گروه: اخبار استان خبر: 179414 / تاریخ انتشار : 1399/10/27 ساعت : 18:29
در همایش کاهش اعتیاد ومواد مخدر لنده مطرح شد:

کاهش سن مصرف مواد مخدر تهدیدی جدی برای خانواده ها/بی تفاوتی والدین نسبت به مطالبات فرزندان+تصاویر

کارشناس ارشد روانشناسی گفت: یکی از مهمترین مخاطراتی که بنیان خانواده های را تهدید جدی می کند کاهش سن مصرف مواد مخدر است.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس ، همایش بررسی و آسیب شناسی کاهش مواد مخدر و اعتیاد به همت معاونت فرهنگی اجتماعی و بسیج فرهنگیان سپاه ناحیه لنده با حضور فرهنگیان و مدیران مدارس شهرستان لنده در حسینه ثارالله برگزارشد.

در این همایش سید خداخواست تقوی فرد از اساتید دانشگاه آزاد و پیام نور گفت: فرهنگ بستر و زیربنای اصلی جامعه است و اگر می خواهیم زیربنا و زیرساخت جامعه به درستی شکل پذیرد باید در حوزه فرهنگ و مسائل فرهنگی کار کرد.

وی افزود: اعتیاد یک بیماری و آسیب فرهنگی در جامعه است که باید با روش های مختلف و خاص خود در سطح جامعه در مسیر اصلاح قرار گیرد تا کسانی که این مسیر را اشتباه رفتند برگردند به آغوش جامعه.

کارشناس ارشد روانشناسی تصریح کرد: آنچه امروز به عنوان یک تهدید بالقوه در سطح خانواده و جامعه از آن یاد می شود بحث کاهش سن میزان مصرفت مواد مخدر به خصوص در نوجوانان است که این مهم واقعا نگران کننده است.

وی تاکیدکرد: نبود مراقبت های لازم و بعضا دوستی های خیابانی از چالش های مهمی است که دانش آموزان و نوجوانان را به این سمت وسوی هدایت می کند.

تقوی فرد گفت: شکست عاطفی و بی تفاوتی والدین نسبت به مطالبات فرزندان یکی دیگر از چالش های اساسی در این حوزه است که باید مراقبت لازم از آن بعمل آید.

این کارشناس حوزه روانشناسی گفت: باید تعامل و هماهنگی و همکاری بین دانش اموزان، خانه و مدرسه به یک روحیه متحد تبدیل شود تا این پیوند به عنوان یک راهبرد اساسی برای کاهش آسیب های اجتماعی تبدیل شود.

تصاویر تکمیلی در زیر آمده است:

 

---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.