گروه: اخبار استان خبر: 165717 / تاریخ انتشار : 1399/8/17 ساعت : 13:50
استاندار استان در نشست ستاد کرونا مطرح کرد:

هشدار استاندار به مدیران کم کار در اجرایی کردن مصوبات کرونایی/ در توزیع امکانات درمانی تفاوت قائل نمی شویم

استاندار کهگیلویه وبویراحمد با بیان اینکه با مدیرانی که نسبت به جلوگیری از تجمعات کوتاهی می کنند، برخورد می شود، گفت: توزیع کالاهای تنظیم بازار توسط صمت باید بین چند واحد صنفی به منظور جلوگیری از تجمع صورت گیرد.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس حسین کلانتری در  نشست ستاد کرونا با اشاره به وضعیت کرونا در استان گفت: میانگین فوتی های کرونا به نسبت کشور کمتر است هرچند میزان شاخص های مثبت در کشور بیش از ۲ برابر است.

 
حسین کلانتری با بابیان اینکه اگر کسی در حوزه درمان معالجه نشود از دست می رود گفت:  کسانی در حوزه درمان در  تلاش هستند که باید از آنها تجلیل شود.
 
 
وی با اشاره به وضعیت تامین اکسژن برای بیمارستان های استان بیان کرد: باید منتظر وعده ها جهت تامین اکسیژن نباشیم، و خط راه اندازی تولید اکسیژن با دستگاه عامل یعنی صنعت و معدن دنبال شود.
 
 
استاندار با اشاره به میزان بازدیدها و گشت های انجام شده در استان افزود:  ۱۶۰۰ بازدید صورت گرفته است که ۵۵ مورد  به دستگاه قضایی معرفی  و ۲۷ مورد پلمپ شد.
 
 
نماینده ارشد دولت با بیان اینکه رعایت فاصله گذاری ها در برخی مکان ها انجام نمی شود، عنوان کرد: حساسیت در خصوص مراجعه کننده ها وجود ندارد نباید به کسی که پروتکل ها را نادیده می گیرد  خدمات داده شود.
 
 
کلانتری با بیان اینکه برای سلامت مردم تعارفی نداریم، گفت: ۲۰ درصد افراد، سلامت ۸۰ درصد را به خطر انداخته اند و امروز واحدهای تعاونی و مسافربری که رعایت نمی کنند تعطیل شود.
 
 
استاندار در خصوص بانک ها گفت: بانک ها باید تعطیل شوند اما خدمات دهی الکترونیکی باید ادامه پیدا کند.
 
 
وی در خصوص توزیع کالاها  توسط صمت گفت: توزیع کالاها تنظیم بازار توسط صمت باید  بین چند واحد صنفی به منظور جلوگیری از تجمع صورت گیرد.
 
 
رئیس ستاد کرونا در کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: در داروخانه ها فاصله اجتماعی توسط مراجعین رعایت نمی شود، از طرفی در خصوص جایگاه های سوخت که پروتکل های بهداشتی را رعایت نمی کنند جریمه اتخاذ  شود.
 
 
کلانتری با اشاره به مسائل قومی و قبیله ای و تاثیر آن بر مراسمات عزا گفت: تمام کسانی که در برگزاری مراسم  عزا با حجم شلوغ سبب به خطر افتادن سلامت دیگران می شوند برخورد شود  زیرا می خواهیم کادر درمان و متولیان و مردم نفس بکشند.
 
 
استاندار به برگزاری مراسمات تدفین اشاره کرد و گفت: مسئولان و مدیرانی که در اجرا و  اقدام برای جلوگیری از تجمعات کوتاهی کنند با آنها برخورد خواهد شد.
 
 
وی به چایخانه ها که برای مراسمات شادی و عزا، روز و مکان معین می کنند هشدار داد و گفت:  توسط ارشاد با چاپخانه هایی که تاریخ برای مراسمات شادی و عزا معین می کنند برخورد شود، مسئولیت  مصوبات با ما است و هر دستگاهی مصوبه را اجرا نکرده به ستاد ملی معرفی می شود و با دستگاه مربوطه برخورد خواهد شد.
 
 
کلانتری خطاب به زارع پور گفت: شهرستان هایی که سیاه هستند آموزش را تعطیل کنید آموزش حضوری دانش آموزان را در شهرستان لوداب تعطیل کنید.
 
 
وی افزود: امکانات دارویی  بیمارستان شهید جلیل، شهید رجایی گچساران و دهدشت به طور عادلانه توزیع می شود و  همه مردم استان برای ما عزیز هستند و برای مافرقی ندارد.
 
انتهای پیام/
تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.