گروه: اخبار استان خبر: 182661 / تاریخ انتشار : 1400/1/6 ساعت : 20:45

کهگیلویه و بویراحمد؛ زمین بازی های سیاسی خانواده وکیلی و تاجگردون

دعوای تاجگردون و وکیلی که بیشتر به مانند دعوای زرگری است نشان از اتهاماتی است که در لفافه نسبت به یکدیگر مطرح کرده اند و هر کدام با ادبیات خاص خود به نوعی یکدیگر را به کم و زیادگویی نیز متهم می کنند و ماهیت آن ها را به مردم استان نشان می دهد.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس بازی های سیاسی در استان سیاست زده کهگیلویه و بویراحمد تمامی ندارد و هر چند وقت یک بار شاهد بازی های چهره های سیاسی استان و دعواهای زرگری آن ها هستیم، دعواهایی که تنها با هدف انتقام گیری از یکدیگر صورت گرفته و ذرات باقی مانده از آرامش مردم استان را به یغما می برند.

 

غلامرضا تاجگردون که پس از رداعتبارنامه اش توسط نمایندگان مجلس مدتی را در سکوت خبری و رسانه ای سپری می کرد ، پس از گذراندن آن روزها فعالیت زیادی در رسانه های مختلف دارد و سعی دارد در تریبون های مختلف از خود دفاع کند و در این میان نیز به گفته خودش ناگفته هایی از مسائل مختلف را افشا می کند.

 

تاجگردون اخیرا در گفتگو با یکی از روزنامه های اصلاح طلب در بخشی از صحبت هایش به ماجرای افزایش قیمت بنزین در آبان ماه سال 98 و " دورویی " برخی نمایندگان مجلس اشاره می کند؛ یکی از نمایندگان مورد خطاب نماینده سابق گچساران و باشت در مجلس شورای اسلامی محمدعلی وکیلی نماینده سابق تهران است.

 


در بخشی از مصاحبه تاجگردون با این روزنامه امده است: " ما گاهی دو رویی را در دو جریان سیاسی کشور شاهد هستیم که یکی از مصادیقش در ماجرای بنزین بود. من رئیس کمیسیون تلفیق بودم. تقریبا تمام آنان که با افزایش قیمت بنزین مخالفت کرده بودند در کمیسیون تلفیق پیشنهاد افزایش قیمت بنزین را داده بودند. از راست مثل امیرآبادی فراهانی و پژمانفر گرفته تا چپ چپش مثل آقای مطهری و وکیلی. همه این مطالبه را داشتند فقط تفاوت در روش‌ها بود و البته قیمت‌ها. تنها ۲۰ یا ۳۰ درصد با این مساله مخالف بودند. این‌ها نتوانستند به توافق برسند، ولی جای دیگر به توافق رسید. "

 

پس از این اظهارات تاجگردون که خواسته یا ناخواسته از هم استانی خود یعنی وکیلی نام می برد، برادرزاده نماینده سابق تهران در یادداشتی به سخنان تاجگردون واکنش نشان داد و در آن از عبارات عجیبی نیز استفاده کرد.

حامد وکیلی گرچه در بخش هایی از نامه خود  به تاجگردون از وی دفاع می کند و او را یکی از سرمایه های انسانی استان می داند اما استفاده از برخی عبارات قابل تأمل است.

در بخشی از نامه وکیلی آمده است: "راستش نزدیک به یک سال است که ناظرانی چون من متوجه شده‌اند که شما تعادل خود را از دست داده‌اید. شاید ناشی از فشارهایی است که به شما آمده .... اما راستش غصه خوردیم که چرا این فشارها اینقدر شخصیت شما را نامتعادل کرده است. چندان که در مصاحبه‌های سفارشی که سؤال و جواب از پیش تعیین شده بود، باز هم گاف‌های عجیب می‌دادید. آن روزها خورده نگرفتیم چون خلاف مروت بود. می‌فهمیدیم عصبانی و تحت فشار هستید. امید داشتیم با فاصله گرفتن از آن فضا، مقداری تعادل به ذهن و زبانتان برگردد.

 

پیش‌تر چندبار باواسطه حتی اغلاط نگارشی و املایی نوشته‌های‌تان را خدمتتان عرض کردم؛ خدا می‌داند که از سر شفقت و حسن نیت بود. حتی برای‌تان مقاله و کتاب‌هایی می‌فرستادم که آیین خطابت و کتابت را بیشتر بیاموزید تا کمتر در این حوزه خطا کنید.....از صمیم قلب دعا می‌کنم که تاجگردون بمانید و بیش از این به ابتذال فضای مجازی گرفتار نشوید."

 

تاجگردون در مصاحبه خود وکیلی را یک فرد دورو معرفی کرده است و این اتهامات را نسبت به وی روا داشته است و اعلام کرد وکیلی یکی از نمایندگانی بود که با افزایش قیمت بنزین مخالفت کرده بود اما در کمیسیون تلفیق پیشنهاد افزایش قیمت بنزین را داده بودند از طرفی حامد وکیلی از تاجگردون به عنوان فردی یاد کرده است که تعادل ذهنی و زبانی خود را از دست داده است و معنای کلمه دورویی را نمی داند.

 

همچنین یکی از عبارات به کار رفته از سوی وکیلی در خصوص تاجگردون این است که وی را گرفتار به ابتذال فضای مجازی می داند و شاید این مساله را به دلیل اظهارات گاه و بی گاه تاجگردون در رسانه ها و فضای مجازی می داند که نماینده سابق گچساران و باشت حضور فعالی در این فضا دارد و از هر فرصتی برای نشان دادن خود استفاده می کند.

 

دعوای تاجگردون و وکیلی که بیشتر به مانند دعوای زرگری است نشان از اتهاماتی است که در لفافه نسبت به یکدیگر مطرح کرده اند و هر کدام با ادبیات خاص خود به نوعی یکدیگر را به کم و زیادگویی نیز متهم می کنند و ماهیت آن ها را به مردم استان نشان می دهد.

 

انتهای پیام/

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.