گروه: اخبار استان خبر: 180686 / تاریخ انتشار : 1399/11/25 ساعت : 08:15

آقای مدیرکل محیط زیست پاسخگوی خون های ریخته شده باشید!+اسامی فوت شدگان

دلواپسان طبیعت و مخالفان توسعه جاده یاسوج به سی سخت که همگی به یکبار قلم به دست و طبیعت دوست شده اند، باعث شده تا این پروژه متوقف ده و روزانه شاهد تصادفات در این محور باشیم.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس دلواپسان طبیعت و مخالفان توسعه جاده یاسوج به سی سخت که همگی به یکبار طبیعت دوست شده اند و کمر به جلوگیری از توسعه سی سخت بسته اند به اسم طبیعت باعث شده اند پروژه تعریض جاده غیر ایمن یاسوج به سی سخت متوقف شود تا روزانه شاهد تصادفات در این محور باشیم.

 

جاده ۳۰ کیلومتری که از ابتدای پروژه توسعه و بهسازی آن افرادی با سپر کردن "طبیعت"در گوشه و کنار استان کهگیلویه وبویراحمد  که تا کنونی نامی از آنها نبوده، دست به قلم شدند و بیانه صادر کردند و در مقام کارشناس تِز دلواپسی طبیعت را داده اند، که چرا درختان بلوط را قطع می‌کنید و جاده احداث می کنید! در صورتی که هدف آن‌ها جلوگیری از پیشرفت شهرستان دنا و بلکه مطرح کردن خود بوده است.

 

اکنون این به اصطلاح کارشناسان و مخالفان توسعه جاده سی سخت باید پاسخگوی تصادفات و خون های ریخته شده شهروندان سی سختی و مسافران بومی و غیربومی باشد که روزانه از این محور عبور می کنند.

 

فراموش نشود که حدود ۷۰ درصد مدیران و کارمندان شهرستان دنا غیر بومی بوده و روزانه در حال رفت و برگشت از این مسیر هستند و این محور شاهد تردد بالای کامیون های میوه و محصولات باغی کشاورزان زحمتکش سی سختی بوده که سهم بسزایی در چرخه اقتصادی استان دارد.

 

 

مدیرکل محیط زیست استان یکی از مخالفان احداث تونل در این محور باید پاسخگو باشد چرا در گچساران و باشت دهدشت و سایرنقاط استان که درختان قطع می شود مخالفت خود را نشان نداد؟چرا فکری به حال درختان بلوط که روزانه در آتش سودجویان و دلالان زغال خاکستر می شود نمی کنند؟ چرا با چاره اندیشی و تجهیز پایگاه های اتفاء حریق جلوی آتش سوزی های سریالی که بر جان بلوطهای زاگرس افتاد است را نمی گیرند؟

 

آیا این به اصطلاح کارشناسان و فعالین رسانه ای که تا کنون اسمی از آنها نبود صرفا به منظور مطرح کردن خود و افتادن سر زبان ها نظریه های طبیعت دوستانه می دهند، می‌توانند داغ دل خانواده های حادثه دیده را تسکین دهند؟

 

تونل هایی که به منظور کمتر کردن خسارات به محیط زیست در این محور در نظر گرفته شده است با وجود تجهیز کارگاه پیمانکار و تخصیص بودجه آن اکنون در بلاتکلیفی به سر می برند.

 

 

مردم فهیم سی سخت بارها در تریبون های مختلف و در رسانه های اعلام کرده اند حاضر اند به جای هر درخت در این مسیر ۵۰ اصله درخت بکارند ولی افراد مختلف و برخی دستگاه ها سنگ اندازی می کنند.

 

اکنون حادثه ای دیگر در این محور اتفاق افتاده است، حادثه ای که می توانست با ایمن سازی و تعریض آن رخ ندهد.

 

در زیر اسامی افرادی که در این محور بر اثر تصادفات جاده ای جان خود را از دست داده و طایفه ای را داغدار کرده آمده است تا بلکه این دلواپسان طبیعت و مدیرانی که در این پروژه سنگ اندازی میکنند اندکی تامل کنند که جان انسان ها مهمتر است یا اندک درختانی که میتوان آنها را جایگزین کرد؟

 

اسامی برخی از افرادی که طی سالیان اخیر جان خود را در محور غیر استاندار یاسوج به سی سخت از دست داده اند: 

۱ . سردارنوریان
۲.  دکتر حاتمی
۳ .  ریاضی
۴ . احمدرضاحسینی
۵ .  علی خان دوستانی
۶  محمود محرابی
 ۷ .  میرزا حیدر رخ فروز 
۸ . اسفندیاری (مسافر)
۹ . صفدر کرمی
 ۱۰ .  رعناخرم نژاد
۱۱ .  گلشن خرم نژاد
۱۲ . خداکرم کرمی تنگ سریز
۱۳.علی حیدر پور ده برافتاب
۱۴.خسرو شهابی کریک
۱۵ . علی حسینی
۱۶ . بیت اله نجاتی
۱۷ . حسنقلی شرفی
۱۸ . راه خدا محمدحسینی
۱۹ . مجیدزابلی
۲۰. کاووس بالغ
۲۱. اردشیر صفدری
۲۲ محمدجوادتوکل
۲۳ . قدمعلی توکل
۲۴ . خلیفه ولیپور
۲۵ . خانم درست 
۲۶ اردشیر عزیزی 
۲۷ صغری فیوجی
۲۸ . حاج خانی حیدری
۲۹ . لطافت توکل


انتهای پیام/

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.