گروه: اخبار استان خبر: 166957 / تاریخ انتشار : 1399/9/14 ساعت : 16:55
نماینده جوانان انقلابی بهمئی درسخنرانی قبل از خطبه های نماز جمعه مطرح کرد:

در تاریخ ثابت شد انقلابی اهل سازش با دشمن نیست/ سیاستمداران کشور الفبای غیرت را سرلوحه کار خود قرار دهند

دهبان نژادیان گفت: سیاستمداران ما باید بعد از کنش ها و واکنش های فراوانی که تا کنون در فضای بین المللی مشاهده شده است، حرکت مبتنی بر الفبای غیرت را سرلوحه گفتار و رفتار داخلی و خارجی قرار دهند.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس؛دانشجوی مطالبه گر بهمئی به نمایندگی از دانشجویان،طلاب و جوانان انقلابی این  شهرستان قبل از خطبه های امروز نماز جمعه با محکوم کردن ترور دانشمند بزرگ هسته ای کشور،به تبیین عوامل منجر به این اتفاق تلخ اشاره و سیاستمداران کشور را دعوت به حرکت مبنتی بر الفبای غیرت کرد.

 

امیر حسین دهبان نژادیان تصریح کرد:در روزهای اخیر یکبار دیگر جهانیان و ملت مقتدر و اما مظلوم ایران انقلابی یک حرکت تروریستی و ناجوانمردانه ، کوردلانه و نابخردانه ای یعنی شهادت دانشمند برجسته و ممتاز هسته  ای را مشاهده کردند که با محوریت استکبار جهانی و صهیونیست خبیث شکل گرفته بود.

 

وی با محکوم کردن ترور این دانشمند فقید،گفت: در تاریخ ثبت شده است که انقلابی ها هرگز نه تطمیع می شوند ونه اهل سازش با خیانتکار و استکبار هستند ونه هرگز، تهدید درموردآنان جواب می دهد، فقط این توهم پوشالی رهبران  تروریست است که به ظن پلیدشان ، باحذف فیزیکی عناصر علمی و خادمان انقلابی، قدرت تضعیف ملتی پرشکوه، چون ایران را دارند.

 

دهبان نژادیان ادامه داد:ترور داستان پرتکرار ودستاویزی از سرناچاری برای دشمنان انقلاب اسلامی در عرصه های اقتدار آفرین است و اگر امروز دانشمندان  برجسته ما را به شهادت می رسانند، نشان از پیشرفت ایران در صنعت هسته ای و احساس ترس از حرکت شتابنده ایران اسلامی و  انقلابی است.

 

وی گفت: سیاست ورزان و مجریان داخلی و در رأس آن دولت و دستگاه دیپلماسی و مجلس قانونگذار شورای اسلامی باید بعد از کنش ها و واکنش های فراوانی که تا کنون در فضای بین المللی مشاهده شده است، حرکت مبتنی بر الفبای غیرت را سرلوحه گفتار و رفتار داخلی و خارجی قرار داده و دشمن زبون را آن چنان که ایرانی مسلمان و انقلابی و با شرف باید بشناسد، بشناساند و عمل متناسب با عزت، حکمت و مصلحت و در شأن نظام انقلابی داشته باشند.

 

این دانشجوی مطالبه گر بهمئی ادامه داد:مدعیان دروغین حقوق بشر  هر روز که می گذرد چهره کریه و خونخوارشان برای ملت  های بصیر و آزاده نمایان می شود و به فرموده رهبر انقلاب دو موضوع مهم را همه ی دست اندرکاران باید به جِدّ در دستور کار قرار دهند ؛نخست پیگیری این جنایت و مجازات قطعی عاملان و آمران آن و دیگر پیگیری تلاش علمی و فنی شهید در همه  بخشهایی که وی به آنها اشتغال داشت.

 

دهبان نژادیان خاطرنشان کرد: راه عبور از گردنه های دشوار و بحران های امروز عدم اعتماد و سازگاری با دشمنان به همراه میدان داری نیروهای جوان، انقلابی و خلاق است که با عملکرد جهادگونه و فعال، پیش دستانه و هوشمندانه، گره های  کور کشور را بگشایند و ایرانیان پرافتخار و با کرامت را به شان و منزلتی که حقشان است، برسانند.

 

وی با انتقاد ازنگاه به غرب دولتمردان،گفت:دیرگاهی است که دولتمردان ایرانی تحولات انتخاباتی آمریکا را رصد می کنند و به جای باور به ظرفیت عظیم داخلی، با تکیه بر انتخابات آمریکا خط  مشی امورات مملکت را تنظیم می کنند .همچنین لیبرال های غرب پرست، قبل از پیروزی بایدن روی وعده های نداده این نامزد حساب باز کردند و تمامی ابزار خود مانند فشار اقتصادی بر مردم را به خط کرده و جنگ روانی تازه ای را در افکار عمومی به راه انداخته اند تا تنها راه برون رفت از وضعیت فعلی را برجامی دوباره معرفی کنند، حال آن که هفت سال از عمر یک ملت را با راهبرد غلط دیپلماسی التماس تلف کردند ؛ خود دولتمردان هم به در مقابل این شکست معترف هستندکه بسیاری از مولفه های قدرت کشور را به بهای«تقریبا هیچ» به باد دادند اما کجایند عبرت گیرندگان؟

 

وی ادامه داد: مذاکره کنندگان  با وقاحت تمام ، علی رغم تذکرات رهبر انقلاب و تعیین خطوط قرمز و عدم خوشبینی ایشان به مذاکره می گویند که آمریکا فقط یک راه دارد و آن بازگشت به برجام است گویا خودشان هم باورشان شده که برجام واقعا یک فتح الفتوح  .

