گروه: اخبار استان خبر: 184130 / تاریخ انتشار : 1400/2/7 ساعت : 10:22

واکنش تعزیرات حکومتی استان به صنوف نیمه باز در شهر یاسوج/خرید و فروش در خودروی شخصی شیوه جدید عبور از قانون

مدیر کل تعزیرات حکومتی کهگیلویه و بویراحمد گفت:برخی اصناف که در شرایط قرمز کرونا در فعالیت آنها محدودیت وجود دارد، مشاهده می شود خرید فروش خود را در خودروهای شخصی انجام می دهند.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس یکی از موضوعاتی که می تواند سبب کنترل شیوع کرونا در وضعیت قرمز کمک کند اجرای دستورالعمل های ستاد کرونا است.

 

در این راستا مقرر شد در شرایط قرمز کرونا به جز مشاغل گروه یک، سایر گروهای شغلی یعنی 4،3،2 فعالیت آنها تعطیل باشد.

 

با وجود این مصوبه مشاهده می شود برخی صنوف همچنان در مقابل مصوبات ستاد کرونا تمکین نکرده و سبب به خطر افتادن سلامت جان شهروندان می شوند.

 

در این رابطه در مرکز شهر یاسوج  برخی صنوف ممنوع الفعالیت همچنان به صورت غیر قانونی در حال فعالیت هستند.

 

مدیر کل تعزیرات حکومتی در گفتگو با صبح زاگرس گفت: یکی از مشکلاتی که در بحث نظارت بر اصناف وجود دارد در خصوص صنف موبایل فروش است، که در بازدیدهای انجام شده از این صنف  برای متخلفان جریمه و دستگیری  لحاظ شد.

 

صالحی با بیان اینکه حجم نظارت ها بر اصنافی که کمترین رعایت نسبت به رعایت پروتکل های بهداشتی داشتند، سبب شد تا وقت و زمان کمتری برای حاشیه شهر صرف شود، گفت: در مراحل مختلف پیشنهاد جا به جایی موبایل فروشی ها داده شد زیرا یکی مکان های تجمع در شهر موبایل فروشی ها هستند.

 

این مسئول به ابزارهای نظارتی برای نظارت بر اصناف متخلف اشاره داشت و گفت: تعدادی از پاساژها در شهر یاسوج که به صورت غیر مجاز در بازار فعالیت داشتند، مجبور به جوش مغازه های آنها شدیم.

 

وی گفت: برخی اصناف که در شرایط قرمز کرونا  در فعالیت خود محدودیت دارند و تعطیل هستند، اما مشاهده می شود خرید فروش خود را در خودروهای شخصی انجام می دهند.

 

صالحی در ادامه بیان کرد: ابزارهای مختلفی شامل جریمه، پلمپ، معرفی به مراجع قضایی برای اصناف متخلف در شرایط قرمز کرونا در دستور کار قرار دارد.


انتهای پیام/

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.