گروه: اخبار استان خبر: 178721 / تاریخ انتشار : 1399/10/16 ساعت : 07:20
معمای کاغذی پروژه های آقای نماینده

شانتاژ به سبک مسئولان و عکس یادگاری با یک کلنگ/نگاهی به پروژه های تبلیغاتی در پایتخت طبیعت ایران

کلنگ زنی های متعدد مدیران و نماینده پیشین بویراحمد ودنا در زمان منتهی به انتخابات دوره گذشته فقط نشان از یک شانتاژ تبلیغاتی بوده که امروز به سرانجام نرسیدن این پروژه ها باعث گیر افتاده مسئولان اجرایی دراتمام آنها شده است.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس؛ "پروژه های مستهلک" شاید واژه ای باشد که برای برخی از پروژه های عمرانی در شهر یاسوج ملقب به پایتخت طبیعت امروز بر روی زبانها ساری و جاری است.

به عنوان مثال می توان به افتتاح نیمه کاره پل سوم بشار با کلی کبکبه و دبدبه بعد از یک دهه اشاره کرد، پلی که رویه تخریب در پیش گرفت حتی سقوط دستک یک قسمت از این پل خاطره تلخی از افتتاح نیمه کاره در ذهن شهروندان تداعی می کند.

 

پروژه هایی برای شانتاژ تبلیغاتی

یا حتی بیمارستان شهید جلیل شهر یاسوج که قریب یک دهه طول کشید تا به افتتاح برسد و همچنان بعد دوسال از افتتاح با مشکلات زیادی دست و پنجه نرم می کند و در ایام ویروس منحوس کرونا نشان داد که این پروژه ها فقط برای نشان دادن یک شانتاژ تبلیغاتی افتتاح شده اند.

 

پروژه های لفظی، لقبی جدید در پایتخت طبیعت ایران

از سوی دیگر هم پروژه های مستهلک شده و به افتتاح نرسیده ای در این شهر وجود دارد که هرکدام باید راه هزار روزه و گویی هزار ساله را برای افتتاح سپری کنند و بعد از سالها و سانتاژه تبلغیاتی به افتتاح برسند، در این خصوص می توان به پروژه تله کابین بشار به کاکان و حتی پروژه بزرگ موزه یاسوج و ریل قطار اشاره کرد.

---

پروژه های لفظی و بر روی کاغذه مانده را شاید بتوان لقبی جدید برای برخی از پروژه مرکز استان کهگیلویه وبویراحمد دانست.

قریب 5سال پیش در مهر ماه سال 95نماینده پیشین بویراحمد و دنا در مجلس شورای اسلامی،خبر از احداث و حتی کلنگ زنی پل پنجم بشار در منطقه نره گاه یاسوج داد، پلی که به گفته بسیاری از کارشناسان میتوانست تصلی بخش قسمتی از ترافیک عمده در این منطقه باشد.

---

نگین گمشده آقای زارعی!!

به گفته زارعی نماینده پیشین بویراحمد و دنا این پروژه 24ماهه و با بودجه ای 7میلیاردی میتوانست به عنوان نگینی در این منطقه باشد و مشکلات مردم منطقه نره گاه و روستاهای اقماری آن را برطرف کند.

امروز بعد از قریب پنچ سال از کلنگ زنی این پروژه هنوز هیچ عملیات عمرانی برای احداث این پروژه در نظر گرفته نشده و این پل که به عنوان پل پنجم بشار نیز لقب گرفته بود همچنان بدون هیچ گونه عملکرد عمرانی رها شده است و فقط نام آن بر روی کاغذ مانده است.

اما جای سئوال اینجاست که این پل بزرگ آن هم بر روی رودخانه بشار که ساخت پل سوم آن قریب 15سال به درازا کشد، به گفته کارشناسان وقت می توانست با بودجه 7میلیارد ریالی آن هم در 24ماه به سرانجام برسد.

آقای نماینده 24ماه یا 24سال، کدام یک؟

متأسفانه وعده های بدون کارشناسی در زمان مدیران و حتی برخی نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی در چند سال اخیر موجی از ناامیدی را بین برخی از شهروندان به وجود آورده که باید این مدیران و نمایندگان امروز جوابگوی این وعده ها و قول های خود باشند.

در اینجا فقط باید به یک جمله بسنده کرد که آقای نماینده چه زمانی را برای به اتمام رساندن این پروژه در نظر گرفته بودید،24ماه یا 24سال؟


انتهای پیام/

 

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 2 نظر
محمد
1399/10/16 - 08:31
بیمارستان جلیل اگر نبود بیماران کرونایی کجا باید میرفتن
rateup 2
 ratedown 0
محمد
1399/10/16 - 08:32
درود حاج زارعی هنوز دنبال تخریب حاج زارعی هستن
rateup 3
 ratedown 2
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.