گروه: اخبار استان خبر: 180551 / تاریخ انتشار : 1399/11/21 ساعت : 11:50

در مسئله قطع درختان جاده یاسوج سیسخت نگاه منصفانه داشته باشیم/فعالان محیط زیست و مسئولان دولتی حتما بخوانند!

عمده اعتراض این فعالین محیط زیست به این قرار است که شهر سیسخت با جمعیتی بالغ بر 10 هزار نفر عملا شاید نیازی به ایجاد یک جاده ارتباطی برای آن نباشد.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس رضا غیاثی - چند مدتی است که مسئله تعریض و بهسازی راه شریانی یاسوج به سی سخت مورد اعتراض جمعی از فعالین محیط زیست هم استانی و کشوری قرار گرفته است.

عمده اعتراض این فعالین محیط زیست به این قرار است که شهر سیسخت با جمعیتی بالغ بر 10 هزار نفر عملا شاید نیازی به ایجاد یک جاده ارتباطی برای آن نباشد.

و به گونه معتقدند که باید بر چندهزار درخت قرار است در این بین قربانی شوند که این خود میراث دنا است.

در طرف مقابل مسئولان  دولتی معتقدند که ایجالد این راه ارتباطی بجهت توریستی بودن سیسخت میتواند به رشد و توسعه اقتصادی منجر شود و زیرساختی مناسب برای تسهیل گردشگری باشد.

این مسئولان نیز حرفشان این است که سالانه بدلیل برخی پیچ های خطرناک فعلی در این جاده حوادث گوناگونی برای مسافران رخ میدهد و نیازمند توسعه راه ارتباطی برای آن هستیم.

از طرفی نیز گفته می شود گویا حاضرند به ازای هر درخت قطع شده یک یا چند درخت جایگزین آن کاشت کنند.

این دو دیدگاه با مجموع نظرات خلاصه فوق وجود دارد و در این بین قطعا شکی نیست که عده ای به دنبال گرفتن ماهی از این آب گل آلود هستند.

حال با مجموع نظرات فوق می بایست بسمت ایجاد یک تعادل در بین این دو دیدگاه باشیم، بنظر هر دو دیدگاه تا حدودی درست است و حساسیت های لازم باید بهرحال اندیشیده شود.

در برهه حساس کنونی شاید بهترین راه حل ممکن برقراری چند نشست و ایجاد تفاهم نامه هایی جهت بهبود در شرایط فوق است.

انتهای یپام/

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 1 نظر
ز
1399/11/21 - 15:12
چرا نگفتین ساکنان شهر سیسخت هم خواهان تکمیل شدن جاده هستن. ما خسته شدیم از این جاده نا امن. اونایی که مخالف این جاده هستن هیچ کدوم ساکن سیسخت نیستن. فقط ما که ساکنیم میفهمیم چقد سخت گذشته به ما. ما ساکنین سیسخت موافق تکمیل شدن جاده هستیم.
rateup 0
 ratedown 1
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.