گروه: اخبار استان خبر: 180752 / تاریخ انتشار : 1399/11/26 ساعت : 08:10

"اندرسا" و "دشتک" سی سخت در چنگال زمین خواران+تصاویر

مدت هاست بر لزوم مبارزه با زمین خواری تاکید می شود اما همچنان شاهد هستیم بستر و کوهپایه های دنا مورد هجوم زمین خوران قرار می گیرند.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس این روزها پدیده زمین خواری در سراسرکشور به اشکال مختلف پراکنده شده است و محدود به محله، شهر، روستا، استان یا بخش خاصی نیست، حتی این زمین خواری به گونه ای پیش رفته است که  اراضی ملی و حیات وحش را نیز تحت سلطه خود قرار داده است.

---

به گونه ای که به برخی از نقاط حتی مناطقی که به عنوان طبیعت بکر از آنها یاد می شود هجوم برده اند.

منطقه "دشتک" و "اندرسا" از مناطق بکر و طبیعی سی سخت بوده که طی سالیان اخیر مورد هجوم افراد بومی و غیر بومی قرار گرفته است.


شهرستان دنا بخصوص شهر سی سخت به خاطر شرایط آب و هوایی و موقعیت جغرافیایی بی نظیرش همواره مورد توجه گردشگران داخلی و خارجی بوده که همین مسئله موجب تأثیرات منفی و مثبتی بر بخش های مختلفی از این شهر زیبا شده است.

---

پیش از این مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری کهگیلویه وبویراحمد با تأکید بر اینکه بیشترین تعداد پرونده های تشکیل شده مربوط به سال های 94 و 93 به ترتیب با 431 و 397 مورد بوده است،خاطر نشان کرد: بسیاری از پرونده های تشکیل شده در دو سال اخیر نیز مربوط به تصرفات و دست درازی های سودجویان در سالیان گذشته بویژه طی سال های 80 تا 82و 88 تا 90 بوده است.

---

 لازم بذکر است در زمستان سال جاری در پی واگذاری مبهم و چالش برانگیز بیش از سه هکتار از مراتع ملی منطقه سرگودهای دشتک سی سخت ( دشتک شرقی) توسط منابع طبیعی استان عده زیادی از کشاورزان این منطقه برای دومین بار با تجمع بر روی زمین واگذار شده اعتراض خود را اعلام کردند.

---

زمین هایی که متقاضیان زیادی همچون شرکت تعاونی زنان شهر سی‌سخت با ۶۰۰ عضو از جمله زنان سرپرست خانوار داشت.

برخی دیگر از زمین خواری در سی سخت را می توان تعرض زمین داران و مالکان دانست که به منابع طبیعی اطراف دست درازی کرده و گاها با بریدن درختان بلوط اقدام به کاشت درختان میوه کرده اند.

انتهای پیام/

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.