گروه: اخبار استان خبر: 167003 / تاریخ انتشار : 1399/9/15 ساعت : 16:07

سال رؤیایی داوران فوتبال کهگیلویه و بویراحمد/حاشیه‌ها بلای جان این 4 نفر

در یک دهه اخیر داوری فوتبال استان کهگیلویه و بویراحمد در سطح کشوری همواره قابل احترام بوده و داوران بسیار خوبی از استان در لیگ‌های کشوری درخشیده‌ا‌ند.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس هر چند در طول سالیان اخیر فوتبال استان کهگیلویه و بویراحمد جایگاه خود را از دست داده و مجموعه‌ای برای حمایت مالی این رشته محبوب وجود ندارد و نهادهایی مانند شهرداری زیر پای فوتبال را خالی کردند اما به موازات آن داوری فوتبال استان هنوز زنده و پویاست.

به گزارش فارس؛ در یک دهه اخیر داوری فوتبال استان کهگیلویه و بویراحمد در سطح کشوری همواره قابل احترام بوده و داوران بسیار خوبی از استان در لیگ‌های کشوری درخشیده‌ا‌ند.

اما نکته مهم‌تر این که اگر در مجموع فوتبال استان همدلی و اتحاد بیشتری وجود می‌داشت امروز داوران فوتبال کهگیلویه و بویراحمد بیش از همه استان‌های کشور در لیگ‌های کشوری جولان می‌دادند اما با همه این مشکلات و حاشیه‌ها باز هم عرصه داوری فوتبال استان زنده و پویا به کار خود ادامه می‌دهد و دلیل اصلی آن نیز همت و عزم خود داوران است که با همه مشکلات و حاشیه‌ها باز هم میدان را رها نکرده‌‌اند.

در لیگ برتر فوتبال امسال کشور 4 سهمیه استان کهگیلویه و بویراحمد حضور دارند و امید است که تا آخر فصل با قضاوت‌های خوب خود آبروی داوری فوتبال کهگیلویه و بویراحمد را حفظ کنند.

امسال از استان کهگیلویه و بویراحمد محمد راهی و روح‌الله شریفی کمک داور و داور با تجربه ملی فوتبال استان به مانند سال‌های گذشته در لیگ برتر قضاوت می‌کنند و در کنار آن‌ها حمیدرضا افشون و سیاوش باقرنژاد نیز در لیگ برتر حضور خواهند داشت که در صورت عملکرد خوب آن‌ها داوری فوتبال کهگیلویه و بویراحمد در سطح کشوری برای سال‌ها بیمه خواهد شد.

اما مهم‌ترین اصل برای موفقیت داوری فوتبال کهگیلویه و بویراحمد در سطح ملی دوری جستن از حاشیه‌ها حمایت از داوران بدون هرگونه جانبداری ایلی، طایفه‌ای منطقه‌ای و خانوادگی و کمک به رشد دانش داوری و توجیه اخلاقی آن‌ها برای دوستی و رفاقت است که در صورت عدم پایبندی به چنین اصولی داوری فوتبال استان نیز به مانند خود فوتبال مانند حبابی دیر یا زود از بین خواهد رفت.

انتهای پیام/

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.