گروه: اخبار استان خبر: 179006 / تاریخ انتشار : 1399/10/20 ساعت : 09:13

قانون شکنی یک "دهیار"در شهرستان دنا با برپایی عروسی پرهیاهو+تصاویر و فیلم

باوجود تذکرات ستاد کرونا و تاکید دادستان و فرماندار دنا مبنی بر عدم برگزاری مراسمات عروسی با تجمعات بالا مشاهده شده است یک دهیار در شهرستان دنا در این خصوص قانون‌شکنی کرده است.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس مراسم عروسی و عزا حالا به پاشنه آشیل تمام تلاش ها برای مبارزه با کرونا تبدیل شده است.

طبق گفته کارشناسان پس از برگزاری هر مراسم ترحیم یا عروسی پر تجمع، به‌طور متوسط 50 مبتلا به کرونا شناسایی می‌شوند.

روز گذشته کلیپی در فضای مجازی کهگیلویه و بویراحمد منتشر شد که نشان از برگزاری عروسی و عدم تمکین به قانون منع تجمعات کرونایی دارد.

شهرستان دنا که پیشگام جلوگیری از شیوع کرونا بوده و کمترین آمار ابتلا و فوتی کرونا را در کارنامه خود دارد اما متاسفانه مشاهده شده است که یک دهیار در بخش پاتاوه این شهرستان که خود باید الگو باشد، اقدام به برگزاری جشن عروسی فرزند خود آن هم با حضور افراد زیادی بدون رعایت پروتکل های بهداشتی کرده است.

 

دادستان دنا همچنین فرماندار و شبکه بهداشت دنا بارها در این خصوص تذکر داده اند که برگذاری جشن عروسی با تجمع و تجمل باعث به خطر افتادن جان سایرین بوده و ممنوع اعلام شده است ولی گویی این تذکرات شامل برخی افراد نمی شود و این دهیار که اقدام به توزیع کارت عروسی و دعوت عده زیادی کرده است این قوانین را زیر پا گذاشته است.

چندی پیش با دستور قاطع دادستان قانونمند دنا پدر داماد که اقدام به برگزاری همچین جشنی کرده بود دستگیر شد تا عبرتی باشد برای سایرین که جان مردم را با برپایی عروسی و دعوتی به خطر می اندازند.

 

همچنین دستگیری ۳ فرد خاطی که پروتکل بهداشتی را رعایت نکرده بودند و از ماسک در سطح شهر و اماکن عمومی استفاده نکرده بودند نیز نمونه دیگر از اقدام قاطع و در راستای حفظ جان شهروندان بوده که از سوی دادستان دنا صورت گرفت.

---

اکنون انتظار می رود دادستان دنا که پیشگام مقابله با خاطیان کرونایی و حفظ جان شهروندان در کشور است به این موضوع ورود کرده و با برخورد مناسب مانع از برگزاری جشن های عروسی مشابه شود.

 

تصاویر و فیلم در زیر آمده است:

 
انتهای پیام/
 
 

 

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.