گروه: اخبار استان خبر: 181131 / تاریخ انتشار : 1399/12/2 ساعت : 16:09

یک ابطال معامله دیگر در سفر رئیسی به کهگیلویه و بویراحمد

رئیس دادگستری استان از ابطال چند معامله بزرگ اقتصادی در کهگیلویه و بویراحمدکه در آنها حقوق بیت المال و فساد وجود داشت خبر داد.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس رئیس دادگستری استان در نشست با شورای قضایی استان گفت : حضور آیت الله رئیسی را در این ماه مایه خیر و برکت می دانیم دیشب در برنامه تلویزیونی شبکه دنا اعلام کردم که توصیه اول ایت الله احترام به مردم ولایی استان بود توصیه اول من نیز به همه همکارانم در دستگاه قضایی همین موضوع است  و خوشبختانه این موضوع را ما در دادگستری با  بیش از ۶ هزار ملاقات طی یک سال گذشته ارج گذاشتیم.
 

قاضی القضات استان عنوان کرد: یکی از مهمترین اصولی که در سند تحول قضایی به آن تاکید شده است بحث حقوق عامه است و متاسفانه در استان در بحث جنگل ها بستر رودخانه ها سهل انگاری هایی شده و بخش عظیمی از آنها تصرف شده است.او ابراز داشت : احیای فرهنگ نظارت پذیری موضوع جدی است و  یک قرارگاه مرکزی در این خصوص شکل گرفته و جلسات و بازدید های میدانی از این اراضی انجام شده است.وی گفت:  بیش از ۱۲۴۰ هکتار ارز اراضی تصرف شده را رفع تصرف کردیم و ۱۱۶ هکتار از  بستر رودخانه را نیز رفع تصرف کردیم .

 

نگین تاجی با اشاره به احیای فرهنگ نظارت پذیری نهادهای متولی گفت:حمایت از سرمایه گذاری موضوع مهم دیگری است که در استان ما  در این خصوص  آسیب وجود دارد که در واگذاری های واحدهای تولیدی به بخش خصوصی ضوابط رعایت نمی شود و بیشنر منافع  فرد در نظر گرفته می شود.وی گفت بحث کارخانه قند که هویت تاریخی مردم بود با بیش از ۴۲ هکتار زمین با ارزش بیس از ۹۰۰ میلیارد مطالبه جدی مردم استان بود کا بدون ضابطه به بخش خصوصی واگذار شده بود دستگاه قضایی در کمترین مدت ان را تعیین تکلیف کردند.


رئیس دستگاه قضا در کهگیلویه و بویراحمد اذعان داشت: ابتدا حکم بر ابطال واگذاری صادر شد ولی رای صادر شده جنبه اجرایی نداشت که با پیگیری دستگاه قضایی استان در راستای رفع تصرف حکم صادر شد و  در آینده شاهد بازگشت به کار این کارخانه خواهیم بود .


وی افزود: در بحث پتروشیمی سقاوه نیز واگذاری نا درست انجام شده بود که با جعل های انجام شده حکم بر ابطال آن نیز صادر شده است.


نگین تاجی همچنین با بیان اینکهمطالبه گری ما واقعی است نه احساسی گفت: نزدیک بود کارخانه آرد یاسوج به سرنوشتی همچون کارخانه قند گرفتار شود که با پیگیری های دستگاه قضا حکم داده شد که این واگذاری خلا قانون است و این واگذاری هم منجر به ابطال شد .

 

وی اذعان داشت: دستگاه قضایی چیزی که به نفع مردم استان است را با کمال تدبیر انجام می دهد.

 

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.