گروه: اخبار استان خبر: 166793 / تاریخ انتشار : 1399/9/11 ساعت : 14:21
گفت و گوی مجازی؛

برگزاری اولین نشست صمیمی مجازی فرمانده سپاه فتح با چاشنی بصیرتی/از تلاش بسیجیان کهگیلویه و بویراحمدی رضایت دارم+تصاویر

فرمانده سپاه فتح استان با بیان اینکه دشمن درصدد ایجاد نا امیدی و و کاهش تاب آوری اجتماعی است، گفت: یک بسیجی باید مشاهده کند دشمن چه وضعیتی و چه تحرکاتی دارد که متاسب با آن اقدام و عمل داشته باشد تا اثربخشی دوچندان داشته باشد.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس، فرمانده سپاه فتح در نشست مجازی با بسیجیان کهگیلویه و بویراحمد با تسلیت شهادت دانشمند حوزه هسته دفاعی کشور گفت: اعتقاد داریم بسیج فرصتی برای نظام اسلامی  است و هر کجا انقلاب و نظام به بسیج نیاز  داشته است، عملکرد و  اقدامات ارزشمندی توسط بسیج صورت گرفته است.

 

 خرم دل با بیان اینکه بسیج در دفاع مقدس در سنگر های دفاع از میهن اسلامی حضور اثر گذار و فعالانه داشته است، گفت: در شرایط حاضر یک بسیجی باید مشاهده کند دشمن چه وضعیتی  و چه تحرکاتی دارد، وقتی رصد و نیازسنجی اش انجام شد متناسب با آن اقدام و عمل داشته باشد تا اثربخشی دوچندان داشته باشد و در این بین زمان را هم نباید از دست بدهد.

 

---

 

وی با توضیح اینکه امروز دشمن از طریق اتخاذ طرح و برنامه درصدد ایجاد ناامیدی بین مردم است و بسیج باید در این شرایط نقش آفرینی کند، گفت: ملت ایران در بحث  تاب آوری و مقاومت در برابر تحریم و تهدید ها عملکرد اثرگذاری برجای گذاشتند و واقعا مسئولان باید قدر این مردم فهیم را بدانند، اما آنها در حال تلاش برای کاهش تاب آوری در بخش مردم و مسئولان هستند.

فرمانده سپاه فتح کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به اینکه عده‌ای درصددند سیاست ها و برنامه های کشور را با برنامه های آمریکا  گره بزنند، بیان داشت:برخی ها درصددند وضع کشور را با سیاست های دولت آمریکا هماهنگ کنند، که این روش اشتباه است و این سیاست سبب فرصت سوزی و نا امید کردن مردم می شود، استحکام درونی کشور با توسعه کسب و کارهای داخلی می بایست بعنوان اولویت اول درنظر گرفته شود.

خرم‌دل با بیان اینکه دشمنان تلاش دارند تا ملت ایران و مسئولان از ارزش ها دست بکشند، گفت: دشمن در حال القا هستند تا جامعه ایران و رهبران ایران از برنامه ی خود در جبهه مقاومت، روحیه استکبار ستیزی، دفاع از مظلومان دست بکشید، اما ما خوب میدانیم مثلا اگر از فلسطین دفاع می شود؛ یعنی از مظلومان دفاع می کنیم ، ارزش ها و آرمان ها کشور و انقلاب را دنبال می کنیم.

 

---

 

وی با اشاره به اینکه از دیگر برنامه های دشمن، عقب نشینی از فرصت هایی مانند نادیده گرفتن ظرفیت های  موشکی و نیروهای مسلح است، گفت:  مگر می شود کشوری که در سراسر مرزهای او دشمنانش پایگاه ایجاد کرده اند از توسعه ظرفیت های بازدارندگی دست بکشد؟ هیچ بینشی چنین تفکری را قابل قبول نمیداند.

 

فرمانده سپاه فتح افزود: بنابراین نا امید کردن مردم، کاهش تاب آوری و دست کشیدن از ظرفیت های علوم و فنون، کوتاه آمدن از جبهه مقاومت، جبهه موشکی، و ایجاد بحران های امنیتی از برنامه های دشمن علیه ملت ایران است.

