گروه: اخبار استان خبر: 180657 / تاریخ انتشار : 1399/11/24 ساعت : 10:12

مسئولان آموزش و پروش شرمنده دانش آموزان کهگیلویه و بویراحمدی باشند

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس در روز های گذشته مدیر کل نوسازی مدارس استان در گفتگویی رسانه ای با تمجید از دولت ،از راه اندازی 331  کلاس درس کانکسی در کهگیلویه و بویراحمد خبر داد، این در حالی است که یک سالی از تعطیل شدن مدارس به دلیل شیوع کرونا ویروس می گذرد و فرصتی مناسب در تجهیز و ساخت مدارس بود.

بدون شک توسعه امروز در گرو آموزش و پرورش است و هرجایی لزوم توسعه باشد از این جایگاه آغاز و در عصر جدید ارتباطات و فناوری های تعلیم و تربیت، وجود مدارس، کلاس های کپری و کانکسی افتخار نیست.

 اگر به ازای هر کلاس  درس کانکسی حداقل  10 دانش آموز حضور داشته باشد بیش 3 هزار دانش آموز باید وضعیت گرما و سرمای کانکس ها را که هرگز نمی توانند جایگزین کلاس درس واقعی باشند  تحمل کنند و این زیبنده مدیریت نیست.

کانکس ابزاری موقت در آموزش و پرورش محسوب می شود و هرگز نباید به این کار موقتی این چنین که عنوان می شود افتخار کرد و چاره ای برای ساخت مدرسه و کلاس اندیشید، چرا که به دور از عدالت آموزشی برای دانش آموزان است.

از آنجا که کووید 19 توانست بسیاری از محاسبات سیاسی، اقتصادی، فرهنگی، اجتماعی و بسیاری از فرهنگ ها و سنت ها را تغییر دهد مسلماً آموزش هم تحت تأثیر این تغییرات قرار گرفت.

لزوم توجه به آموزش های مجازی و غیر حضوری سالهاست که مورد بحث است ولی ماههاست که این روش آموزش به علت شیوع بیماری کرونا به صورت جدی مورد استفاده قرار گرفته است و یکی از راهکارهای مهم برای پرداختن به آموزشهای غیر حضوری داشتن مدارس هوشمند است و بیان خدمات نوسازی مدارس در این رابطه می توانست فرصتی مناسب برای سخنوری باشد.

 

 

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 1 نظر
روابط
1399/11/24 - 10:53
مسئولان نوسازی پاسخگوهساند نه اداره آموزش وپرپرش
rateup 0
 ratedown 0
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.