گروه: اخبار استان خبر: 167210 / تاریخ انتشار : 1399/9/20 ساعت : 04:00

آنچه آیت‌الله یزدی ۳۰ سال پیش درباره مرجعیت آیت‌الله خامنه‌ای گفت+عکس

آیت الله محمد یزدی که امروز به رحمت حق پیوست، ۳۰ سال قبل درباره مرجعیت رهبر انقلاب نوشت: حضرت آیت‌الله حاج‌سیدعلی خامنه‌ای، فقیهی والامقام و مجتهدی عالی‌رتبه هستند که بر علوم مؤثر در استنباط تسلطی در حد بسیار بالا دارند.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس به نقل ازخبرگزاری فارس، آیت‌الله محمد یزدی که امروز به رحمت حق پیوست، ۳۰ سال قبل درباره مرجعیت رهبر معظم انقلاب نوشت: حضرت آیت‌الله حاج سیدعلی خامنه‌ای، رهبر انقلاب و جمهوری اسلامی ایران «دام‌ظله الشریف» فقیهی والامقام و مجتهدی عالیرتبه هستند که بر علوم مؤثر در استنباط تسلطی در حد بسیار بالا دارند.

تصویر و متن این دستنوشته به شرح زیر است:

بسمه تعالی

حضرت آیه‌الله حاج سیدعلی خامنه‌ای رهبر انقلاب و جمهوری اسلامی ایران «دام‌ظله الشریف» فقیهی والامقام و مجتهدی عالی رتبه هستند که بر علوم مؤثر در استنباط تسلطی در حد بسیار بالا دارند؛ زائد بر لغت و ادبیات و اصول و حدیث و تفسیر، حتی در رجال و درایه که در استحکام فتوی نقشی بسزا دارد، خود استاد و عالمی هستند و در استنباط و رد فروع بر اصول و فتوی مبانی محکمی دارند و در مسائل مستحدث و جدید مورد نیاز جامعه اسلامی با اطلاعات وسیع و نظرات دقیق فتاوای جالبی دارند. همین مزایا و دیگر فضائل علمی و اخلاقی ایشان ملاک انتخاب فقهای محترم و مجتهد شناسان اعضای محترم مجلس خبرگان بوده است. خداوندا تو شاهدی اگر ایشان در سمت و مقام و مسؤولیت سنگینی که به عهده دارند نبودند، من به عنوان یک طلبه کوچک با اطلاع محدود خود همین شهادت را می‌دادم.

محمد یزدی ۱۳۶۹/۳/۲۷


آیت‌الله یزدی در حوالی دهه ۷۰ شمسی

انتهای پیام/

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.