گروه: اخبار استان خبر: 184683 / تاریخ انتشار : 1400/2/13 ساعت : 11:42
هشدار جدی؛

چشمه بلقیس چرام در فصل غم انگیز آتش نسوزد/مسئولان چاره اندیشی کنند+ فیلم

آتش مهار نشدنی خائیز و خامی درس عبرتی برای مسئولان کهگیلویه و بویراحمد باشد و از خاکستر شدن چشمه بلقیس چرام در فصل غم انگیز آتش پیشگیری شود چرا که این منطقه زیبا در معرض خطر و آتش در کمین است.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس با گرم شدن هوا جرقه آتش سوزی در جنگل‌ها و مراتع کهگیلویه و بویراحمد روشن می شود و این بلوط ها و مراتع زاگرس هستند که ایستاده جان می دهند و در آتش غفلت می سوزند.

 

چند سالی هست که درختان و مراتع زاگرس بازیگران نقش اول سریال های آتش سوزی در این رشته کوه زیبا هستند و در این سریال مخلوقات زیبای خداوندی قربانی می شوند و گاهی نیز یک انسان به واسطه دوست دار بودن محیط زیست یا جانش را فدا می کند و یا هم گدازه آتش به او آسیب می رساند.

 

کهگیلویه و بویراحمد از استان‌های شاخص زاگرس در پوشش جنگلی و مرتعی به شمار می‌رود و بالغ بر 28 درصد از پوشش جنگلی و مرتعی زاگرس مربوط به این استان است.

 

خاطره آتش سوزی خائیز و خامی را هرگز فراموش نمی کنیم که چگونه بی احتیاطی هکتار ها جنگل و مرتع را در آتش سوزاند.

 

این رسانه به عنوان زنگ بیدار باش یکی از زیباترین مناطق گردشگری استان را یعنی چشمه بلقیس چرام را که در معرض خطر آتش سوزی گسترده قرار دارد معرفی می کند تا مسئولان در این رابطه چاره اندیشی کنند.

 

وجود شاخ و برگ‌های خشکیده و پوشش گیاهی خشک در کف این منطقه زیبا ، وزش باد گرم و مهم تر از آن بی‌توجهی، احتمال حریق را چندین برابر می‌کند ، اجازه ندهید سرخی آتش سبزی منطقه را بگیرد که بهانه ای از مسئولان نباید پذیرفتنی باشد.

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.