گروه: اخبار استان خبر: 181441 / تاریخ انتشار : 1399/12/10 ساعت : 10:03
با دستور ویژه وزارت راه و شهرسازی ؛

تخریب ساختمان های نوساز سی سخت به صورت ویژه بررسی می شود/آسیب شناسی نظارت ناقص نظام مهندسی در دنا

نیک اقبالی گفت: علی رغم این اقدامات در بازدید میدانی مشاهده شد که اکثر ساختمان‌هایی که در ۳۰ سال اخیر با نظارت نظام‌‌مهندسی و رعایت آئین‌‌نامه‌‌‌ها احداث شده‌‌‌اند در جریان زلزله اخیر آسیب دیده‌‌اند.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس پژمان نیک‌‌اقبالی، مدیرکل راه و شهرسازی کهگیلویه و بویراحمد  با بیان اینکه قبلا در سال ١٣٦٨ زلزله‌ای به قدرت ٥/۶ ریشتر در شهر سی‌سخت به وقوع پیوست که آسیب‌های فراوانی در سطح این شهر به دنبال داشت، گفت: پس از این زلزله موضوع مقاوم‌سازی ساختمان‌ها با رعایت آئین‌نامه‌های مرسوم در کشور و با نظارت سازمان نظام مهندسی و کنترل ساختمان استان با جدیت پیگیری و اجرایی شد.

وی افزود: علی رغم این اقدامات در بازدید میدانی مشاهده شد که اکثر ساختمان‌هایی که در ۳۰ سال اخیر با نظارت نظام‌‌مهندسی و رعایت آئین‌‌نامه‌‌‌ها احداث شده‌‌‌اند در جریان زلزله اخیر آسیب دیده‌‌اند.

وی ادامه داد: به این منظور و با دستور وزیر راه و شهرسازی مقرر شد کمیته ویژه‌ای با محوریت مرکز تحقیقات راه، ساختمان و مسکن وزارت راه و شهرسازی تشکیل شود و ضمن آسیب‌شناسی به بررسی دلایل عدم مقاومت ساختمان‌های مهندسی‌‌ساز بپردازد تا نسبت به ارائه الگوی مسکن، مصالح و سازه متناسب با شرایط زمین‌‌‌ساختی محل و قدرت تخریبی گسل‌ها قبل از شروع عملیات نوسازی و بهسازی اقدام شود.

انتهای پیام/

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.