گروه: اخبار استان خبر: 166832 / تاریخ انتشار : 1399/9/12 ساعت : 13:18

کهگیلویه و بویراحمد در لیست استان های با بیشترین چک های برگشتی در کشور

کهگیلویه و بویراحمد و چند استان دیگر سکان دار چک های برگشتی هم از نظر تعداد و هم از نظر مبلغ در کشور است.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس، کرونا ویروس باعث شده است که خیلی از مردم در شرایط بسیار بد اقتصادی قرار بگیرند، این ویروس منحوس کسب و کارهای مختلفی را برای مدت های زیادی مختل کرد، و این مختل شدن کسب و کارها باعث شد که اکنون از استان کهگیلویه و بویراحمد به عنوان یک استان با بیشترین چک های برگشتی نام برده شود.

طبق ارزیابی های انجام شده توسط بانک مرکزی در مهر ماه استان کهگیلویه و بویراحمد جز استان هایی است که بیشترین چک برگشتی را در این ماه داشته است.

 در ماه مذکور در بین سایر استان‌های کشور، بیش‌ترین نسبت تعداد چک‌های برگشتی به کل چک‌های مبادله‌ای در استان، به ترتیب به استان‌های کهگیلویه و بویراحمد با ١٤ درصد، ایلام با ۱۳.۱ درصد و خراسان شمالی با ۱۲.۹ درصد اختصاص یافته است و استان‌های گیلان با ۵.۶ درصد، البرز  با ٧ درصد و مازندران و یزد هرکدام با ۷.۴ درصد پایین‌ترین نسبت تعداد چک‌های برگشتی به کل تعداد چک‌های مبادله شده در استان را به خود اختصاص داده‌اند.

در همین ماه،  بیش‌ترین نسبت ارزش چک‌های برگشتی به کل ارزش چک‌های مبادله شده در استان به ترتیب به استان‌های خراسان شمالی با ۱۶.۴ درصد، کهگیلویه و بویراحمد با ۱۶.۲ درصد و سیستان و بلوچستان و کرمان هر کدام با ۱۵.۳ درصد اختصاص یافته است و استان‌های گیلان با ۶.۶ درصد، البرز با ۷.۴ درصد و مازندران با ۸.۱ درصد کم‌ترین نسبت ارزش چک‌های برگشتی به کل ارزش چک‌های مبادله شده در استان را به خود اختصاص داده‌اند.

این موضوع به این مفهوم است که افراد زیادی به واسطه این چک های برگشتی دچار مشکلات معیشتی شده اند و شاید هم اکنون حکم جلب خیلی ها صادر شده باشد.

انتظار می رود مسئولان کهگیلویه و بویراحمد به ویژه مسئولان و کارشناسان اقتصادی راه کاری برای این معضل پیدا و ارائه دهند.

انتهای پیام/

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.