گروه: اخبار ایران خبر: 166845 / تاریخ انتشار : 1399/9/13 ساعت : 05:57

ورود تماشاگران در ایران مجاز شد!(عکس)

هواداران موفق شدند دو دیدار از هفته چهارم لیگ برتر را از نزدیک تماشا کنند.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس رقابت‌های هفته چهارم لیگ برتر فوتبال ایران روز سه‌شنبه با انجام چهار مسابقه پیگیری شد که مثل همیشه به دلیل شرایط کرونایی در ایران و محدودیت‌هایی که در نظر گرفته شده، تماشاگران مثل تمام مسابقات ۱۰ ماه اخیر اجازه حضور در بازی‌ها را نداشتند ولی دو بازی را هواداران تیم‌های میزبان از نزدیک مشاهده کردند و به تشویق پرداختند.

 

 

* آتش‌بازی از دقیقه ۴

 

بازی سپاهان و سایپا در شرایطی در ورزشگاه نقش جهان برگزار شد که کانون هواداران باشگاه اصفهانی به مناسبت سالروز تولد محرم نویدکیا و بخاطر پیراهن شماره ۴ سرمربی طلایی پوشان در دوران بازی خود، در دقیقه ۴ این مسابقه شروع به اجرای برنامه‌های خود کردند.

 

ثانیه‌هایی پس از دقیقه ۴ یک کرنر به سود سپاهان اعلام شد و در لحظه ارسال سروش رفیعی، ترقه‌بازی و صدای تشویق تعدادی از هواداران طلایی پوشان که یک‌صدا «محرم نویدکیا» را صدا می زدند، در ورزشگاهِ ساکت نقش جهان پیچیده شد که غافلگیری شاگردان ابراهیم صادقی را به همراه داشت.

 

 

 

 

کانون هواداران سپاهان که جایگاه تماشاگران در روبه‌روی دوربین تلویزیونی را با پرچم‌های بزرگ این تیم و تصویری از محرم نویدکیا پوشانده بود، در جریان مسابقه نیز فعالیت خود را با وجود ممنوعیت برای حضور در استادیوم ادامه داد.

 

در شرایطی که حتی خبرنگاران اجازه ورود به ورزشگاه‌ها را ندارند، تعدادی از هواداران سپاهان دیروز در استادیوم نقش جهان حضور یافتند و در دقیقه ۴ بخاطر تولد محرم نویدکیا، آتش‌بازی راه انداختند که صداهای مهیب در ورزشگاه خالی از تماشاگر موجب تعجب نارنجی پوشان شد.

 

در همین لحظه، سپاهان پس از دو ارسال متوالی از سروش رفیعی و حملات متوالی روی دروازه سایپا که توسط مدافعان این تیم دفع شد، در دقیقه ۵ روی پاس تماشایی علی‌محمدی از میانه زمین به پشت مدافعان سایپا و ضربه چیپ سجاد شهباززاده به گل رسید.

 

این اتفاق به شدت نارنجی پوشان را عصبانی کرد و موجب شد تا بازیکنان این تیم در زمان خروج از زمین پس از پایان نیمه اول، اعتراض خود را به عوامل برگزاری مسابقه اعلام کنند و بگویند که اقدام هواداران سپاهان تمرکز آنها را برهم زده است؛ البته ناظر فدراسیون در بازی نیز تاکید کرد که این موضوع را گزارش می‌کند.

 

 

 

 

 

* خطر کرونا و سقوط برای تماشاگران نساجی!

 

تماشاگران نساجی که حمایت آنها در فوتبال ایران زبانزد است و پس از صعود این تیم به لیگ برتر نحوه حمایت آنها بیشتر به چشم آمده، در روزهای کرونایی و محدودیت‌های ورود به ورزشگاه‌ها نیز بی‌خیال تماشای تیم خود از نزدیک‌ترین فاصله ممکن نمی‌شوند.

 

وجود ورزشگاه شهید وطنی در داخل شهر قائم‌شهر موجب شده تا خانه‌هایی که اطراف و مُشرف به این استادیوم هستند، این روزها پذیرای تماشاگران باشند.

 

دیدار روز گذشته نساجی و نفت مسجدسلیمان در حالی برگزار شد که برخلاف تمام استادیوم‌ها که صدای ضبط شده تماشاگران پخش می‌شود، در این ورزشگاه صدای طبیعی هواداران قائم‌شهری به گوش می‌رسید.

 

 

 

 

بسیاری از تماشاگران نساجی در پشت بام یا بالکن‌های اطراف ورزشگاه شهید وطنی قائم‌شهر بازی با نفت مسجدسلیمان را بدون رعایت فاصله اجتماعی از نزدیک و به‌صورت ایستاده تماشا کردند و به تشویق تیم محبوب خود پرداختند.

 

اما عجیب‌ترین صحنه در بین تماشاگران نساجی به تصویری که مشاهده می‌کنید، اختصاص دارد؛ جایی که یک تماشاگر بلندقامت نساجی(با لباس زرد)، یک هوادار دیگر(لباس سبز) را روی کول می‌گیرد و به سمت شیروانی یکی از خانه‌های همجوار با استادیوم شهید وطنی هُل می‌دهد.

 

جدا از خطر انتشار ویروس کرونا در این صحنه، خطر سقوط هم تماشاگر نساجی را در این صحنه تهدید می‌کرد که خوشبختانه اتفاقی برای او نیفتاد.

 

 

 

* نیاز به تصمیم‌گیری دوباره فدراسیون فوتبال

 

وضعیتی که در دو ورزشگاه نقش جهان و شهید وطنی قائم‌شهر در هفته چهارم مشاهده شد، نشان می‌دهد که فدراسیون فوتبال و ستاد مبارزه با کرونا در ورزش، جدیت‌های لازم را برای ممنوعیت حضور تماشاگران در استادیوم‌ها را اجرا نکرده است؛ البته این جدیت برای حضور خبرنگاران مشاهده شده ولی این محدودیت‌ها برای تماشاگران وجود ندارد.

 

از سوی دیگر می‌توان با اقداماتی مثل پوشاندن اطراف ورزشگاه در استادیوم‌هایی داخل شهرها هستند، از تجمعات در پشت بام‌های منازل جلوگیری کرد تا مقابله بهتری با شیوع ویروس کرونا به شکل بهتری انجام شود.


 

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.