وی با بیان اینکه امروز پایگاه های مقاومت، اقشار ۲۲ گانه بسیج فرصت های سپاه هستند، گفت: کهکیلویه و بویراحمد در حوزه های مختلف بسیج نظیر بسیج دانشجویی، دانش آموزی و بسیج کارمندان، فضای مجازی و... ظرفیت های نابی دارد، بنابراین یک جوان بسیجی که در استان و شهرستان ها خدمت می کند هدف او  منطقه جغرافیای او نباشد،  بلکه هدف ها باید جهانی باشد، وقتی کلیپی تولید می شود که در سراسر عالم اثر دارد، بنابراین فکر و تفکر و عمل ما  مختص استان نخواهد بود بلکه در سراسر عالم باید اثر گذار باشد. اگر به این دیدگاه رسیدیم که در مرکز عالم قرار داریم و باید کار کنیم، یقینا پیروز خواهیم بود.

---

وی با اشاره به اینکه صدا و رسانه ی دشمنان هم علیه خودشان گسترش و توسعه دارد، گفت: با همه امکانات و تجهیزات دشمن به میدان آمده است و حتی مطالب دروغ را به ذهن مردم خودشان القا میکنند، اما این در حابیست که ملت های  آنان تشنه مطالب ناب و صادقانه هستند.

 

وی با بیان اینکه باید فضاها و فرصت ها را غنیمت شمرد گفت: در حوزه اخبار باید خبرهای دروغ  و نا امید کننده را مدیریت کرد، که لازم است اخبار امید بخش و مثبت را منعکس و اقدامات و تلاش های نظام در ابعاد مختلف را منتشر کرد.

 

سردار خرم دل با بیان اینکه نباید مخاطب در هر شرایط منتظر اخبار بد باشد، افزود: خدمات مختلف در حوزه زیرساخت ها، محرومیت زدایی، توسعه و تکمیل طرح ها، کمک به روند رشد پیشرفت ها در حوزه راه، احداث آب، احداث درمانگاه، خلاقیت هاو نوآوری ها باید منعکس کرد.

 

 

خرم دل با بیان اینکه  در عرصه منطقه، دنیا و غرب باید ماهیت و روش های آنها تبیین شود، گفت:سردمداران غرب از انسانیت و حقوق بشر دم می زنند اما ناقض ترین اعمال و فجیع ترین رفتارها را انجام می دهند به عنوان مثال در جامعه آمریکا  نوع رفتارها با سیاه پوستان  نوعی نژاد پرستی است، در این جامعه  مردم در چهارچوب رسانه های آنها اسیر هستند، امروز بسیجیان استان می توانند آسیب های غرب از طریق تعامل با یکدیگر و دیگر افراد در سایر نقاط کشور و حتی دنیا تبیین و روشنگری کنند.

 

وی افزود: امروز در استان  استعداد های فراوانی در حوزه هنر، رسانه  زبان‌های مختلف عربی انگلیسی و حتی فرانسوی وجود دارد که می توان با استفاده از این ظرفیت ها با سایر ملت ها در خصوص آسیب ها غرب و تبیین مشکلات جامعه انها گام برداشت زیرا ماهیت غرب و شیوه رفتاری آنها برای برخی مردم روشن نیست.

 فرمانده سپاه فتح با بیان اینکه عده ای فکر می کنند غرب قبله آمال است حال آنکه جز ظلم و ستم دستاوردی ندارند، گفت: با مطالعه  تاریخ و رویکرد و رفتارهای آنها حقایق  مختلفی را می توان متوجه و کشف کرد.
 
سردار خرم دل در پایان با بیان اینکه باید در حوزه علوم انسانی وارد شد و به این علوم مسلط شد، گفت: باید دید چگونه غرب، کشورهای جهان سوم را مدیریت می کنند دانشمندان، متخصصان را به کار می گیرند از طرفی با تربیت برخی از آنها در حوزه علوم انسانی افرادی مانند فوکویاما تربیت می کنند که با اندیشه و نوشته هایش ذهن رهبران آمریکا را مدیریت می کند و نهایتا تسخیر میکنند.
 
 

 

انتهای پیام/

 

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.