گروه: اخبار استان خبر: 185022 / تاریخ انتشار : 1400/2/24 ساعت : 11:33

مهار آتش سوزی گسترده شادگان و شاه بهرام باشت

مدیرکل مدیریت بحران کهگیلویه و بویراحمد از مهار و کنترل آتش سوزی در منطقه شادگان و شاه بهرام شهرستان باشت خبر داد.

مدیرکل مدیریت بحران کهگیلویه و بویراحمد در گفتگو با پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس از مهار اتش سوزی در جنگل ها و مراتع منطقه شادگان و شاه بهرام شهرستان باشت خبر داد و گفت: تاکنون بیش از 15 مورد آتش سوزی در سطح استان داشتیم، آتش سوزی باشت نیز از غروب روز گذشته آغاز شد و همه نیروهای دولتی و مردمی بسیج شدند و با وجود این که آتش سوزی گسترده و خطرناکی بود، چند ساعتی بیشتر طول نکشید اما کنترل شد.

 

محمدی ادامه داد: هم اکنون در محل آتش سوزی هستیم و، حدود ساعت 3 بامداد امروز اکثر نقاط مهار شد و پایش منطقه آتش سوزی در حال انجام گرفتن است.

 

وی ادامه داد: شایسته نیست که در این شب عید فردی بخواهد با وجود ممنوع بودن آتش زدن باقی مانده مزارع کشاورزی ، این کار را انجام دهد و باعث شود جنگل ها و طبیعت استان دچار مشکل شود؛ رسانه ها می توانند در این زمینه موثر باشند و فرهنگ سازی انجام دهند.

 

محمدی افزود: درختی که ممکن است صدها سال عمر داشته باشد به دلیل سهل انگاری برخی افغراد طعمه حریق می شود و این سرمایه ارزشمند را از بین می برند.

 

مدیرکل مدیریت بحران استان در پاسخ به سوالی مبنی بر تامین تجهیزات مقابله با آتش سوزی پس از حوادث سال گذشته بیان کرد: یکی از ابزارهایی که بسیار تعیین کننده و موثر است دمنده است اما با وجود گرانی، به اندازه همه عمر استان یعنی تعداد 300 دستگاه دمنده خریداری شد.

 

وی افزود: در سال جاری نیز استاندار مبلغ 2 میلیارد تومان برای خرید تجهیزات مقابله با آتش سوزی و امداد و نجات در نظرفته است.

 

انتهای پیام/

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.