گروه: اخبار استان خبر: 180009 / تاریخ انتشار : 1399/11/10 ساعت : 15:01

اجرای اردوهای راهیان نور در فضای مجازی و شاد

با شیوع ویروس کرونادر کشور و استان، اردوهای راهیان نور دانش‌آموزی در بستر فضای مجازی برگزار می‌ شود.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس راهیان نور یادآور خاطراتی است برای گروه دانش آموزان که به بازدید از مناطق جنگی بازمانده از جنگ تحمیلی کشور میروند.

این کاروان‌ ها هر ساله از آبان ماه به مناطق جنگی استان خوزستان به ویژه منطقه شلمچه،اروند،هویزه و دهلاویه و ... سفر میکردند ولی امسال ویروس کرونا این کاروان های از این سفر معنوی باز داشت.

اما با توجه به اثربخشی اردوهای راهیان نور در شکل‌ گیری هویت تربیتی دانش‌ آموزان و همچنین لبیک به مطالبات مقام معظم رهبری در مورد «فراموشی» و «تحریف» دو آسیب و خطر بزرگی است که در کمین هر حادثه بزرگ تاریخی قرار دارد.

اردوهای راهیان نور و بازدید از مناطق عملیاتی یک سنت حسنه به منظور پیشگیری از دو آسیب فراموشی و تحریف است، مدیریت راهبری اردوهای راهیان نور در قرارگاه راهیان نور سپاه و بسیج با همکاری اموزش و پرورش تصمیم بر برپایی اردوی راهیان نور متفاوتی گرفتند.

با این حال این ویروس نتواست جلوی فعالیت راهیان نور را بگیرد و امسال نیز مانند سالیان گذشته در راستای فعالیت برگزاری اردوهای راهیان نور دستورالعمل اجرایی اردوهای راهیان نور دانش‌ آموزی در بستر فضای مجازی، تولید محتوای الکترونیکی پرداخته اند که این تولیدات در بستر فضای مجازی و برنامه شاد برای دانش آموزان بارگزاری میشود.

در این تولیدات الکترونیکی راویان در مکانها و یادمانهای دفاع مقدس، از جمله شلمچه،هویزه،معراج شهدا و ... حضور پیدا کرده و در مورد یادمانها نقش رزمندان در جنگ ۸ ساله و ... به روایتگری می پردازند.

---
---
---
---
---
---

انتهای پیام/

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.