گروه: اخبار استان خبر: 165797 / تاریخ انتشار : 1399/8/19 ساعت : 19:26
آخرین وضعیت کرونا در لنده؛

اعلام وضعیت قرمز کرونا در شهرستان لنده/برخورد قضایی با کسانی که پروتکل های بهداشتی را رعایت نمی کنند+صوت

رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان لنده آخرین وضعیت بیماری کرونا را در این شهرستان تشریح کرد.

نورمحمد نعمتی در گفت وگو با خبرنگار پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس،با اشاره به آخرین وضعیت بیماری کرونا در شهرستان لنده گفت:با توجه به افزایش شیوع بیماری کرونا در شهرستان لنده هم اکنون وضعیت قرمز است و انتظار داریم مردم همکاری لازم را داشته باشند.

وی افزود: میزان افزایش بیماران مبتلا به کرونا به دلیل عدم رعایت پروتکل های بهداشتی متاسفانه در حال افزایش روزانه هستیم که انتظار داریم شهروندان در بحث رعایت مسائل به خصوص حفاظت فردی ما را یاری کنند.

رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان لنده تصریح کرد: درخصوص تجمعات شادی و و عزا طبق مصوبه ستاد کرونا و شورای تامین و دستور داستان محترم در صورت عدم رعایت برای صاحبان مراسمات پرونده قضای تشکیل میشود و حتما برخورد خواهد شد. همچنین تا اطلاع ثانوی قبرستان تعطیل و بجز در مواقع دفن که با مجوز شبکه و تعهد صاحب عزا برای مدت کمتر از یک ساعت باز می باشد.

وی تاکیدکرد: تعداد 2130 نمونه گیری در شهرستان داشتیم که از این تعداد 26 درصد مثبت، 74 درصد منفی بوده و تعداد 91 درصد بیماران بهبود یافته و 9 درصد بیماران در قرنطینه هستند. 8 مورد در حال حاضر بستری داریم  و تا به امروز متاسفانه شاهد مرگ 6 نفر از همشهریانمان بوده ایم. 3 مورد ساکن لنده و 3 مورد مقیم دیگر مناطق بودند ولی در لنده دفن شده اند.

نعمتی گفت:بحث تجمعات در مراسمات عروسی و عزاداری ها یکی از مهمترین چالش های اساسی است که باید شهروندان تا جایی که امکان پذیر است رعایت کنند و با کمترین تعداد ممکن برگزار شود و در صورت تجمعات زیاد بدون شک با همکاری نیروی انتظامی برخورد خواهد شد.

انتهای پیام/

 

 

 

 

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.