گروه: اخبار استان خبر: 180917 / تاریخ انتشار : 1399/11/29 ساعت : 14:17
در جلسه کتابخانه های عمومی لنده مطرح شد:

مسائل فرهنگی زیربنای توسعه هر شهرستان است/توسعه کتابخانه های روستایی در لنده+تصاویر

جلسه انجمن کتابخانه‌های عمومی شهرستان لنده با حضور اعضای انجمن و با ریاست فرماندار جدید شهرستان برگزار شد.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس ،فرماندار شهرستان لنده با اشاره به نقش کتاب در جامعه گفت: هیچ جامعه‌ای به آن رشد و بالندگی نخواهد رسید، مگر اینکه کتاب و کتابخوانی زیربنای فرهنگ آن جامعه باشد. همه آن جامعه‌هایی که نظام‌های محکمی داشتند، جامعه‌هایی بودند که نقش کتاب و کتابخوانی در آنها پررنگ و در واقع زیربنایی برای رشد و تعالی آن جامعه بوده است.
فرماندار شهرستان لنده افزود: نهاد خانواده به عنوان مهم‌ترین و تاثیرگذارترین نهادهای اجتماعی، با توجه دقیق به مسئله کتاب و کتابخوانی می‌تواند نقش بسیار مهی در کاهش آسیب‌های اجتماعی در جامعه داشته باشد.
تورج رزمجو در این جلسه با اشاره به لزوم توسعه کتابخانه‌ها در سطح شهرستان گفت: زیربنای توسعه هر شهرستان مسائل فرهنگی است و کتابخانه‌ها به عنوان یکی از مکان‌های اصلی فرهنگی به شمار می‌روند.
سید زکریا تقوی‌نژاد، رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان لنده با توجه به اینکه این جلسه، اولین جلسه انجمن کتابخانه‌های شهرستان با حضور فرماندار جدید شهرستان بود، ابتدا به معرفی اعضای انجام پرداخت و در ادامه گزارشی از روند پیگیری مصوبات جلسه‌ی قبل و نیز گزارشی از عملکرد کتابخانه عمومی شهرستان را تشریح کرد.
تقوی‌نژاد از جمله مصوبات تصویب شده در این جلسه را ایجاد پیشخوان کتابخانه در دو شهرک فجر و شهرک سرآسیاب تحت عنوان کتابخانه مشارکتی با مساجد، انتخاب نام کتابخانه روستای ایدنک، توسعه کتابخانه شهید باهنر با مشارکت بنیاد علوی و جذب بودجه برای تجهیز کتابخانه‌ای در بخش موگرمون عنوان کرد.

تصاویر تکمیلی در زیر آمده است:

---
---
---
---
تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.