را یاد گرفته، بتواند در برابر تیم قدرتمند، کهنسال ذوب آهن اصفهان که در آن روز ها حاکم مطلق فوتبال ایران بوده و تا فینال جام باشگاه های آسیا نیز پیش رفته بود، آنچان صف آرایی کند و در اوج شگفتی این تیم را در ورزشگاه خانگی خود یعنی فولاد شهر اصفهان شکست دهد و لقب غول کش را برای خود انتخاب کند.

حاشیه هایی که غول کش را از پای انداخت

با وجود درخشش این تیم با بودجه کم و بازیکنان بومی، اما حاشیه ها دست از سر تیم فوتبال شهرداری برنداشت و این تیم بر اساس یک تصمیم اشتباه و همکاری نکردن مسئولان امر ورزش منحل شد.

شوکی که به یکباره جوانان فوتبال دوست این دیار را شگفت زده کرد و نام شهرداری برای آنان همیشه به عنوان یک افسانه باقی ماند.

اما قصه داشت روی خوشش را به جوانانی نشام میداد که باز هم شوق دیدن تیم شهرداری نه در ورزشگاه متروکه مرکز شهر(تختی ) بلکه ورزشگاه 15هزارنفری یاسوج به نظاره بنشیند، شعارها و وعده هایی که تمامی اعضای شورای شهر یاسوج و شهردار از آن دم زنند ولی امروز بعد از سه سال و اندی حضور درمناصب خود، هنوز به وعده خود در احیاء دوباره این تیم واکنشی نشان نداده اند.

سکوت،ماحصل وعده و شعارهای اعضای شورا

هرچند که برخی از اعضای شورای شهر از تصویب دوباره تیم داری شهرداری یاسوج در عرصه فوتبال سخن رانده اند و آن را یک مصوبه دانسته، اما همچنان سکوت بر سر در شهرداری یاسوج و شورای شهر خودنمایی می کند و نه نامی و نه سخنی از این تیم داری نیست.

در آخرین دوره ریاست شورا شهر قرعه به نام فردی افتاد که خودش پایه گذاری تیم شهرداری یاسوج بود، محمد رحیم دهرابپور، در اولین روزهای انتصابش به عنوان ریاست آخرین دوره شورای شهر یاسوج خبر از مصوب شدن تیم داری و راه اندازی دوباره باشگاه فرهنگی ورزشی شهرداری یاسوج داد ،خبری که برای جوانان بسیار خوشحال کننده و برای ورزش دوستان بسیار مایه دلگرمی شد.

محمد رحیم دهرابپور رئیس شورای شهر یاسوج در این‌باره گفت: در سال نود و هشت با توجه به دغدغه‌های جوانان شهر مصوبه‌ای را در شورای شهر درباره احیای تیم شهرداری یاسوج داشتیم و پیگیر اجرایی شدن آن بودیم، ولی متاسفانه تاکنون این مصوبه به اجرا نرسیده است.

وی افزود: احیای تیم شهرداری یاسوج، حق مسلم مردم استان و به ویژه جوانان هست، و از نهادهای نظارتی درخواست داریم بر اجرای مصوبات شورای شهر به ویژه چنین مصوباتی نظارت کافی داشته باشند، تا زمینه شکوفایی استعدادهای درخشان جوانان فراهم شود.

تخصیص اعتبار 8 میلیارد تومانی

علی اکبری تبار نائب رئیس شورای شهر یاسوج در این باره اظهار داشت: در بودجه سال 99 مبلغ هشت میلیارد تومان اعتبار برای احیای تیم فوتبال شهرداری یاسوج پیش بینی کرده و برنامه احیای تیم شهرداری به صورت مصوبه در شورای شهر یاسوج تصویب شده است.

وی افزود: احیای تیم‌های ورزشی، به ویژه تیم فوتبال در شهر یاسوج می‌تواند علاوه بر شکوفا کردن استعدادهای ورزشی، در زمینه معرفی ظرفیت‌های استان نظیر گردشگری به استان کمک شایانی کند.

اما امروز بعد از چندین ماه هنوز خبری از اجرای این مصوبه نیست و شهرداری یاسوج هنوز کاری و یا عملی برای این تیم داری انجام نداده است.موضوعی که شاید فقط و فقط به شهرداری یاسوج ختم نشود و متولیان امر نیز باید در این زمینه همکاری داشته باشند،اما همچنان در سکوت مطلق هستند.

اما سئوال اینجاست ،آیا تیم غول کش دوباره زنده می شود و یا همچنان عمرش در دست مسئولانی است که شیشه عمرش را شکسته اند و نامش را به خاطره ها پیوند زده اند.

در پایان باید به مسئولان امر چنین گفت؛ ورزشگاه بدون فوتبال(ورزشگاه 15هزار نفری یاسوج) همانند تفنگ بدون فشنگ است و اگر استفاده ای از آن نشود همچنان کالایی تزئینی بوده که باید بر در و دیوار خانه به تماشای آن نشست و دیگر کاربردی نخواهد داشت.

لازم به ذکر است در پی حمایت نکردن از ورزش در استان؛ تیم فوتبال نفت و گاز گچساران نیز در استانه انحلال قرار دارد. 

 

انتهای پیام/

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.