گروه: اخبار استان خبر: 166667 / تاریخ انتشار : 1399/9/9 ساعت : 07:00
فعال سیاسی اصلاح طلب در گفتگو با صبح زاگرس مطرح کرد:

وزارت امور خارجه صدای اعتراض ایران را به دنیا منعکس کند/اثر گذاری علمی در دنیا عامل ترور شهید فخری زاده

محمد بهرامی با بیان اینکه وزارت امور خارجه با محوریت ظریف از طریق مجاری قانونی مسئله ترور را می تواند به سرانجام مثبت برساند، گفت: تاثیر گذاری مثبت ایران در عرصه علم سبب ترور شهید محسن فخری زاده شد.

محمد بهرامی در گفتگو با پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس در خصوص رشد و پیشرفت علمی و تحقیقاتی ایران و دشمنی بدخواهان با این پیشرفت ها گفت: اگر در دنیا و معادلات امروزی نتوانسته بودیم تاثیر گذاری مفید و مثبت داشته باشیم بخواهان ملت ایران رویه دشمنی با ما را دنبال نمی کردند.

وی با اشاره به اینکه مردم ایران مردمی نیستند که به راحتی در دنیای امروز نسبت به پیشرفت های علمی بی تفاوت بوده و حضور نداشته باشند، و همچنین میدان علم و دانش را ترک نخواهند کرد، تاکید کرد: مردم بزرگ ایران در مقابل همه کارشکنی ها و تهدیدها و تحریم ها مقاومت کردند، بنابراین دشمنان حضور ایران را به عنوان نقطه خطر برای خود می دانند و در مقابل نقاط قوت کشور و اهرم های مثبت آن مقابله می کنند.

فعال سیاسی اصلاح طلب در ادامه با بیان اینکه امروز مسئولان وزارت امور خارجه و نهادهای قضایی وظیفه بررسی ترور را از مجاری قانونی  را در نهاهای بین المللی دارند، گفت: وزارت امور خارجه با محوریت ظریف از طریق مجاری قانونی مسئله ترور را می تواند به سرانجام مثبت برسانند و صدای اعتراض ایران را به مجامع بین الملل منعکس کنند.

این فعال سیاسی افزود: ارتباط با دنیای امروز و رفتار ما مانند مهره های شطرنج است که اگر حرکتی داشتیم؛ باید حرکت های بعدی را متناسب با نقاط ضعف و قوت پیش بینی کرد، در دنیا معمول است که کشورها منافع خود را دنبال می کنند و کشور ما همچنین درصدد تامین منافع خود در دنیای امروز است.

وی گفت:  آمریکا یکی از نقاط استراتژیک اسرائیل است و به این سادگی ها از حمایت آنها دست بردار نخواهد بود، اما ما می توانیم  در راستای منافع مردم و تحقق استقلال و عزت ملت ایران تنش ها را با درنظر گرفتن عوامل دورنی و بیرونی برای منافع مردم کاهش دهیم.

محمد بهرامی با توضیح اینکه دولت وظیفه اصلی در زمینه های مختلف و در ابعاد امنیتی، پشتیبانی و حمایتی از نخبگان دارد، گفت: امروز هر کشوری که در زمینه تکنولوزی موفق بوده است در دنیا حرف فراوانی برای گفتن دارد.

وی افزود: امروز میزان جمعیت، مساحت کشور، میزان حاصلخیزی برای تاثیر گذاری در دنیا مطرح نیست بلکه میزان خلاقیت و نوآوری و اینکه در دنیای امروز ا چه درصدی را از آن خود کرده ایم مطرح است، امروز کشور آمریکا با گام برداشتن در راستای فن آوری و ابزار علم و تکنولوژی با این ابزار گردنکشی می کند

این فعال سیاسی در ادامه بیان کرد: برای موفقیت در دنیای امروز لازم است در علم، نوآوری و خلاقیت فعالیت و کار شود، در این زمینه علاوه بر اینکه دولت نقش مهمی در حمایت از نخبگان، دانشمندان دارد بلکه همه ما باید به بهترین روش ها گام برداریم.

وی در پایان افزود: در خصوص ترور شهید محسن فخری زاده همه ملت ایران و مسئولان آمادگی پاسخ سخت را دارند اما این پاسخ باید عاقلانه و منطقی باشد.

انتهای پیام/

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 2 نظر
یاسوجی
1399/9/9 - 09:26
سلام خدمت دکتر بهرامی خدواند پدرتونه رحمت کنه نمیخواد گرا بدهند به دشمن مردم فهیم خودشون صداشونو به دنیا میرسونند
rateup 0
 ratedown 0
سجاد شهبازپوه
1399/9/9 - 09:54
با سلام خدمت جناب بهرامی عزیز فرمودید از طریق مجاری قانونی؛ این فرمایش شما حقیر را یاد جمله هاشمی رفسنجانی انداخت که به این مضمون گفتد که دنیای فردا دنیای گفتمانها است نه موشکها. کدام مجاری قانونی؟ مجاری در خدمت قانون است، یا در خدمت قلدرمآب ها؟ هر چند می دانم شما هم یکی از خیرخواهانِ این مرز و بوم هستید، ولی دقیق تر بودن بهتر است. با تشکر
rateup 0
 ratedown 0
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.