گروه: اخبار استان خبر: 180389 / تاریخ انتشار : 1399/11/18 ساعت : 10:42
واکنش فعال رسانه و محیط زست کهگیلویه و بویراحمد به اظهارات فرماندار دنا ؛

بلوط در فرهنگ لر مقدس است/اجازه نابودی وامانده جنگل های زاگرس را نمی دهیم

فعال زیست محیطی و رسانه ای کهگیلویه و بویراحمدی در واکنش به قطع بالغ بر 3 هزار اصل درخت در استان نوشت: با چه انگیزه ای از محیط زیست نگهداری کنیم وقتی فرماندار چشمانش را بر روی قطع درختان می بندد.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس جناب فرماندار : بلوط میراث فرهنگ کهن لر است چگونه می توانی چشم خود را بروی قطع شدن 3367 اصله درخت بلوط دیگر ببندیم ؟؟ اگر شما می توانی ما نمی اتوانیم .


در پی اظهارات دیروز جمعه 17 بهمن ماه 99  پناهی فرماندار شهرستان دنا ،سخنران پیش از خطبه های نماز جمعه شهرستان سی سخت ، هادی سینایی فعال رسانه ای و محیط زیست  نسبت به این اظهارات واکنش نشان داده و گفت: جناب فرمانداربعضا در رویه ها و عرف های اداری کلمات بجای یکدیگر استفاده می شدند ولی باید دانست ، اجرای قانون با کارشکنی دو مقوله متضاد هم اند که تعاریف و کارکرد خاص خود را دارند.


قانون در اصطلاح عبارتست از، احکام و مقررات الزام آور که توسط مقامی که اختیار قانونگذار دارد وضع و به موقع اجرا گذارده می شود که دقیقا" نقطه مقابل قانون شکنی است که متاسفانه شما اجرای دقیق قانون توسط محیط زیست را  قانون شکنی بیان نموده اید. جناب فرماندار مشکل اینجاست که شما محیط زیست را با طبیعت متضاد دانسته اید .


جناب فرماندار: مفهوم کلی "برنامه ریزی زیست محیطی" عبارتست از: تلاش هایی که در جهت تعادل و هماهنگی فعالیت های انسان در محیط زیست صورت می گیرد .

این برنامه ریزی نهایتا" می تواند ، اثرات منفی طرح ها را بر محیط زیست خنثی کند . پرواضح است وظیفه برنامه ریزان محیط زیست ، اتخاذ تدابیر بمنظور کاهش سریع تاثیرات منفی این تغییرات است .


جناب فرماندار بمنظور مقابله با خطرات زیست محیطی طرح های عمرانی ، اول اینکه : باید روند اجرایی و احداثی این پروژه ها را متوقف کرد دوم اینکه : اثرات سوء این پروژه ها بر محیط زیست را بررسی و وزن دهی کنیم که نتیجه آن انتخاب نقاطی با حداقل تحدید برای محیط زیست و بیشترین کاربرد از لحاظ علمی و تکنولوژی برای پروژه باشد .


جناب فرماندار، شما در شهرستانی بالاترین مقام اجرایی را به یدک می کشید  و مشغول خدمتید که ، نام و آوازه آن با ثبت دنا بعنوان دهمین ذخیرگاه ایران و نخستین بعداز انقلاب شهرت جهانی پیدا کرده  که باید متولی اشاعه فرهنگ زیست محیطی در آن شهرستان باشد و وظیفه شرعی و قانونی دارید که محیط زیست را به مردم و دستگاه های اجرایی بشناسید  نه اینکه در دهه مبارک فجرکه فصل هم دلی ، مهربانی و تشریح عملکرد دولت است از تریبون مقدس نماز جمعه مردم را  به تشویش اذهان عمومی علیه دستگاه دولت که وظیفه قانونی خود را انجام داده است دعوت می کنید .


جناب فرماندار : چگونه می توانیم انگیزه نگهداری از محیط زیست را بالا ببریم وقتی فرماندار شهرستان دولت محیط زیستی به راحتی چشمانش را برروی قطع 3367 اصله درخت بلوط 500 ساله  دیگرمی بندد.


جناب فرماندار به لطف شما در محدوده دنا که اعتبار اداره کل حفاظت محیط زیست را نسبت به سال گذشته منفی 17 درصد کاهش داده اید،  ما بعنوان فعالان زیست محیطی اجازه نخواهیم داد تنها وامانده ی ایل جنگل های زاگرس (بلوط) توسط شما و مدیرکل مسکن و راه و شهرسازی نابود شوند یقین بدان با این تشویش اذهان کاری از پیش نخواهید برد .


جنابان فرماندار و مدیرکل: راستی اگر بلوط هم از بین برود چه خواهیم داشت ؟؟ جزء تل انباری از گرد و غبار و کوه های کچل شده ی بی ریخت که سوهان روح می شوند.


جنابان عزیز : بعنوان یک فعال رسانه و زیست محیطی به شما هشدار می هیم ، بلوط در فرهنگ ما لرها واژه مقدسی است ، پرچین های کپرهامان ، تیر سقف خانه مان ،آتش اجاقمان ، چراغ شب های درازمان از برگ و چوب درخت بلوط تهیه می شد و دربحران های قحطی پناه گاه شیران گرسنه بودند که پنجه در پنجه مرگ می زدند اجازه نخواهیم داد به هر بهانه ای سرمایه و امانت فرزندانمان از بین رود.


به شما هشدار می دهیم مسئولان محیط زیست وظیفه قانونی خود را انجام داده اند شما نیز به وظیفه قانون شرعی و اجتماعی خود برگرید .

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.