 

این دانشجوی مطالبه گر تصریح کرد:این تلاش مذبوحانه برای مذاکره تا آنجا پیش می رود که جناب رئیس  حتی برای تحقق اهداف سیاسی و منافع حزبی خود به تاریخ اسلام هم رحم نمی کند و دست به دامن تحریفی دیگر می شود و شیر جمل را امام صلح معرفی می کند تا به مرور زمان پالس مذاکره را به افکار عمومی تزریق کند .

 

دهبان نژادیان خطاب به مردم گفت:مردم انقلابی! این تحریم های ظالمانه محصول خباثت سیستم آمریکاست همانطورکه اوباما کاشت تا ترامپ برداشت کند، این روزها ترامپ می کارد تا بایدن برداشت کند.

 

وی گفت:ملت سرافراز و انقلابی می داند حملات سایبری متعدد به نیروگاه های اتمی، ایجاد اختلال در دستیابی به انرژی صلح آمیز هسته ای، ترور نخبگان و دانشمندان و از جمله شهادت ناجوانمردانه سپهبد حاج قاسم سلیمانی بخشی از اقدامات جنایت کارانه دشمنان است و آنان هر روز در تلاشند تا در نزدیک ترین نقطه به مرزهای ایران مستقر شده و با ایجاد پایگاه و استقرار در کشورهای همجوار  به  اهداف شوم و شیطانی خود دست یابند.

 

دهبان نژادیان ادامه داد:حیله گران اروپایی  مدعی تعهد به حفظ برجام و اجرای کامل آن هستند؛ چیزی که بیشتر به یک طنز تلخ  می ماند .سه کشور اروپایی عضو برجام ادعا کردند که ما همه تحریم ها را لغو کرده و حتی از طریق کانال اینستکس، تلاش های اضافی برای تجارت با ایران  انجام  دادیم اما این ایران است که برجام را نقض می کند.

 

وی گفت: تعبیر زیبایی است که اروپایی ها با آمریکایی ها تفاوت دارند؛ یقینا اروپایی ها بی شرم تر، وقیح  تر و بی چشم و رو تر هستند.

این فعال سیاسی – دانشجویی خاطرنشان کرد:به تیم دیپلماسی عرض می کنیم شناسایی دانشمندان هسته ای و به شهادت رساندن آنها که در پی مذاکرات برجامی به وقوع پیوست و ثابت کرد محور آمریکایی _صهیونیستی از هیچ کوششی برای ضربه زدن به استقلال و پیشرفت ایران اسلامی کوتاهی نخواهد کرد ،در تلاش آنها با وعده های توخالی و عناوین فریبنده مذاکره و رابطه برد - برد هیچ هدف خیر خواهانه ای وجود ندارد و هدف آنها صرفا به شکست کشاندن جمهوری اسلامی ایران با شناسایی و از بین بردن مولفه  های قدرت ایران اسلامی است.

 

دهبان نژادیان ادامه داد:کسانی که هنوز بعد از تجربه برجام از امکان لغو تحریم از راه مذاکره حرف می زنند، دو دسته هستند؛ یا الفبای غیرت و روابط بین الملل را نمی دانند یا شیادانی هستند که برای کسب قدرت، آگاهانه دروغ می گویند و همچنان به مردم سراب نشان می دهند.

 

وی افزود:فرمولی که غربگراها دنبال آن هستند، نتیجه ای جز اعطای امتیازات یک جانبه به غربی ها و بردن کشور به سمت عقیم شدن دفاعی، امنیتی و اقتصادی حاصلی ندارد و  زمانی از خواب بیدار می شوند که ایران به لیبی تبدبل شده است.سالهاست صهیونیست ها از محسن فخری زاده به عنوان پدر صنعت هسته ای ایران نام می بردند و برای حذف و ترور ناجوانمردانه وی خط و نشان کشیده و این اتفاق در حالی بود که دولت ما در پایبندی به برجام و محدودیت های هسته ای پروژه تنش زدایی را پیش می برد .

 

دهبان نژادیان ادامه داد:اما این پروژه نه تنها نتوانست جنایت و دشمنی ها علیه مردم ایران را متوقف کند بلکه دشمنی آنها را وارد فاز جدیدی کرد .آنچه منجر به شهادت محسن فخری زاده شد مماشات در برابر ترور، پیشنهاد مذاکره در برابر فشار و آنچه واضح است این است که آقایان با راهبرد سازش ، تصویری ضعیف از  ایران را به دشمنان مخابره کرده و آنها را در جنایت علیه مردم ایران ترغیب کرده است.

 

دهبان نژادیان تصریح کرد:ملت قهرمان ومجاهد ایران بی صبرانه منتظر پاسخ قاطع، سریع و مناسب فرزندان دلیر خود در نیروهای مسلح به این جنایتکاران بین المللی است و از دستگاه های اطلاعاتی و امنیتی می خواهیم که عوامل و ایادی مزدور آنان را هرچه سریعتر شناسایی و به سزای  اعمال خائنانه شان برساند.

 

این چهره مطالبه گر بهمئی در پایان گفت:در تاریخ انقلاب ثابت شد که اینگونه اقدامات تروریستی، هیچ خللی در اراده راسخ و آهنین ما ایجاد نخواهد کرد و سربلند و پرشکوهتر از گذشته دست از آرمان های استکبارستیز و ضدیت با رژیم کودک کش و منحوس صهیونیستی، برنخواهیم داشت و پاسخ قاطع و کوبنده  خود را در فرصت مناسب می دهیم.

انتهای پیام/

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.