گروه: اخبار استان خبر: 166061 / تاریخ انتشار : 1399/8/24 ساعت : 18:00
بی توجهی برخی مسئولان به شرایط حاد کرونایی:

تداوم فعالیت ورزشی در زمین های چمن مصنوعی بهمئی در ایام کرونا+تصاویر

فعالیت برخی از زمین های چمن مصنوعی در شهرستان بهمئی در ایام کرونا در شرایطی ادامه دارد که برخی خانواده ها هم به فکر سلامت خود و فرزندان خود نیستند.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس؛با وجود تاکیدات ستاد ملی مبارزه با کروناویروس و ستاد استانی مبارزه با کرونا مبنی بر تعطیلی تمام فعالیت های ورزشی و تجمعات عمومی اما فوتبال در برخی از زمین‌های چمن بهمئی همچنان پابرجاست.

هر چند بهمئی ها مردمی خونگرم و فوتبال دوست هستند و از دیرباز این بازی مفرح و گروهی طرفداران زیادی در شهرستان دارد اما با شیوع ویروس کرونا از اوایل اسفندماه در ایران، با تصمیم ستاد ملی مبارزه با کرونا ویروس، تمام اجتماعات از جمله اجتماعات ورزشی تعطیل شدند و به تبع آن در این شهرستان هم با تصمیم ستادهای استانی و شهرستانی بر لزوم تعطیلی مراکز تجمع تاکید شده است اما برخی از مسئولان اماکن ورزشی کسب درآمد را بر هر چیزی ترجیح می دهند.

متاسفانه برخی از  مسئولان اماکن ورزشی به دستورات ابلاغ شده مبنی بر عدم فعالیت، تمکین نکردند و همچنان کسب درآمد را بر تعطیلی و کاهش خسارات جانی و مالی کرونا و تحمیل هزینه و فشار روانی به پرسنل سلامت ترجیح می دهند.

با وجود تعطیلی مدارس و مراکز آموزشی دیگر و تاکید بر تعطیلی مراسمات عزا و شادی،تعدادی از زمین های چمن مصنوعی شهرستان بهمئی باز است که بی توجهی مسئولان در این راستا جای تعجب دارد.

این مساله به اندازه ای  اهمیت دارد که عدم توجه به آن، می‌تواند فضا را برای انتشار و مانور بیشتر این ویروس کوچک از طریق همین علاقه‌مندان به فوتبال، بیش از پیش فراهم کند.

هر چند وظیفه مسئولان مربوطه است که برای ورود به این قضیه که با سلامت جانی صدها خانواده سرو کار دارد، تصمیمی قاطع بگیرند اما نباید در این میان از بی تفاوتی خانواده ها نسبت به فعالیت خطرناک فرزندان خود به راحتی گذشت.

بی توجهی برخی خانواده ها نسبت به سلامت خود و فرزندان شان نیز قابل تامل است و این سوال مطرح می شود که چرا همیشه باید کسی وجود داشته باشد و با توسل به زور و با در نظر گرفتن جریمه های آن چنانی، مانع از انجام اقدامات اشتباه شود؟ آیا در روزهایی که موارد ابتلا به کرونا در ایران بالاست و مسئولان متولی نیز بر قرنطینه خانگی تاکید دارند، خانواده ها نباید از بیرون رفتن بی مورد فرزندان و انجام فعالیت ورزشی آن ها در مکان های عمومی جلوگیری کنند؟

 به نظر می رسد خطرات این ویروس هنوز از سوی برخی خانواده ها چندان جدی گرفته نشده است که همین امر منجر به افزایش شیب صعودی مبتلایان و آمار بالای مرگ و میر روزانه شهروندان در روزها و ماه های اخیر شده است.

انتهای پیام/

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.