گروه: اخبار استان خبر: 179277 / تاریخ انتشار : 1399/10/24 ساعت : 11:18
نماینده ولی فقیه در استان مطرح کرد:

مسئولان با تلاش و جدیت به مشکلات اینترنت در مناطق محروم رسیدگی کنند

نماینده ولی فقیه در کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه برای رفع مشکلات اینترنت در مناطق محروم نیازمند نلاش جدی مسئولان هستیم، گفت: قطعی یا نارسایی اینترنت سبب افت تحصیلی دانش آموزان در نقاط دوردست می شود

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس با شیوع کرونا ویروس بستر آموزش ها به دلیل خطرات این بیماری در  سامانه ای بنام شاد دنبال شد، اما نبود اینترنت در مناطق محروم خود مشکلاتی را برای دانش آموزان ایجاد کرد.

 

نبود اینترنت امروز در نقاط مختلف کهگیلویه و بویراحمد سبب مشکلاتی برای مردم در شهرستان های مختلف استان  شده است.

 

این موضوع در شرایط کرونا که دانش آموزان در کلاس های درس حضور ندارند در صورت عدم تشکیل کلاس های درس و همچنین نبود اینترنت و از طرفی نبود گوشی های هوشمند سبب افت تحصیلی دانش آموزان خواهد شد.

 

در همین رابطه  دانش آموزان منطقه محروم لوداب از جمله دانش آموزانی هستند که به سختی در حال گذراندن سال تحصیلی 99-1400 هستند، پایین بودن سرعت اینترنت در این منطقه باعث شده است که هر روز 2 کیلومتر راه را طی کنند تا به بیابانی برسند که در آن جا سو سویی از اینترنت دیده شود.

 

مشکل ادامه دار اینترنت در حالی تا امروز ادامه پیدا کرده است که هنوز مشخص نیست مسئولان ذی ربط برای حل این مشکل کدام برنامه ها و راهکارها را دارند؟

 

آیت الله حسینی در خصوص اهمیت و ضرورت های وجود  اینترنت در گفتگو با صبح زاگرس گفت: امروز همه آموزش ها در آموزش و پرورش، دانشگاه ها و مراکز آموزشی در بستر اینترنت است و اگر در اینترنت قطعی یا نارسایی باشد آموزش، علم آموزی و حوزه آموزش و پرورش دچار اشکال و دانش آموزان در نقاط دور دست دچار افت تحصیلی می شوند.

 

نماینده ولی فقیه در کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه مسئولان در حوزه مخابرات باید با تلاش خود زیرساخت های اینترنت را در نقاط دوردست فراهم کنند، تا دانش آموزان دچار آسیب در حوزه تحصیل نشود، گفت: مردم و همه ما مطالبه گری می کنیم که مسئولان جهت رفع مشکلات اینترنت تلاش جدی داشته باشند.

 

امام جمعه شهر یاسوج در ادامه بیان کرد: در حوزه رسانه ها و اخبار مشاهده می شود مشکلات در این حوزه وجود دارد و مردم مطالباتی دارند که آنها خواستار رفع آن مشکلات هستند.

 

انتهای پیام/

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.