گروه: اخبار استان خبر: 180527 / تاریخ انتشار : 1399/11/21 ساعت : 08:22
در گفتگو با نماینده استان آذربایجان شرقی مطرح شد:

سفر رئیس مجلس حاوی پیام مهم و موثر بود/عده ای از داخل پرچمدار غرب هستند/ مقایسه روسیه و جماهیرشوروی از بی سوادی است

نماینده آذربایجان شرقی در مجلس شورای اسلامی با تاکید به صحیح و به موقع بودن سفر آقای قالیباف به روسیه گفت: پیامی که وی با خود برده است یک پیام مهم و حیاتی است .

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس جعفرراستی نماینده شبستر آذربایجان شرقی در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با این پایگاه خبری گفت: آنهایی که دنباله رو غرب و 8 سال با الاف کردن مملکت بر طبل تهی می کوبیدند باید به این نتیجه رسیده باشند که به کشورهای غربی امیدی نیست و چراغی برای ما روشن نمی شود.

 

وی در ادامه با اشاره به اینکه همین افراد در حال حاضر سفرآقای قالیباف به روسیه را تحت الشعاع قرار داده اند و هر لحظه یک مطلب بی اساسی را عنوان می کنند ، افزود: چندی پیش وزیر جوان دولت در زنجان یک موضوعی را گفته بود که امام خمینی (ره) فرمودند به هیچ یک از بلوکهای شرق و غرب نباید اعتمادکرد، آیا سفر آقای قالیباف مغایر با این موضوع و فرموده امام نیست؟ که من در پاسخ به او درگفتم؛ که شما می خواهید دَین خود را به آقای روحانی اَدا کنید، و یا متوجه نیستید که چه مطلبی را عنوان می کنید.

 

نماینده مردم استان آذربایجان شرقی در مجلس شورای اسلامی ابراز داشت: آن روزی که این افراد قبول نمی کردند جبهه مقاومت در مقابل داعش مبارزه کند، روسیه در کنار ما ایستاد و جنگید، و مقایسه کشور روسیه با جماهیر شوروی یا از بی سوادی فرد است یا می خواهند از صغری و کبری یک نتیجه غلط بگیرند.

 

 راستی اذعان داشت: نه روسیه ، شوری سابق است و نه اینکه ما می خواهیم زیر یوغ شرق برویم، چون در حال حاضر جمهوری اسلامی ایران قدرت برتر منطقه و در جهان حرف برای گفتن زیاد دارد، اما وقتی که از ارتباط و تعامل با غرب نتیجه ای حاصل نمی شود، و از دید رهبر معظم انقلاب ما باید از یک زاویه با دنیا تعامل داشته باشیم.

 

وی در ادامه با بیان اینکه ما نمی توانیم سیاست کشور را با حرف کسانی خراب کنیم گفت: سفر آقای قالیباف به روسیه  به موقع و صحیح بوده، و پیامی که وی با خود برده است یک پیام مهم و حیاتی است و با توجه به ارادتی که آقای پوتین به رهبر فرزانه انقلاب دارد، قطعا این پیام یک پیام موثر بوده است که این همه اردوگاه غرب با نوچه های داخلی آنها به تکاپو افتاده اند.

 

این نماینده مجلس عنوان کرد: همانطور که در دفاع مقدس با تمام دنیا درگیر بودیم و در جبهه مقاومت نیز با خیلی از کشورهای دنیا مقابله کردیم و کوچکترین نرمشی به طرف مقابل و استکبار جهانی خصوصا امریکا نشان ندادیم، کشورهای غربی باید بفهمد ما منتظرآنها نیستیم و نخواهیم نشست  و در ارتباط گیریمان یک کشور مستقلی هستیم.

 

راستی تاکید کرد: ما هرجا که نفعی برای کشورمان و مردم باشد و ایجاب کند قطعا بر اساس آن عمل خواهیم کرد و سیاست خارجه خود رابر مبنای آن تنظیم می کنیم.

 

وی در پایان ابراز داشت: به نظر من در حال حاضر بلوک شرق مخصوصا روسیه برای هم پیمانی در مسائل نظامی، اقتصادی و سیاسی برای ما بهترین موقعیت است و به دوستان داخلی که همیشه پرچم غرب را با خودشان حمل کردند، پیام داده شود که زمان تعظیم در مقابل غرب مخصوصا آمریکا به اتمام رسیده است.

انتهای پیام/

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.