گروه: اخبار استان خبر: 179381 / تاریخ انتشار : 1399/10/26 ساعت : 15:55

فاطمیه کجا برویم!؟

هیئت های عزاداری میزبان یاسوج ها برای سوگواری ایام شهادت حضرت فاطمه زهرا (س) هستند.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس درباره تاریخ شهادت حضرت زهرا (س) روایات مختلف است. از چهل روز تا 6 ماه بعد از رحلت پیامبر (ص) میان علمای شیعه، دو تاریخ مشهور و :مقبول است: یکی هفتاد و پنج روز بعد از رحلت پیامبر (ص) و دیگری نود و پنج روز است.

با توجه به رحلت پیامبر اسلام (ص) در بیست و هشتم صفر، بنا به روایت 75 روز، در مورخ سیزدهم تا پانزدهم جمادی‌الاوّل، شهادت حضرت زهرا (س) است و این ایام را فاطمیه اوّل می‌خوانند امّا بنا به روایت 95 روز، شهادت حضرت زهرا (س) در سوم تا پنجم جمادی الثانی است و این ایام را فاطمیه دوم می‌خوانند.

در ادامه جزئیات مراسمات عزاداری که در شهر یاسوج با رعایت پروتکل های بهداشتی  ارائه می گردد:

 

مراسم شهادت ایام شهادت حضرت فاطمه زهرا (س)  از پنج شنبه 25 دی ماه ساعت 19:30 به مدت 5 شب در حسینیه پد خندق  واقع در یاسوج  رجاء5 با  حضور حجت الاسلام پاک نژاد و حجت الاسلام جمالی با مداحی کربلاییان رضایی، روستان و عبدالهی برگزار می شود .

حائز اهمیت است که تمام کسانی که در این مراسمات شرکت می کنند پروتکل های بهداشتی را رعایت کنند.

 

 

*****************************************************************مراسم شهادت ایام شهادت حضرت فاطمه زهرا (س)  از جمعه  26 دی ماه بعد از نماز مغرب و عشا به مدت 3 شب در بلوار عدل مسجد و حسینه سید الشهداء یاسوج(تلزالی) با سخنرانی حجت الاسلام ورزی و مداحی کربلاییان پناهی، عبدالهی، جنالفرد، رضایی، فتحی و با رعایت پروتکل های بهداشتی برگزار می شود.


انتهای پیام/
تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.