گروه: اخبار استان خبر: 167186 / تاریخ انتشار : 1399/9/19 ساعت : 13:17
شهردار یاسوج در گفتگو با صبح زاگرس مطرح کرد:

راه اندازی اتاق پایش تصویری شهر در شهرداری یاسوج

شهردار یاسوج با بیان اینکه مطالعات طرح جامع ترافیک انجام شده است، گفت: با بهره برداری از طرح جامع ترافیک، بخشی از بار ترافیک شهری از مرکز شهر به جنوب یاسوج انتقال داده خواهد شد.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس شهر یاسوج به دلیل مرکزیت کهگیلویه و بویراحمد و همچنین ظرفیت های مختلف در حوزه گردشگری، آب و هوایی سالانه با افزایش جمعیت و مهاجرت همراه است.

 

افزایش مهاجرت ها به شهر یاسوج و همچنین در حاشیه شهر در شرایطی که مطالعات علمی و کارشناسی برای توسعه زیر ساخت ها و امکانات در نظر گرفته نشود، بدون شک با آسیب های مختلفی همراه خواهد بود، در این رابطه یکی از آسیب هایی که می تواند در اثر مهاجرت ها رخ دهد افزایش ترافیک است.

 

ترافیک مشکلات مختلفی را برای شهروندان یک شهر می تواند ایجاد کند که از جمله اتلاف وقت، افزایش هزینه های سوخت، استهلاک خودروها، افزایش تاثیرات نامطوب روحی و روانی و سایر مشکلات را می توان اشاره کرد.

 

در همین رابطه شهردار یاسوج  با اشاره به طرح جامع ترافیک شهری یاسوج گفتگو با صبح زاگرس، گفت: مطالعات این طرح انجام شده و این قابلیت را دارد که تا بیست سال آینده مشکلات ترافیکی شهر یاسوج را برطرف کند.

 

وی عنوان کرد: هم اینک اتاق پایش تصویری (مرکز مانیتورینگ) در ساختمان شهرداری یاسوج در حال راه اندازی است که با افتتاح آن در آینده نزدیک بخش زیادی از ترافیک این شهر روان و منظم تر خواهد شد.

 

مقدم با اشاره به طرح مهم ۴۵ متری بنسنجان و تاثیر آن در کاهش ترافیک این شهر، تصریح کرد: محور مواصلاتی ۴۵ متری بن سنجان، شرف آباد ، دولت آباد و زیرتل و اتصال آن به پل سوم بشار که ۲۹ سال پیش تصویب شده بود، ورود کردیم و ظرف کم تر از یک  سال و نیم به آزاد سازی ۹۰ درصد از این ۵ هزار متر رسیدیم.

 

وی ابراز داشت: این معبر ۵ کیلومتری که بزرگترین خیابان شهر یاسوج است و در این بازه زمانی کوتاه مدت حدود ۹۰ درصد از مسیر با تعامل و همکاری مردم و شورای شهر بازگشایی شده و مابقی اجرای این طرح نیز با یک آغاز طوفانی و با قدرت بیشتر اجرایی خواهد شد.

 

وی گفت: با بهره برداری کامل این طرح، بخشی از بار ترافیک شهری از مرکز شهر به جنوب یاسوج انتقال داده خواهد شد.

 

شهردار یاسوج عنوان کرد: همچنین پل چهارم بشار یک پروژه مهم برای کاهش ترافیک شهر یاسوج است و از ویژگی های مهم این پل دسترسی آسان به بیمارستان امام سجاد (ع) و روان سازی ترافیک خواهد بود.

 

انتهای پیام/

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.