گروه: اخبار استان خبر: 183034 / تاریخ انتشار : 1400/1/15 ساعت : 16:56

چه کسی پاسخگوی افزایش نامتعارف نرخ کارگری در سی سخت است؟/از آب گل‌آلود سی سخت ماهی گیری نکنید

افزایش نامتعارف نرخ کارگری روزمزد در شهر زلزله زده سیسخت سوء استفاده از وضعیت کنونی مردم بوده است و به نحوی ماهیگیری از آب گل آلود به شمار می رود.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس در روزهای آغازین سال ۱۴۰۰ فعالیت های کشاورزی و باغی در شهر سی سخت شروع می‌شود و نیاز کارگر و نیروی کار از نیازهای اصلی مردم این شهر محسوب می‌شود.

 
از طرفی نیاز به کارگران ساختمانی و نیروی کار جهت ساخت و سازهای خانه ها از دیگر مواردی است که حضور این قشر را در سی سخت بیش از پیش ضروری ساخته است.
 
 
 گویا از وضعیت به وجود آمده در این شهر سوء استفاده شده و به نحوی کارگران نرخ خود را از روزی ۱۲۰ هزار تومان مصوب روزانه به ۲۰۰ الی ۲۵۰ هزار تومان افزایش داده‌اند.
 
---
 
 
عمده کارگران فصلی شهر سی سخت را کارگران افغانی و اتباع افغانی تشکیل داده اند، همانهایی که در زلزله سی سخت بیشترین کمک رسانی به آنها صورت گرفت ولی اکنون در موقع کار و نیاز شهروندان دست مزد روزانه خود را به صورت سرسام آوری افزایش داده‌اند و در اکثر مواقع با وجود اینکه بی کار هستند و مردم نیازمند کارگر هستند ولی می گویند کار نمی کنیم!
 
---
اداره کار، تعاون و امور اجتماعی که کمک های خوبی به مردم زلزله زده شهر سی سخت کرده است اکنون به عنوان متولی این موضوع باید به قضیه افزایش نرخ کارگری در سی سخت ورود کرده چرا که یکی موضوعات و معضلات اصلی کشاورزان و باغداران سی سخت در این روزها بوده است.
 
انتهای پیام/
تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.