گروه: اخبار استان خبر: 168215 / تاریخ انتشار : 1399/10/7 ساعت : 08:58
مدیر کل آموزش و پرورش استان مطرح کرد؛

94 درصد کهگیلویه و بویراحمدی ها باسواد هستند/استفاده 50 درصدی دانش آموزان از برنامه شاد

مدیرکل آموزش و پرورش استان کهگیلویه وبویراحمد گفت: بر اساس سرشماری سال ۹۵ از جمعیت ۱۰ تا ۴۹ سال استان حدود ۹۲ و هفت دهم درصد باسوادند که این میزان تاکنون به بالغ بر 94 درصد افزایش یافته است.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس هادی زارع پور گفت: با فعالیت‌های انجام شده و حجم اختصاص یافته سالانه از سال ۹۵ تاکنون این رقم به بالای ۹۴ درصد رسیده و تلاش برای شناسایی و جذب بی سوادان  در استان ادامه دارد.   

    
 وی گفت :بر اساس این سرشماری گچساران با ۹۶ و ۶ دهم بیشترین میزان و کهگیلویه با ۸۸ و ۲ دهم درصد کمترین میزان باسوادی را دارند.


مدیرکل آموزش و پرورش استان با اشاره به اینکه درصد باسوادی مردان ۹۶ و زنان ۸۹ درصد است گفت: رشد باسوادی در استان پس از فرمان امام خمینی( ره) در استان بیش از ۶۵ درصد است.

 

زارع پور اظهار داشت: با توجه به شرایط سه گانه حضوری ،غیر حضوری و نیمه حضوری در کلاسهای درس حدود۵۰درصد دانش‌آموزان استان در برنامه شاد فعال هستند. 

 

مدیر کل آموزش و پرورش استان در ادامه افزود: ۵۰ درصد دیگر دانش‌آموزان از طریق فضاهای مجازی دیگر، کلاس های حضوری و آموزش های تلویزیونی و درسنامه تحصیل می‌کنند.

 

وی گفت: در فعالیت دانش آموزان در برنامه شاد لنده، یاسوج، باشت و گچساران بیشترین حضور را دارند.

 

زارع پور با اشاره به اجرای ۲۵ بسته تحولی در آموزش و پرورش گفت: بسته تحولی مدرسه خوانا در حوزه ابتدایی در ۵۸۰ کلاس درس با محور آموزش مهارت‌های زبانی و مهارت های زندگی و آموزش فعال زبان فارسی اجرا می‌شود.

 

وی ابراز داشت :بسته های تجولی کنترل وزن و چاقی در حوزه تربیت بدنی و مدرسه کانون تربیت در حوزه انجمن اولیا و مربیان نیز در حال اجراست.

 

وی گفت: بسته تحولی پیوند سواد و زندگی نیز با هدف آموزش حرفه ها در کنار سواد پایه در ۶ مرکز یادگیری محلی دنا ، بویراحمد، عشایر، بهمئی و گچساران و چاروسا اجرا می شود.

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.