گروه: اخبار استان خبر: 182991 / تاریخ انتشار : 1400/1/14 ساعت : 19:27

تاریخ برگزاری دیدار برگشت استقلال-پرسپولیس مشخص شد

دیدار برگشت دو تیم استقلال و پرسپولیس روز 22 ام اردیبهشت ماه 1400 برگزار خواهد شد که این پنجمین مصاف تاریخی دو تیم در این ماه از سال را ثبت خواهد کرد.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس دقایقی پیش روی خروجی سایت رسمی سازمان لیگ برنامه هفت بیست و یکم تا بیست و سوم رقابت های لیگ برتر اعلام شد و طبق برنامه دربی پایتخت ایران روز 22 ام اردیبهشت ماه سال 1400 در ورزشگاه آزادی برگزار خواهد شد.


دیدار رفت دو تیم در شرایطی با تساوی 2 بر 2 خاتمه یافت که محمود فکری هدایت استقلال را برعهده داشت و در مسابقه ای توانست به یک امتیاز در دقایق پایانی بازی دست پیدا کند، که شاگردان یحیی گل محمدی در جریان بازی نمایش به مراتب بهتری از رقیب دیرینه داشتند.


دیدار برگشت حالا در شرایطی برگزار خواهد شد که فرهاد مجیدی جایگزین محمود فکری شده و دو تیم پس از تقویت ترکیب تیمشان و البته حضور در رقابت های آسیایی پا به این مسابقه خواهند گذاشت و بی شک فرمی که در این مسابقات از خود نشان می دهند، در کیفیت دربی و تعیین تیم برنده بسیار تاثیرگذار خواهد بود.


دو تیم استقلال و پرسپولیس بارها در اردیبهشت ماه برابر هم صف آرایی کرده اند و در سال 1400 نیز یک رویارویی دیگر این دو تیم در تاریخ فوتبال ایران ثبت و ضبط خواهد شد. اگر کمی خرافاتی باشیم باید شانس برد استقلال را در این مسابقه بیشتر بدانیم؛ چرا که در 4 بازی گذشته در مجموع آبی های پایتخت، نتایج بهتری از رقیب خود کسب کرده اند و یکی از شیرین ترین بردهای تاریخ دربی نیز به نامشان ثبت شده است.

 

اولین مصاف اردیبهشتی سرخابی های تهران  


اولین دیدار اردیبهشت ماهی دو تیم در تاریخ 15 اردیبهشت ۱۳۵۴ برگزار شد و استقلالی ها با نتیجه 3 بر 1 در این بازی برنده شدند. گل‌های استقلال در این بازی توسط غلامحسین مظلومی در دقایق ۱۱ و ۶۲‌، مسعود مژدهی در دقیقه 47 به ثمر رسید و تنها گل پرسپولیس نیز با ضربه صفر ایرانپاک در دقیقه 53 ثبت شد. در این مسابقه همایون بهزادی مربی پرسپولیس بود و رایکوف نیز روی نیمکت استقلال نشسته بود و قضاوت مسابقه نیز توسط هاشم حکیم از هندوستان انجام شد.

 

 

آخرین مصاف اردیبهشتی پیش از انقلاب به کام استقلال


دومین مصاف اردیبهشت ماهی دو تیم جایی بود که یکی از بهترین پیروزی های استقلال را یک سال و اندی پیش از پیروزی انقلاب اسلامی یعنی در تاریخ 18 اردیبهشت سال 1356 رقم زد و آبی پوشان پایتخت با نتیجه 3 بر صفر و با گل های محرم عاشری، حسن روشن و سعید مراغه چیان برنده بازی لقب گرفتند. در این مسابقه منصور امیر آصفی مربی استقلال بود و هدایت پرسپولیس برعهده جکیچ قرار داشت. قضاوت بازی را هم شوایلر از آلمان انجام داد.

 

 

اولین امتیاز پرسپولیس در دربی های اردیبهشتی


19 اردیبهشت 1381 پس از سال ها برای سومین مرتبه این دو تیم در دومین ماه سال به مصاف هم رفتند. دیداری که با تساوی بدون گل خاتمه یافت. هدایت پرسپولیس را در این مقطع علی پروین برعهده داشت و در سوی دیگر منصور پورحیدری روی نیمکت نشسته بود. قضاوت بازی نیز در سال هایی که آوردن داوران خارجی برای کنترل بازی نوعی اجبار شده بود، پائولو گومز کاستا از پرتغال انجام داد.

 

 

آخرین دربی در روزهای آغازین حضور برانکو


درنهایت پس از سال ها که از تاسیس این دو تیم بزرگ فوتبال ایران سپری شد، در تاریخ 25 اردیبهشت 1394 تیم فوتبال پرسپولیس با هدایت برانکو ایوانکوویچ موفق شد اولین پیروزی اردیبهشت ماهی خود را جشن بگیرد. روی نیمکت استقلال در این مسابقه امیرقلعه نویی حضور داشت و قضاوت بازی نیز توسط تورج حق وردی انجام شد. تنها گل این مسابقه توسط علی علیپور به ثمر رسید که این روزها در پرتغال و ماریتیمو به دنیای حرفه ای ادامه می دهد.

 

حالا دو تیم بار دیگر در این ماه بازی می کنند و پنجمین مصاف دو تیم رقم خواهد خورد؛ دیداری که باید منتظر ماند و دید چه نتیجه ای طی آن رقم خواهد خورد. اینکه آیا استقلال با توجه به کسب 2 بر و یک مساوی از 4 مسابقه قبلی اردیبهشتی، می تواند آمار خود را بهبود دهد یا پرسپولیس که آخرین دربی این ماه را به نام خود زده، در این مسابقه پیروزی خواهد شد. البته که احتمال ثبت دومین تساوی نیز وجود دارد.

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.