گروه: اخبار استان خبر: 180338 / تاریخ انتشار : 1399/11/17 ساعت : 11:22

گلایه های ادامه دار شهروندان از دریافت شهریه مدارس در ایام کرونا/ گروکشی کارنامه برای دریافت شهریه در یاسوج

تعدادی از والدین دانش آموزان در شهر یاسوج از دریافت شهریه گلایه کرده و بیان کردند: در شرایطی که کلاس ها به صورت غیر حضوری برگزار می شود چرا باید شهریه دریافت شود؟

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس با شیوع کرونا آموزش ها به صورت مجازی و از طریق سامانه شاد پیگیری شد، از طرفی با تعطیلی مدارس طبق گفته مسئولان کشور به نظر می رسد دریافت هرگونه شهریه توسط مدارس ممنوع باشد.

 

در همین رابطه تعدادی از والدین دانش آموزان در شهر یاسوج از دریافت شهریه گلایه کرده و بیان کردند: در شرایطی که کلاس ها به صورت حضوری برگزار نمی شود و امکاناتی در این رابطه به دانش آموزان داده نمی شود چرا باید شهریه دریافت شود.؟

(اینجا را بخوانید)

 

در گزارشی دیگر شهروندان با بیان اینکه مدرسه دریافت شهریه را طبق بخشنامه ارسالی از سازمان آموزش و پرورش مطالبه می کنند، عنوان کردند: دانش آموزان باید مبلغ 160 هزار تومان به مدرسه پرداخت کنند در غیر این صورت کارنامه و نمره ای تحویل آنها داده نمی شود.

مسئولان مدرسه مربوطه در حالی اقدام به گروکشی کارنامه برای دریافت شهریه داشته اند، که طبق اظهارت مدیرکل ارزیابی عملکرد و پاسخگویی به شکایات وزارت آموزش و پرورش این درخواست  تخلف اعلام شده است.

 

در همین رابطه مدیرکل ارزیابی عملکرد و پاسخگویی به شکایات وزارت آموزش و پرورش گفت: آموزش و پرورش بخشنامه‌ای برای عودت شهریه خدمات غیرآموزشی تمامی مدارس دولتی، هیات امنایی و غیردولتی استفاده نشده به خانواده‌ها را به استان‌ها و مدارس ابلاغ کرده است.

مدیرکل ارزیابی عملکرد و پاسخگویی به شکایات آموزش و پرورش اعلام کرد: اگر مدرسه‌ای غیر از این عمل کند، اولیا می‌توانند هم از طریق سامانه ثبت شکایات به آدرس shekayat.medu.ir  و هم از طریق سامانه رسیدگی به شکایات در سازمان مدارس غیردولتی به آدرس mosharekatha.ir  ثبت کنند تا حداکثر در مدت هفت تا ۱۰ روز به آن رسیدگی شود.

 

مظفر در پاسخ به این پرسش که برخی از مدارس کارنامه دانش آموزان را برای دریافت شهریه تحویل نمی‌دهند، گفت: اگر به هر دلیلی مدارس کارنامه را برای دریافت شهریه گرو نگه دارند، یک تخلف است و خانواده‌ها می توانند در سامانه شکایت آموزش و پرورش این موضوع را مطرح کنند.

 

انتهای پیام/

 

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.