گروه: اخبار استان خبر: 178551 / تاریخ انتشار : 1399/10/11 ساعت : 13:31
مسئول نمایندگی ولی فقیه در ناحیه مقاومت بسیج بهمئی:

شرط پیاده سازی مکتب سلیمانی تشکیل دولت جوان انقلابی است

حجت الاسلام و المسلمین عرفانی گفت: برای زنده ماندن مکتب سلیمانی باید دولت انقلابی تشکیل شود و با وجود لیبرال ها سکولارها افرادی که پایبند به اسلام نیستند این مکت در کشور پیاده سازی نمی شود .

مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در ناحیه مقاومت بسیج بهمئی در گفتگو با صبح زاگرس؛ با تبیین شخصیت سردار سلیمانی، راهکار پیاده سازی مکتب سلیمانی را تشکیل دولت جوان انقلابی عنوان کرد.

 

حجت الاسلام و المسلمین محمد مهدی عرفانی تصریح کرد: سردار سلیمانی از گذشته های دور و قبل از این که وارد سپاه قدس شود،  جزو فرماندهانی بود که در سیستان، کرمان و سایر مناطق عملیاتی کشور نقش داشت.

 

وی گفت: ایشان شخصیتی متواضع بود که در هر شرایطی مسائل شرعی را رعایت می کرد، در مناطق جنگی سوریه به رزمندگان می گفت که خانه ها را تخریب نکنید، در خانه های مردم چیزی دیدید، نخورید و اگر کسی را در حال غذا خوردن دیدید، به سمت او تیراندازی نکنید.

 

حجت الاسلام و المسلمین عرفانی خاطرنشان کرد: در قضیه سوریه خیلی از مسئولان به خصوص وزیر امور خارجه به روسیه رفتند تا پوتین را راضی کنند که به کمک سوریه بشتابد اما هیچکدام موفق نشدند تا اینکه سردار سلیمانی بعنوان یک دیپلمات این ماموریت مهم را با موفقیت انجام داد و پوتین را راضی به حضور در سوریه کرد.

 

وی گفت: ایشان تنها کسی بود که توانست فرماندهان نظامی عراق،حشد الشعبی و مراجع را قانع کند تا در قضیه عراق با هم متحد شوند. حتی کردها، آریایی ها، عاشوری ها، ایزدی ها و سایر اقشار و احزابی که وجود داشتند،همه را برای مقابله با داعش متحد کرد.

 

مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در ناحیه مقاومت بسیج بهمئی ادامه داد: سردار سلیمانی هم سیاستمدار خوبی بود وهم یک نظامی تمام عیار ،در قراردادهای تجاری و اقتصادی که در کشورهای مختلف بسته می شد ایشان ورود پیدا می کرد و نقش خود را ایفا می نمود.

 

حجت الاسلام و المسلمین عرفانی با اشاره به اینکه سردار سلیمانی در لبنان و فلسطین همیار  و پشتوانه حزب اله و حماس بود گفت:  در برجام نقش آفرینی های سردار بود که دولتمردان و دیپلمات های ما مقابل مذاکره کنندگان با دست پر حاضر می شدند .

 

عرفانی افزود: سردار سلیمانی در تمام مسائل منطقه نقش داشتند، در کمک به مستضعفان نقش داشتند و برای ایشان فرقی نداشت که مستضعف متعلق به کجای این کره خاکی باشد.

 

وی با بیان اینکه شهادت سردار دلها برکات زیادی برای ما داشت، گفت: قبل از شهادت سردار سلیمانی اغتشاشات و فتنه های زیادی در کشور آغاز شده بود، شرایط به گونه به پیش می رفت که عده ای از مردم حتی بخشی از طیف انقلابی هم از آن شرایط نا امید شدند اما استقبال 6 میلیونی در عراق، تهران، کرمان و دیگر نقاط مختلف کشور از این شهید نقشه های شوم دشمنان را نقش بر آب کرد و با ایجاد یک فضای معنوی بار دیگر فتنه ها خاموش و انقلاب بیمه شد.

 

وی افزود:فرماندهی با اقتدار سردار سلیمانی بود که باعث شد داعش با وجود داشتن پشتوانه های مالی و نظامی استکبار جهانی و دست نشانده های آنها در منطقه، نابود شود.

 

مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در ناحیه مقاومت بسیج بهمئی خاطرنشان کرد:ایشان تنها کسی بود که در سخت ترین شرایط پیشروی های داعش، وقت تعیین کرد و به مردم جهان قول داد تا زمانی مشخص حکومت داعش را از روی کره خاکی محو می کند و این کار را هم کرد.

 

حجت الاسلام عرفانی گفت:سردار سلیمانی شخصیتی فراجناحی بود، اعتقادی به مرزبندی اصلاح طلبی و اصولگرایی نداشت وخط فکری ایشان ولایت فقیه و خط رهبری بود .

 

وی افزود:ایشان در مسائل سیاسی،اخلاقی،کاری و نظامی انقلابی اصیل بود و به تعبیر مقام معظم رهبری با داشتن مکتب سلیمانی در همه ابعاد صاحب سبک و نظر بود.

 

وی گفت:سردار سلیمانی همیشه در حال تلاش،رزمندگی و مجاهدت بود،به قول خودشان 40 سال دنبال شهادت بود.

 

مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در ناحیه مقاومت بسیج بهمئی تصریح کرد:شهادت سردار سلیمانی باعث تقویت اتحاد جبهه های مقاومت به خصوص در عراق و سوریه شد و حمله به عین الاسد بعنوان پایگاه نظامی و استراتژیک آمریکا در منطقه و ورود ضربه کاری به استکبار از برکات شهادت ایشان بود.

 

حجت الاسلام عرفانی گفت:فراهم شدن زمینه خروج آمریکا از منطقه از دیگر برکات شهادت سردار سلیمانی در راستای انتقام سخت بود؛ ناوهای آمریکا که در خلیج فارس مستقر بودند، بعد از موشکباران هوافضای سپاه پاسداران جمهوری اسلامی ایران عقب نشینی کردندو یکی پس از دیگر از منطقه خارج شدند .

 

وی گفت:وظیفه اصلی مسئولان ما برای حفظ مکتب سلیمانی این است که هم از نظر مادی و هم از نظر معنوی به خصوص در حوزه بهبود معیشت به مستضعفین توجه ویژه کنند و زمینه دولت انقلابی فراهم شود.

 

مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در ناحیه مقاومت بسیج بهمئی  در پایان گفت:برای زنده ماندن مکتب سلیمانی باید دولت انقلابی تشکیل شود با وجود لیبرال ها سکولارها افرادی که پایبند به اسلام نیستند این مکت در کشور پیاده سازی نمی شود برای این کار حتما باید دولت جوان انقلابی تشکیل شود.

 

انتهای پیام/

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.