گروه: اخبار استان خبر: 166596 / تاریخ انتشار : 1399/9/10 ساعت : 20:07
درگفت و گو با صبح زاگرس مطرح شد:

معیشت امروز مردم تنها با مدیریت جهادی قابل حل است/گروه زدن مشکلات به برجام خطایی راهبردی بود

کارشناس اقتصادی گفت: آنچه امروز برای ما در حوزه مدیریتی کشور کاملا مبرهن است بحث نبود مدیریت جهادی و روحیه کارجهای در حوزه مدیریتی است که اوضاع معیشت مردم را به این روز انداخته است.

سلمان تاج دینی در گفت و گو با خبرنگار پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس، با اشاره به مشکلات معیشتی مردم گفت: مقام معظم رهبری در سخنرانی اخیر خود بر رفع مشکلات معیشتی مردم خطاب به مسولان تاکیدکرد که این مهم یعنی تعیین خط و مشی اساسی برای کارجهادی در حوزه رفع مشکلات معیشتی مردم.

 

وی افزود: در چند سال گذشته مقام معظم رهبری همواره بر نقش تولید در توسعه و رفع چالش های کشور تاکید داشته است که در نامگذاری شعار سال نیز در 10سال گذشته بر اقتصاد درون زا و حمایت از تولید ملی تاکید داشتند.

 

کارشناس اقتصادی تصریح کرد: اگر در یک دهه گذشته روند تحقق نامگذاری شعار سال از سوی مسئولان در حوزه اقتصاد مقاومتی تحقق پیدا می کرد امروز نه تنها تحریم بلکه اوضاع معیشتی مردم این گونه نمی شد.

 

وی تاکیدکرد: ترامپ رئیس جمهور امریکا در یکی از سخنرانی های خود گفته بود که امریکایی کالای امریکایی بخر و این حرف وی نشان از توجه به داشته های داخلی و اقتصاد درون زا است ولی در این سال ها که مقام معظم رهبری همواره بر آن تاکید داشتند این مهم از سوی مسئولان ما چندان جدی گرفته نشد تا سفره مردم روز به روز کوچک تر شده است.

 

تاج دینی گفت: همانگونه که مقام معظم رهبری فرمودند که مشکلات اقتصادی و معیشتی مردم راه حل سیاسی ندارد بلکه راه حل مدیریتی دارد، بدون شک توجه به اصل مدیریت جهادی می تواند راهگشای مشکلات اقتصادی و حرکت در مسیر توسعه روز افزون تولید باشد.

 

وی گفت:یکی از چالش های چندین سال گذشته کشور نگاه به بیرون بوده است که متاسفانه اگر بازدیدی کوتاه از میزان کالاهای دپو شده در گمرک بنادر کشور بزنیم به خوبی شاهد آن هستیم که برخی کالاها غیرضروری به وفور یافت می شود که عمدتا نیز با ارز های نیمایی و 4200تومانی سفارش داده شده است.

 

این کارشناس اقتصادی گفت:متاسفانه در چند سال گذشته تمام مشکلات کشور را به برجام و اجرای برجام گره زدند و هیچ کدام از تعهدات برجامی توسط کشورهای عضو برجام نیز اجرایی نشده است و جالب تر اینکه امریکا از برجام بدون پرداخت هیچ گونه خسارتی خارج شد و کشورهای غربی نیز چندان به تعهدات برجامی خود عمل نکردند.

انتهای پیام/

 

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.