گروه: اخبار استان خبر: 179216 / تاریخ انتشار : 1399/10/23 ساعت : 14:52
روایتی از بی بندوباری شهری:

پیاده روها در تسخیر سبزی کاری و دام و طیور در لنده/اجرای سلیقه ای قانون سد معبر+تصاویر

پیاده رو یا معبر همانطور که از نامش پیداست به معنی محل عبور است و در اصطلاح به محلی اطلاق می‌ شود که از آن برای عبور و مرور استفاده می شود ولی متاسفانه در شهر لنده محلی برای کاشت سبزی و نگهداری دام طیور است.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس،توسعه خدمات شهری یک امر بدیهی است که باید به فراخور نیاز شهرها به رشد و توسعه فراگیر برسند لذا همه باید در اعتلای فرهنگ و توسعه شهری سهم باشند.

سبک زندگی در شهرها بدون شک تا سبک زندگی در روستاها متفاوت است لذا کسانی که از روستاها مهاجرت کردند باید تابع قوانین شهری به خصوص در حوزه مسائل بهداشتی باشند که متاسفانه این مهم چندان از سوی برخی شهروندان مورد توجه قرار نمی گیرد به طوری که اقدام به نگهداری دام و طیور در سطح شهر ها به خصوص در حاشیه پیاده روها می کنند.

نگهداری دام و طیور در سطح شهر به خصوص در کوچه ها و خیابان های پرتردد یکی از چالش های مهم در حوزه سدمعبر شهری است که این مهم کمتر مورد توجه واحد سدمعبرشهرداری قرار گرفته است.

جالب است که قانون در ماده101 قانون شهرداری ها به صراحت ایجاد هرگونه سدمعبر در محیط شهری را ممنوع و شهرداری را ملزم به تخریب و رفع سد معبر کرده است ولی این ماده قانونی تنها از سوی شهرداری رعایت نمی شود بلکه زا سوی شهروندان نیز مورد توجه قرار نگرفته است.

ایجاد باغچه های برای سبزی کاری و محل های برای نگهداری دام و طیور یکی از چالش های اساسی است که در این شهر گریبانگیر سایر شهروندان قانون مدار است .تصاویر زیر گوشه ای سدمعبرها در حاشیه پیاده روها در شهرلنده است که انتظار داریم شهرداری بدون اغماض با متخلفین حوزه شهری برخورد و نسبت به اجرای قانون برای همه به طور یکسان برخورد کند.

تصاویر تکمیلی درزیر آمده است:

 
---
---
---
---
---
---
---
---
---
تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.