گروه: اخبار استان خبر: 168183 / تاریخ انتشار : 1399/10/6 ساعت : 13:38
کارشناس سیاسی مسائل غرب آسیا در گفتگو با صبح زاگرس؛

مکتب سلیمانی اکسیر شفابخش در حوزه اقتصادی است/مصون سازی دشمن از انتقام سخت با نفوذ غرب گرایان

صدرالحسینی گفت: دشمن برای مصون سازی از انتقام سخت به دنبال نفوذ غرب گرایان به لایه‌های حکومتی است، بنابراین مکتب سلیمانی هم می‌تواند در حوزه دیپلماسی و هم حوزه مبارزات سخت و نیمه سخت و هم در حوزه ارتباط و توجه به مستضعفان اجرا شود،

سیدرضا صدرالحسینی کارشناسی سیاسی مسائل غرب آسیا در گفتگو با صبح زاگرس تصریح کرد: با توجه به اینکه در آستانه سالروز شهادت سپهبد شهید سلیمانی هستیم، قطع به یقین انتظارات مردم در خصوص انتقام سخت از آمران و  قاتلان ایشان همچنان باقی مانده است.

 

وی افزود: مسئله انتقام سخت به خاطر شهادت فرمانده جبهه مقاومت و ابو مهدی المهندس، با ترور و کشته شدن چند نفر از جنایتکاران آمریکایی به اتمام نخواهد رسید.

 

صدر الحسینی ادامه داد: با وجود اینکه آمریکایی ها در حمله به عین الاسد سیلی سختی را از رزمندگان جمهوری اسلامی و سپاه اسلام خوردند اما انتقام از خون به ناحق ریخته و ترور ناجوانمردانه سردار سلیمانی همچنان به جای خود باقی است.

 

تحلیل گر مسائل غرب آسیا خاطرنشان کرد:این انتقام ابتدا با خروج نظامیان آمریکایی از منطقه و بخصوص کشور عراق خواهد بود، این یک هدف راهبردی و کلان است که ممکن است در ماه‌ها و سال‌های نزدیک دسترسی به آن آسان نباشد ضمن اینکه در طول یکسال گذشته رزمندگان جبهه مقاومت در عراق ضربات سنگینی را به متجاوزان آمریکایی زدند.

 

صدرالحسینی گفت:واقعیت امر این است که آمریکایی‌ها در شرایط کنونی برای حفظ جان خودشان در برابر انتقام شهید سلیمانی در پایگاه‌های نظامی قایم شدند، در حقیقت با ایجاد امکانات پدافندی به خصوص در حوزه پدافند موشکی و هوایی سعی و تلاش می کنند که جان خود را از انتقام سخت جبهه های مقاومت در عراق مصون بدارند اما هیچ کدام از این اقدامات نمی‌تواند مانع از گرفتن انتقام از آمریکای ها شود.

 

وی تصریح کرد: نکته مهم دیگر این است که سردار سلیمانی به جهانیان این گرا را دادند که در مقابل دشمن خونخواری چون آمریکا باید مستحکم بود و با یک اعتقاد قوی به مشیت و قدرت الهی با همه ابزار ممکن مادی و معنوی با آنها مقابله کرد .

 

کارشناس و تحلیل گر مسائل منطقه گفت: الگویی که امروز سردار سلیمانی در مبارزات خود با نظام سلطه در رأس آن رژیم صهیونیستی، به جهانیان آموزش دادند، این بود که باید دشمن را به خوبی شناخت، مواضع مختلف دشمن را مورد ارزیابی قرار داد و برای نفوذ به استحکامات دشمن از ابزار دقیق استفاده کرد که دشمن نابود شود.

 

وی افزود: با الگوگیری جبهه مقاومت از همین روش بود که تروریست ها از عراق و سایر جبهه های مقاومت فرار کردند، بنابراین امروز الگوی سردار سلیمانی در مواجهه با غرب کاملاً قابل بهره برداری است.

 

صدرالحسینی خاطرنشان کرد: باید اعتماد به غرب در لایه های فکری همه جهان اسلامی و به ویژه بین ملت و مسئولان جمهوری اسلامی ایران وجود داشته باشد تا دشمن در این مورد نتواند سوء استفاده کند.

 

وی گفت: دشمن برای مصون سازی از انتقام سخت به دنبال نفوذ غرب گرایان به لایه‌های حکومتی است، بنابراین مکتب سلیمانی هم می‌تواند در حوزه دیپلماسی و هم حوزه مبارزات سخت و نیمه سخت و هم در حوزه ارتباط و توجه به مستضعفان و کسانی که دستشان کمتر به مواهب الهی می رسد، اجرا شود، به همین دلیل است که مقام معظم رهبری سردارسلیمانی را پرورش یافته مکت امام خمینی(ره) معرفی می نماید .

 

کارشناس مسائل غرب آسیا تصریح کرد: ما به خوبی می‌دانیم که سردار سلیمانی پرورش یافته مکتب امامین انقلاب است، بنابراین امروز مکتب سلیمانی که همان اکسیر شفابخش آموزه های ناب محمدی است، می‌تواند مشکلات کشور را در حوزه های مختلف به خصوص حوزه اقتصادی با آن روبرو هستیم، رهایی ببخشد تا به آنچه که در شأن ملت ایران است، برسیم.

 

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.