گروه: اخبار استان خبر: 184871 / تاریخ انتشار : 1400/2/17 ساعت : 16:48
آذر فر در گفتگو با صبح زاگرس مطرح کرد؛

تنش آبی به عشایر کهگیلویه و بویراحمد رسید/وضعیت اخذ رای عشایر کوچ رو/کمبود آرد و جو نداریم

مدیر کل سازمان امور عشایری کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به اینکه هیچ گونه کمبود آرد و جو بین عشایر استان نداریم از تنش آبی و خشک شدن چشمه های آب عشایر خبر داد.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس آذر فر مدیر کل امور عشایری استان کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به اینکه هیچ گونه کمبود آرد و جو در بین عشایر استان وجود ندارد ابراز داشت: ماهانه بالغ بر 750 تن آرد سفید بین عشایر استان توزیع و در حال حاضر بالغ بر 980 تن جو در فصلی که حتی نیاز به جو نیست در بین عشایر کهگیلویه و بویراحمد توزیع شده است و در صورت نیاز به جو عشایر برای دریافت حواله می توانند مراجعه کنند.

 

وی تنش آبی امسال را معظلی  برای 12 هزار خانوار عشایری عنوان کرد و ابراز داشت؛ بالغ بر 45 درصد چشمه های آب دچار تنش آبی شده است.

 

مدیر کل امور عشایری در این رابطه افزود : 6 تانکر 14 هزار لیتری آب را آماده کرده ایم که امید واریم با مشکلی روبرو نشویم.

 

آذر فر با بیان اینکه10 درصد مردم استان را عشایر تشکیل می دهند و 90درصد عشایر استان کوچ رو هستند که تا امروز بالغ بر 85 درصد کوچ ییلاقی خود را انجام داده است.

 

وی همچنین در رابطه به وضعیت انتخابات عشایر در استان ابراز داشت: عشایر گچساران وارد مراتع یلاقی سردسیر شده که برای انتخابات شورای عشایر از حوزه انتخابیه گچساران وارد محدوده ییلاقی عشایر شده و کار اخذ رای را انجام می دهند.

 

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.